יום רביעי, 06.07.2022 שעה 21:28

בית המשפט ביטל את כתב האישום נגד סמי בכר

שופט הכדורסל לשעבר הואשם כי לא דיווח על הכנסותיו משיפוט משחקי כדורסל בחו"ל והעלים 850,000 ש"ח. השופט ביקר את החקירה: "ליקוי של ממש בהתנהלות"

|
סמי בכר
סמי בכר

סוף לסאגה: בית משפט השלום בתל אביב החליט היום (ראשון) לבטל את כתב האישום נגד שופט הכדורסל לשעבר, סמי בכר.

כזכור, בכר שיוצג על ידי עורכי הדין אברהם שהבזי ואבי וכניש הואשם בדצמבר 2011 כי לא דיווח על הכנסותיו משיפוט משחקי כדורסל בחו"ל והעלים סכום של 850,000 ש"ח בין השנים 2001 ל-2008. בכר הואשם שלא הודיע לפקידי השומה בישראל על עיסוקיו כשופט גם מחוץ למדינה וכי הכספים כלל לא הופקדו בחשבונותיו בישראל. בנוסף התייחסה התביעה לאפשרות כי בכר הפקיד כספים אצל מוני פנאן ז”ל, אך השופט העביר ביקורת קשה על ההאשמה וטען כי אין ראיות, אלא רק ספקולציות.

השופט ד”ר שאול אבינור כתב בהכרעת הדין: “נפלה תקלה ממשית בניסוח בקשת המעצר והשחרור. אין די בידיעה ממקור תקשורתי או מקור הדומה לכך על מנת להוות בסיס להצהרה עובדתית של חוקר במסגרת בקשת מעצר נגד חשוד, בפרט כאשר מדובר בהצהרה המקנה נופך חומרה מיוחד לחשות נגדו. לא הונחה לפניי תשתית ראייתית כלשהי לקיום חשד סביר נגד הנאשם באשר להשקעת כספים אצל המנוח – קל וחומר השקעת הכנסות משיפוט בחו”ל. קיים יותר מספק סביר כי דובר בידיעה כללית בלבד שמקורה בתקשורת. מדובר בליקוי של ממש בהתנהלות רשויות החקירה. יש להורות על ביטול כתב האישום שהוגש נגד הנאשם”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו