יום שישי, 27.05.2022 שעה 22:42

טביב: הפועל גזענים, הכל מתפוצץ להם בפנים

האזינו לבעלי בית"ר ב-102FM: "מסתכל על מצבם ויש חיוך קטן", "לא שם כי אני שחור", "רמון עבריין מין ויכול לנהל, עליי זרקו רימון וגירשו אותי"

ליגת העל 21-22
 פלייאוף עליון 
7827-7936מכבי חיפה1
7030-5336הפועל ב"ש2
6938-6336מכבי ת"א3
5241-4736מכבי נתניה4
5047-4436הפועל ת"א5
4943-3336בני סכנין6
 פלייאוף תחתון 
5039-4833עירוני ק"ש1
4243-3433הפועל חדרה2
3952-3733מ.ס אשדוד3
3743-3533בית"ר ירושלים4
3547-3633הפועל חיפה5
3341-2533הפועל ירושלים6
2749-3433מכבי פ"ת7
2753-2533הפועל נוף הגליל8
לוח משחקים
  • 2 - 0
  • 1 - 3
  • 0 - 4
|
אלי טביב (רדאד ג'בארה)
אלי טביב (רדאד ג'בארה)

הבעלים של בית”ר ירושלים בהווה והפועל תל אביב בעבר אלי טביב עלה הערב (שלישי) לתכנית הספורט של ישראל בשיתוף 102FM ודיבר על המצב של האדומים שהלכו לתהליך של הקפאת הליכים, החובות שהיו בתקופתו וכן גם על הקבוצה הצהובה-שחורה שגברה אמש בחוץ 0:2 על מכבי חיפה.

ערב טוב אלי.
“רציתי להתייחס להפועל תל אביב. אני שומע שיש לי חלק במצב שלה. אני השארתי את הפועל ת”א ללא חובות ועם שחקנים ששווים הרבה כסף כמו דמארי, תמוז, ידין, טועמה ואבוטבול. הכי קל זה לבוא אליי בטענות. הם אומרים שאני אשם בחמישה, שישה או שבעה מיליון ש”ח, אז חוץ מזה שאני לא אשם גם בזה כי מדובר בשני שחקנים שמוני הראל עשה טעות איתם לפני שהגעתי, שילמתי את כל מה שהתחייבתי לשלם והשארתי חומר שחקנים מצוין. חיים רמון התחיל לעבוד עם אפס חובות, הוא לא שילם שום חוב”.

האזינו לראיון המרתק עם אלי טביב

אתה אומר שאין לך שום חלק בהתמוטטות?
”אין לי שום חלק. יש הסכם עם מוני הראל שאומר שלפני כניסתי הוא חייב לשלם את כל ההתחייבויות. זה אומר שפסק הבורר שאומר שהפועל צריכה לשלם זה לא בתקופתי ויש לי מסמך שמוני הראל מחויב לשלם. הם באים לתבוע אותי ואני אומר שיש צד ג’ (מוני הראל) ונראה מה יהיה”.

הקהל של הפועל שגירש אותך מתחרט?
“בטח שהוא מתחרט. אני פוגש הרבה אנשים שאומרים לי שהם מתחרטים שנתנו לי ללכת. אז הגיעו לי הביתה וקיללו ואף אחד לא עשה כלום”.

מוני הראל (מור שאולי)מוני הראל (מור שאולי)

מה אתה חש כשאתה רואה אותם מתמוטטים?
”זה לא עושה לי טוב ולא עושה לי רע. זה לא מעניין אותי”.

אתה לא אומר בלב “מגיע להם”?
“לא. אני מסתכל מהצד ויש לי חיוך קטן על הפנים. זה לא שמחה לאיד, אלא פשוט על אותם אנשים שבאו אליי הביתה והטרידו אותי, זה בא להם לפרצוף”. 

איך נהיה 100 מיליון שקל חוב תוך ארבע שנים וחצי מאז שעזבת?
“תשאל את האנשים שהיו שם. זה הכל התנהלות. שילמו שם סכומים גבוהים. כשאני עזבתי את הפועל ת”א הם עדיין מכרו הרבה שחקנים שהכניסו הרבה כסף לקופה. אומרים לי אוהדי הפועל ת”א שהם אשכנזים שאני לא בקבוצה כי אני ספרדי. הייתה גזענות. אמר לי עו”ד מפורסם ‘שלא רצו אותי בהפועל בגלל שאני שחור. לא יכלו לראות אותי. המזרחים אוהדי הפועל ת”א סובלים מהלקאה בשנאה עצמית. האליטה של הפועל ת”א היה להם קשה לקבל את העובדה שאדם מהשכונה מצליח להביא את הקבוצה לכאלה הישגים ומכניס כזה הרבה כסף. עכשיו זה בא להם לפרצוף, לפרצוף של חיים רמון. ראיתי אותו”.

חיים רמון (נעם מורנו)חיים רמון (נעם מורנו)

“תראו מה קרה עם חיים רמון, עבריין מין מורשע, וההתאחדות נתנה לו אישור לנהל קבוצה. ואותי רוצים לנשל מהקבוצה. אותי חינכו לאהוב את כולם, בבית שלי לא הייתה גזענות וחבל שזה עדיין קיים”, הוסיף טביב. 

בזמנך היה בקופה של הפועל 60 מיליון ופתאום הכסף נעלם ולא נשאר כלום, איך אתה מסביר את זה?
”קודם כל לא היה 60, אולי 20. אני לא יכול להסתיר. הכל גלוי במסמכים. אם הטענות היו נכונות מזמן היו תובעים אותי. כל הכסף שהיה בקופה הלך על תשלום חובות שהיו כמו על תשלום לטועמה, והיו גם תביעות של אנשים שחשבו שאפשר לשדוד את הפועל ת”א כמו רונן קצב ודרור קשטן”.

כבעלים של מועדון, אמיר כבירי הגיע בידיעה שיש חוב של 45 מיליון ופתאום הוא גילה שיש 100, איך זה יכול לקרות?
”הוא לא בדק את החובות של חיים רמון. חד וחלק”.

האם כבירי נכשל בתפקידו והוא האחראי הישיר לקריסה של הפועל?
“אני לא יודע אם הוא האחראי, אבל הוא נכשל בגדול. אני מעריך כל אחד שמשקיע כסף בקבוצת כדורגל, אבל ההתנהלות כושלת”.

אמיר כבירי (איתי כהן)אמיר כבירי (איתי כהן)

אתה מרגיש שזה ניצחון גדול שלך?
”אין פה שמחה לאיד. זה פשוט לא מעניין אותי. היו לי שם ארבע שנים טובות, שחוץ מהשנה האחרונה בה יכולנו לקחת אליפות הבעיה הייתה שהאוהדים עשו הכל כדי שאני לא יישאר”.

כשאתה רואה את בית”ר שלך רחוקה שתי נקודות ממכבי חיפה עם התקציב הגדול שלה וגם של מכבי ת”א, מה אתה אומר לשחקנים שלך, לאן אפשר להגיע?
”זה לא עניין של תקציב, אלא של ניהול. הצלחתי להביא אליפות, גביעים להפועל ת”א כשלמכבי היה תקציב הרבה יותר גדול. ברור שיש כוח לכסף, אבל זה עניין של עבודה קשה. לא לשלוף מהמותן ולבחור את השחקנים המתאימים”.

איך אתה בוחר את השחקנים?
“מציעים לי שחקנים ואני טס לחו”ל לראותם אם אני יכול. ואני מנסה לראות משחקים שלמים”.

זאת רק החלטה שלך מי מגיע?
“בסוף זאת החלטה שלי, כמובן שאני שומע בדעתו של המאמן. אבל אני יכול להגיד שלפעמים המאמן הציע שחקנים, אבל אני אמרתי בשום פנים ואופן. המילה האחרונה היא שלי. זה עבודת צוות”.

שחקני בית"ר חוגגים (נעם מורנו)שחקני בית"ר חוגגים (נעם מורנו)

האם עשית נכון שהיית סבלני עם רן בן שמעון, על אף שהופעלו עליך לחצים לסיים את ההתקשרות איתו?
“אני כל כך הרבה שנים בכדורגל מכדי להתייחס למה שאומרים בתקשורת והאוהדים. לא דיברתי איתו על הפיטורים, אלא רק על הצד המקצועי. היו אצלי מאמנים שלא הלך, אבל ראיתי שהם עושים את המקסימום והשארתי אותם”.

מה היה עם דראפיץ’?
“הוא איש יקר שיש לי רק דברים טובים להגיד עליו, אבל לא פיטרתי אותו. הוא פשוט סיים חוזה וזכותי לקחת מישהו אחר”. 

למה יש לך תדמית של בעייתי?
”התקשורת יוצרת את התדמית הבעייתית. יש תחנת טלוויזיה שבה אומרים כמעט מדי שבוע שאני עבריין מורשע. אנשים יחשבו ששדדתי או משהו כזה. לא שמעתי אותם אומרים על חיים רמון שהוא עבריין מורשע. יושבים שם אנשים אינטרסנטים שהשם אלי טביב לא מצלצל להם טוב. הם הגיעו לשפל המדרגה שעד כדי כך שאדם משם התקשר אליי בשידור חי ואומר לי שהוא לא מקליט אותי. אבל הכי חשוב לי שהאנשים הקרובים אליי מכירים אותי. המזל שלי שהחיים המרכזיים והעסקים שלי הם בארצות הברית ואנשי התקשורת האלה לא יכולים להשמיץ אותי. אני תובע את אותו ערוץ”.

סלובודאן דראפיץ'. איש יקר (רדאד ג'בארה)סלובודאן דראפיץ'. איש יקר (רדאד ג'בארה)

גם בהפועל כפ”ס וגם בהפועל ת”א וגם חלקים בבית”ר, הקהל לא אהב אותך.
”ככה זה בקהל שלנו. אתה יכול לראות על יעקב שחר שאוהדים במכבי חיפה קיללו אותו למרות כל מה שהוא עשה. במדינה שלנו לא יודעים להעריך”.

אז למה אתה ממשיך להשקיע?
”אם יבוא משקיע רציני לקנות את בית”ר אולי אמכור לו. הכי קל לרסק ולעזוב, אבל אני מגיע ומשאיר קבוצה עם הרבה כסף. אנשים לא יודעים להעריך, בארצות הברית זה לא ככה”.

אתה מרוויח כסף מהכדורגל?
”לא. בהפועל ת”א הרווחתי, אבל אני לא רציתי לעזוב, זה הם שלא רצו אותי. הרווחתי את הכסף במכירה של הקבוצה. לא נגעתי בכסף שנכנס מליגת האלופות לקופה של הקבוצה”.

אתה רואה את רן בן שמעון ממשיך עד סוף העונה ואולי גם מעבר?
”הכל יכול להיות. רן הוא איש עבודה טובה ומאמן טוב. יש לי רק דברים טובים להגיד עליו. אני לא מתייחס למה שאומרים. אם תמשיך להיות כימיה בינינו אז למה לא”.

רן בן שמעון. אם תהיה כימיה עם טביב הוא ימשיך בבית"ר (עמית מצפה)רן בן שמעון. אם תהיה כימיה עם טביב הוא ימשיך בבית"ר (עמית מצפה)

רן קובע את ההרכב, אבל איך זה הולך בדיוק?
”אני לא רק בעלים. אני גם אומר את דעתי, אבל אני לא כופה עליו. ישנם דברים שהוא משנה את דעתו כשאני אומר”.

לידור כהן זה שחקן שאתה הבאת ומאוד אוהב, אמרת לרן שישחק איתו?
“אמרתי לרן בתחילת העונה שאני מאמין בשחקן הזה שיש לו פוטנציאל גדול, ואני חייב ש’אתה בתור מאמן תשדרג אותו’. קחו לדוגמה את דני פרדה, שהוא שחקן מאוד מוכשר, אבל הוא לא רוצה לשחק כדורגל, אז אין מה לעשות. אבל אם לידור כהן ישקיע הוא ישתפר אצל רן”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב