יום שני, 17.01.2022 שעה 20:54

טימור: מצפה להגעתו של סטודמאייר, יהיה כיף

נבחרת ישראל פתחה את הכנותיה לקראת מסע ההכנה ליורובאסקט, הגארד התייחס להגעתו של הכוכב. אדלשטיין: "רוצים לבדוק מי מתאים לשחק נגד אירופאים"

0 תגובות |
ארז אדלשטיין מתדרך (אחמד מוררה)
ארז אדלשטיין מתדרך (אחמד מוררה)

נבחרת ישראל בכדורסל פתחה היום (שלישי) את הכנותיה לקראת חמשת משחקי האימון שמצפים לה לקראת סוף אוגוסט בבלראוס ובאסטוניה, שם תפגוש נבחרות שמכינות את עצמן למוקדמות אליפות אירופה.‬ הנבחרת תטוס ב-18 באוגוסט ותשחק בסוף השבוע שני משחקי אימון נגד בלארוס. באסטוניה תשתתף הנבחרת בטורניר הכנה עם אוקראינה והנבחרת המקומית.

כזכור, בזכות העובדה שישראל תארח את יורובאסקט 2017 בקיץ הבא, שוחררו השחקנים הבכירים והוותיקים מהסגל השנה והנבחרת מורכבת מ-18 שחקנים, מרביתם צעירים ובוגרי נבחרות העתודה האחרונות, שעבור רובם זהו זימון ראשון לנבחרת ישראל. גם צמד הגבוהים רוברט רות'בארט ואלכס צ'וברביץ' נמצאים בסגל. לסגל זומן גם דניאל קופרברג הצעיר, שהצטיין באליפות אירופה עד גיל 20 בפינלנד. אור סולומון שזומן לסגל שוחרר בגלל פציעה.‬

רוברט רות´בארט (אחמד מוררה)
רוברט רות´בארט (אחמד מוררה)
 

מאמן הנבחרת ארז אדלשטיין סיפר על שחרור השחקנים הבכירים מהמסע: "אלה שנושאים בעול כבר שנים בנבחרות קדטים, נוער ורצים כבר 15 שנה רצוף שוחררו ועשינו פעילות לחבר׳ה הצעירים, יחד עם צ׳וברביץ׳ ורות׳בארט, כדי לתת להם ניסיון בינלאומי. לצערנו הם שיחקו בקבוצות שלא שיחקו במפעלים אירופאים ופתאום אתה מגיע לאירופה, משחק נגד מסות אחרות ואתה צריך להגיב אחרת. זה מבחן מצוין עבורם".

המטרות: "להכיר את שיטת המשחק של הנבחרת, מי מתאים לשחק נגד כדורסל אירופאי ולקבל במה, כשנותנים לך הזדמנות צריך לקחת אותה. ברור שהזימונים לאליפות אירופה בעונה הבאה יהיו במישור של עונה שלמה, במישור מקצועי. מצד שני יש גם הרבה חבר׳ה שזאת אמורה להיות האליפות האחרונה שלהם. אני אוהב את אלה ששוכחים, יש פה דור שלם של שחקנים כמו יותם הלפרין, רביב לימונד, ליאור אליהו וגיא פניני. זה דור שנשא בעול אליפויות קדטים, נוער, עתודה, אולימפית ובוגרת, אז צריך גם לדעת להיפרד ממנו".

איתי שגב. הזדמנות לצעירים (אחמד מוררה)
איתי שגב. הזדמנות לצעירים (אחמד מוררה)
 

גארד הנבחרת והפועל ירושלים בר טימור: "אני חושב שזה חשוב להרבה שחקנים צעירים, גם לי כמובן ואני שמח שיש את המסגרת הזאת. האמת שזה נחמד וכיף, יש פה הרבה חבר׳ה שהם יותר קטנים ממני וזה מיוחד. קצת לעזור להם זה בשבילי כיף וכמובן שאני רוצה להמשיך ולהשתפר".

הגעתו של אמארה סטודמאייר: "האמת שזה מיוחד ומרגש. אני לא יודע איך זה יהיה, אבל אני מצפה לזה ואני מאמין שזה יהיה כיף".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30