יום רביעי, 27.10.2021 שעה 03:45

קבוצת הכדורעף של הפ' ירושלים החליטה על פירוק

בשל נתק בין הקבוצה לעיריית ירושלים, הוחלט על הפסקת פעילות המועדון. מאמן הקבוצה הירושלמית, אוריה כהן: "זה מפעל החיים שלי. להרוס אפשר ברגע"

3 תגובות |
הפועל ירושלים כדורעף מתפרקת
הפועל ירושלים כדורעף מתפרקת

הפועל ירושלים העפילה אל ליגת העל לפני ארבע שנים והיא מדורגת כרגע במקום השלישי בליגה.

בכל שנות פעילותה של האגודה היה שיתוף פעולה מצוין עם אגף הספורט בעיריית ירושלים עד אשר בקיץ האחרון נוצר נתק בעקבות פנייתה של מנהלת הקבוצה, נירה כהן, לראש העיר ניר ברקת בבקשה להיפגש עימו.

פנייה זו של מנהלת הקבוצה הרגיזה מאוד גורמים באגף הספורט של העירייה ומאז שיתוף הפעולה מצד אגף הספורט הופסק. לפני חודש שלחה פקידה באגף הספורט אימייל למנהלת הקבוצה האומר אל תבואי לקחת טפסים להקצבות העירייה לאגודת הכדורעף.

הודעה נוספת מהאגף פירטה רשימת דרישות מהאגודה כתנאי לקבלת הקצבות, דרישות המנוגדות לחוק, בין הדרישות פיטוריה של מנהלת הקבוצה תוך חודשיים ומינוי מנהל אחר לפי אמות מידה שאגף הספורט יחליט עליהם ופיטוריו של המנהל המקצועי אוריה כהן המשמש גם כמאמן הקבוצה בליגת העלו מינוי מנהל מקצועי אחר כשלאגף הספורט זכות וטו על המינוי שיעשה.

דרישות אלה ואחרות של אגף הספורט מנוגדות לחוקי העבודה במדינת ישראל, לחוק העמותות ומהוות התערבות אסורה של רשות מקומית בענייניה של אגודת ספורט. כל פניות האגודה לאגף הספורט לבטל את הגזירות לא הועילו ואגף הספורט ממשיך ומתעקש על דרישותיו ובהעדר כל אפשרות לממשן משמעותן הפסקת התמיכה באגודה.

כך, בלית ברירה, החליטה האגודה על פירוק הקבוצה בליגת העל. האגודה גם מפעילה קבוצת בוגרים נוספת בליגה לאומית, קבוצת נשים בליגה לאומית ושתי קבוצות נוער ובאגודה מעריכים שנקיטת צעדים משפטיים תמנע את פירוק קבוצות אלו.

אוריה כהן, המאמן של הקבוצה בליגת העל והרוח החיה של הכדורעף בירושלים התייחס לפירוק: "אני משקיע את כל כולי בכדורעף בירושלים זה 11 שנים, בשבילי זהו מפעל חיים. בשנים האחרונות אגודת הפועל ירושלים בכדורעף עלתה על מפת הכדורעף בישראל, קבוצת הבוגרים משחקת זו העונה הרביעית בליגת העל, שחקנים שגדלו באגודה משחקים באגודות שונות בליגת העל, בנבחרות ישראל בכדורעף, בכדורעף חופים ובנבחרת האקדמיה בוינגייט. התניית רשות הספורט להעברת התקציב שהובטח לאגודה בדרישות חדשות שהעמותה אינה יכולה לעמוד בהן תביא להתמוטטות ענף הכדורעף בעיר. להרוס אפשר ברגע, לבנות מחדש ייקח שנים רבות".          

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי