יום ראשון, 28.11.2021 שעה 10:28

נורדיה ירושלים יצאה לדרך, ריבלין: מיזם מבורך

הקבוצה החדשה החלה את דרכה במסיבת עיתונאים, המאמן סרגיי טרטיאק: "לא היססתי לרגע להצטרף", נשיא המדינה: "מיזם בעל משמעות ערכית חשובה"

158 תגובות |
הצוות של בית
הצוות של בית"ר נורדיה ירושלים (אורן בן חקון)

מועדון הכדורגל, בית"ר נורדיה ירושלים, הושק היום (שני) רשמית, במסיבת עיתונאים חגיגית שנערכה במרכז למורשת בגין בירושלים. המועדון הוקם ע''י אוהדי בית"ר שמאסו בגזענות, בשנאה ובאלימות שהשתלטו על הקבוצה שעליה גדלו. המועדון ישאף לממש באמצעות פעילות ספורטיבית, חינוכית וקהילתית את ערכיה המקוריים של תנועת בית"ר.

בית"ר נורדיה ירושלים זכתה לקבל את ברכת הדרך מכבוד נשיא המדינה, ויו"ר בית"ר בעבר, ראובן (רובי) ריבלין, שאמר: "בית"ר נורדיה ירושלים הינה מיזם מבורך בעל משמעות ערכית אף מעבר למשמעות הספורטיבית". כמו כן, זכה המועדון בחסותה של תנועת בית"ר העולמית בראשות המנכ"ל עו"ד נריה מאיר, אשר לקח חלק באירוע.

במסיבת העיתונאים אמר יו"ר העמותה (הזמני), ד"ר איציק אלפסי: "בית"ר נורדיה ירושלים תהווה בית עבור אלפי אוהדי בית"ר שבשנים האחרונות מצאו עצמם, כמונו, בסיטואציה המאוד לא פשוטה בה ערכיהם כבני אדם מן היישוב אינם יכולים לדור עוד בכפיפה אחת עם מה שהקבוצה אותה אהדו מילדות".

ד"ר אלפסי התייחס לאלימות שהשתלטה על יציעי טדי והבטיח שהקבוצה שהוא וחבריו מקימים תנסה לעשות דברים בדרך שונה: "אחד המשפטים הראשונים שאנחנו תמיד שומעים מאוהדים הוא: 'אני את הילדים שלי כבר לא אביא למשחקים של בית"ר'. יש בזה משהו מאוד עצוב, כדורגל הוא המקום בו לתשעים דקות אנחנו רוצים להתנתק מזה ולהנות מהמשחק".

המדים של בית&qout;ר נורדיה ירושלים (אורן בן חקון)
המדים של בית"ר נורדיה ירושלים (אורן בן חקון)
 

שלושה שחקני עבר בית"ריים גויסו כבר בשלב זה בכדי להוביל את הקבוצה ולהגשים את החזון מעמדת הצוות המקצועי: סרגיי טרטיאק, משה בן ארוש ואסי ברוכיאן. המאמן, ובלם העבר האגדי טרטיאק, מסר כי: "ברגע שקיבלתי את ההצעה להצטרף למיזם לא היססתי לרגע. אני איש כדורגל כל חיי וזו הזדמנות מבחינתי לחזור ולעסוק בספורט נקי, כמו שהיה בבית"ר בימים שבהם הגעתי לקבוצה". כשנשאל טרטיאק על האפשרות לשלב שחקנים מוסלמים בקבוצה הצהיר חד משמעית: "כל שחקן טוב ולא משנה מי הוא ומאיפה הוא מוזמן להשתלב בקבוצה".

משה בן ארוש, שישולב בקבוצה כמנהל מקצועי בשכר, מספר: "סרגיי הוא האדם המושלם להרים את החזון של השבת ההדר הבית"רי. ג'נטלמן מושלם ואיש מקצוע. אשמח לסייע לו ככל שאוכל וביחד להצעיד את המועדון לאופק של הצלחות ספורטיביות". שחקן העבר של בית"ר, איציק ג'אנו, שהגיע כאורח כבוד לאירוע בצוותא עם שחקן העבר ויקטור לוי, אמר: "אני גאה במיזם הזה".

סרגיי טרטיאק ומישל דיין (אורן בן חקון)
סרגיי טרטיאק ומישל דיין (אורן בן חקון)
 

בית"ר נורדיה ירושלים תעמיד בעונת הבכורה בליגה ג' תקציב שיורכב בחלקו הארי מכספי חברי העמותה. חברות בעמותת אגודת הספורט נורדיה ירושלים מתאפשרת בהעברת סכום של "תל-חי" שקלים (448 שקל, 320 שקל לנוער, חיילים וסטודנטים). בעמותה מצפים למאות חברים שייקחו חלק בתפעול הקבוצה כבר בעונת הבכורה ויצטרפו לעשרות חברי העמותה שהשקיעו מכיסם עוד בטרם התקיימה ההשקה הרשמית.

במקביל פנו חברי צוות ההקמה של הקבוצה למספר אנשי עסקים ירושלמיים שניאותו להירתם לטובת המיזם. מר אלי דנון, בעליה של חברת אורטל תיירות ונופש ליווה את המיזם מראשיתו וחברת אורטל תשמש כספונסר הראשי של המועדון בעונת המשחקים 2014/15. במסיבת העיתונאים נחשף כי הקבוצה תשחק במדים בצבע צהוב-שחור ובמשחקי החוץ במדים בצבע כחול-לבן, תוצרת המלביש הרשמי של המועדון, קאפה.

רובי ריבלין (יניב גונן)
רובי ריבלין. מברך את המיזם (יניב גונן)
 

הקבוצה החלה בימים אלה במיונים של שחקנים ותפתח את אימוניה לקראת העונה הקרובה בשבועות הקרובים. משחקי הקבוצה בליגה ג' יחלו בחודש אוקטובר.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30