יום רביעי, 01.12.2021 שעה 14:58

המבוגרת, המגוונת, המתחדשת ושיאן המונדיאל

עם סגירת הסגלים, הפרטים העסיסיים מתגלים. החברים הוותיקים של מסי, הנבחרת שריעננה את הסגל והשחקן המבוגר בטורניר. העובדות המעניינות בפנים

17 תגובות |
גביע העולם על פסגת הר קורקובדו (רויטרס)
גביע העולם על פסגת הר קורקובדו (רויטרס)

זה סופי. 32 הנבחרות שישחקו במונדיאל זימנו את 23 השחקנים שיגיעו לברזיל וסגרו את הסגלים שלהם לקראת טורניר הכדורגל הגדול בעולם.

עם פרסום הסגלים, מתגלים כמה פרטים מעניינים בנוגע לשחקנים, לסגלים ובאופן כללי לקראת המונדיאל. הנה כמה עובדות מעניינות שלא ידעתם (או אולי כן) תשעה ימים בלבד לפני שריקת הפתיחה.

לגביע העולמי יגיעו כמו לכל הטורנירים האחרונים 736 שחקנים. הקבוצה ששלחה יותר שחקנים מכל קבוצה אחרת היא אלופת גרמניה, באיירן מינכן, ששלחה 15, רובם (7 במספר) משחקים בנבחרת גרמניה.

הנבחרת שעשתה את השינויים הגדולים ביותר מאז 2010 היא נבחרת ניגריה, שתגיע עם 18 שחקנים חדשים. שלושה מתוך חמשת הנותרים בסגל ישחקו במונדיאל השלישי שלהם.

השחקן המבוגר ביותר בטורניר הוא פאריד מונדרגון בן ה-43 מקולומביה שאם יקבל דקות יהפוך לשחקן המבוגר ביותר במונדיאלים ויהפוך לשחקן היחיד ששיחק במונדיאלים בהפרש של 16 שנים לאחר שהופיע גם במונדיאל בצרפת ב-1998.

פריד קמיליו מונדרגון. הכי מבוגר (רויטרס)
פריד קמיליו מונדרגון. הכי מבוגר (רויטרס)
 

הנבחרת המבוגרת ביותר במונדיאל היא ארגנטינה עם ממוצע גילאים של 28 שנים ו-336 ימים. אגב, אם תזכה, היא תהפוך לנבחרת המבוגרת ביותר שזוכה בטורניר.

מירוסלב קלוזה יכול כמובן לשבור את שיאו של רונאלדו כמלך השערים של המונדיאלים (14 לעומת 15 של הברזילאי), אך אם ישחק בכל המשחקים ויגיע לחצי הגמר, ישבור את שיא המשחקים במונדיאלים של לות'ר מתיאוס עם 25 משחקים.           

מירוסלב קלוזה. רוצה לשבור שיאים (רויטרס)
מירוסלב קלוזה. רוצה לשבור שיאים (רויטרס)
 
 

אלג'יריה מחזיקה גם היא בנתון מעניין כשהיא הנבחרת השנייה בלבד בהיסטוריה שזימנה 23 שחקנים מ-23 מועדונים שונים. (הראשונה הייתה סרביה במונדיאל הקודם). אגב, 16 מ-23 השחקנים של אלג'יריה נולדו בכלל בצרפת.

לגבי האלופה ספרד, היא קבעה שיא של עצמה כשזימנה תשעה שחקנים שלא משחקים בספרד. ברצלונה היא הקבוצה ששלחה הכי הרבה שחקנים לנבחרת עם שבעה. האם זה יספיק לה לזכייה נוספת? נחכה ונראה.

נבחרת ספרד חוגגת. תשמור על התואר? (רויטרס)
נבחרת ספרד חוגגת. תשמור על התואר? (רויטרס)
 

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30