יום שני, 15.07.2024 שעה 21:16

דוראנט להט, ארה"ב עם הזהב בטורניר הכדורסל

הכוכב קלע 29 נק' והוביל את האמריקאים ל-82:87 על צרפת בגמר האולימפי וזכייה רביעית ברצף בזהב. לילארד בלט ברגעי ההכרעה, הצרפתים יסתפקו שוב בכסף

|
האמריקאים חוגגים זכייה בזהב (רויטרס)
האמריקאים חוגגים זכייה בזהב (רויטרס)

נבחרת הכדורסל של ארצות הברית עשתה זאת שוב. הפייבוריטים הגדולים לזכייה בזהב בטוקיו עשו הבוקר (שבת) את העבודה עם ניצחון 82:87 על צרפת במשחק הגמר וזכייה רביעית ברצף בטורניר הכדורסל האולימפי.

האמריקאים, שהפסידו לצרפתים במשחק הראשון בטורניר, פיגרו לאורך רוב הרבע הראשון, אבל לקראת סיום הרבע קווין דוראנט הוביל ליתרון אמריקאי ראשון ומאותו רגע נבחרת הכוכבים והפסים לא איבדה את היתרון. אבל הניצחון לא הגיע בקלות.

דוראנט, הכוכב הגדול של ארה”ב, שהיה נפלא וסיים עם 29 נקודות, הוביל לבריחה ברבע השני ויתרון של 13 נקודות, אבל הצרפתים הצליחו לחזור ובתחילת הרבע השלישי פיגרו רק בשתי נקודות. דוראנט וג’ייסון טייטום הובילו בריחה נוספת ועוד ברבע השלישי האמריקאים ברחו ל-14 הפרש, אבל ברבע האחרון הצרפתים שוב חזרו ופחות מ-6 דקות לסיום הפער שוב עמד על 3 בלבד. אבל דמאין לילארד, שנתן רבע אחרון מצוין אחרי שלושה רבעים חלשים, החזיר להפרש מבטיח ועד לסיום הנבחרת של פופוביץ’ שמרה עליו כדי לחגוג בסיום.

דריימונד גרין וקווין דוראנט חוגגים (רויטרס)דריימונד גרין וקווין דוראנט חוגגים (רויטרס)
טייטום חוגג עם קלדון ג'ונסון (רויטרס)טייטום חוגג עם קלדון ג'ונסון (רויטרס)

זו הייתה הפעם ה-20 בה המשחקים האולימפיים כוללים טורניר כדורסל גברים, והאמריקאים זכו בזהב מספר 16 בטורניר זה. פרט ל-29 הנקודות של דוראנט הם עשו זאת גם עם 19 נקודות של ג’ייסון טייטום ו-11 של דמיאן לילארד וג’רו הולידיי. עוד קלעו לאמריקאים: באם אדבאיו 6 נקודות, זאק לאבין 5, כריס מידלטון 4 ודווין בוקר 2.

קווין דוראנט (רויטרס)קווין דוראנט (רויטרס)
ג'ייסון טייטום חוגג (רויטרס)ג'ייסון טייטום חוגג (רויטרס)

הצרפתים, שקיוו להפתיע את הפייבוריטית בפעם השנייה בטוקיו ולזכות במדליית זהב היסטורית, נותרו עם מדליית הכסף בטורניר הכדורסל האולימפי בפעם השלישית. גם בפעמיים הקודמות, ב-1948 וב-2000, הם הפסידו לאמריקאים בגמר. רודי גובר ואוון פורנייה הובילו את המפסידה עם 16 נקודות כל אחד וגרשון יאבוסלה היה מצוין עם 13 נקודות. עוד קלעו לצרפת: ננדו דה קולו 12, טימוטה לוואוו קבארו 11, ניקולה באטום ופרנק נטיליקינה 5 כל אחד ומוסטפה פאל 4 נקודות.

רודי גובר שבור בסיום (רויטרס)רודי גובר שבור בסיום (רויטרס)
רודי גובר מטביע (רויטרס)רודי גובר מטביע (רויטרס)

רבע ראשון – 18:22 לארה”ב

רודי גובר קלע את הסל הראשון במשחק וג’רו הולידיי הגיב בצד השני. אחרי סל של אוון פורנייה ועוד נקודה של גרשון יאבוסלה מהקו, דוראנט הגיב עם סל משלו, אבל בדקות הבאות האמריקאים החטיאו שוב ושוב מהשלוש (אחרי 5 דקות ברבע היו עם 0 מ-7 מחוץ לקשת) ויאבוסלה ופורנייה עם שלשה העלו ל-4:10. אדבאיו, הולידיי וודוראנט הורידו ל-12:10, גובר וקאברו עוד העלו ל-10:15 צרפתי, אבל דוראנט הוביל את האמריקאים לריצת 0:8 ויתרון ראשון במשחק. שלשה של קבארו 50 שניות לסיום הרבע החזירה את צרפת לשוויון 18:18, אבל נקודה של זאק לאבין מהקו ושלשה של ג’ייסון טייטום קבעו את תוצאת הרבע – 18:22 לאמריקאים.

דמיאן לילארד מול ניקולה באטוס (רויטרס)דמיאן לילארד מול ניקולה באטוס (רויטרס)

רבע שני – 39:44 לארה”ב

טייטום ודמיאן לילארד העלו את האמריקאים ל-7 הפרש בפתיחת הרבע השני, פורנייה דייק פעמיים מהקו אבל שלשה של מידלטון העלתה ל-20:28 אמריקאי. שני סלים של מוסטפה פאל הורידו את הההפרש ל-4, ואחרי עוד סל של טייטום הצרפתים לקחו פסק זמן. בחזרה ממנו מהלך של סל ועבירה של דוראנט, שכבר העלה את מאזנו ל-15 נקודות, העלה ל-24:33. דוראנט, עם עוד שלשה ואחר-כך נקודה מהקו, העלה את האמריקאים ל-26:39 ואת המאזן האישי שלו ל-19 נקודות אחרי 15 דקות, אבל בדקות הבאות האמריקאים נתקעו ורודי גובר עם 5 נקודות רצופות הוריד ל-39:32. טייטום ודוראנט, שוב הוא, העלו ל-33:43, דה קולו הוריד ל-7 הפרש עם שלשה, הנקודות הראשונות שלו במשחק ופורנייה הוריד מהקו ל-5 הפרש. עד לסיום מידלטון וגובר הוסיפו כל אחד נקודה מהקו והמחצית הסתיימה ב-39:44 לארה”ב.

דוראנט מול גרשון יאבוסלה (רויטרס)דוראנט מול גרשון יאבוסלה (רויטרס)

רבע שלישי – 63:71 לארה”ב

הרבע השלישי נפתח עם שלשה של יאבוסלה ורק 2 הפרש, אבל לילארד הגיב עם סל בצד השני. זה קולו הגיב עם סל נהדר, אבל עוד שלשה של לילארד החזירה ל-5 הפרש. גובר הוריד ל-49:45 עם נקודה מהקו, אבל דוראנט הוביל ריצת 0:7 והצרפתים לקחו פסק זמן בפיגור 56:45. שלשה של יאבוסלה ונקודות של דה קולו מהקו הורידו ל-6 הפרש. אבל לילארד היה חם ברבע השלישי ועוד שלשה שלו החזירה ל-9 הפרש. אחרי נקודות של גובר והולידיי, גרשון יאבוסלה, עם עוד שלשה, הוריד ל-62:55, אבל טייטם ולאבין הובילו ריצת 2:9, האמריקאים עלו ל-57:71 דקה וקצת לסיום הרבע והצרפתים מיהרו לקחת פסק זמן. זה בהחלט עזר להם, לוואוו קבארו ובאטום קלעו שלשות עד סיום הרבע ובכניסה לרבע הרביעי רק 8 הפרש, 63:71 לאמריקאים.

דוראנט קולע (רויטרס)דוראנט קולע (רויטרס)

רבע רביעי – 82:87 לארה”ב

הרבע האחרון נפתח עם סל של אדבאיו, אבל חדירה יפה של לוואוו קבארו וסל של באטום הורידו ל-73:67, האמריקאים נתקעו בהתקפה ופופוביץ’ לקח פסק זמן. זה לא עזר לו כששלשה של נטיליקינה הורידה לפער 3 נקודות בלבד, 73:70, עם 5:40 לסיום המשחק. אבל אז דמיאן לילארד, עם שני סלים גדולים, הוביל ריצת 0:6 תוך דקה שהעלתה את ארה”ב ל-70:79. פורנייה הוריד ל-7 הפרש, אבל שלשה גדולה של טייטום ברגע קריטי העלתה ל-72:82. שלוש נקודות רצופות של דה קולו (כולל החטאה לא אופיינתי מהקו) הורידו ל-7, דווין בוקר סוף-סוף נזכר לקלוע נקודות ראשונות במשחק מהקו בצד השני, אבל שלשה של פורנייה הורידה ל-6 הפרש, 84:78, דקה לסיום – הכל פתוח.

דוראנט עולה להטבעה (רויטרס)דוראנט עולה להטבעה (רויטרס)

הולידיי החטיא שלשה, הצרפתים יצאו להתקפה קריטית אבל פורנייה לקח שלשה מזעזעת, החטיא והמשיך עם עבירה על הולידיי שקלע אחת משתיים מהקו. נטיליקינה הוריד ל-5 הפרש, 85:80, כשעל השעון 17 שניות. האמריקאים היו צריכים רק לשמור על הכדור, אבל הולידיי איבד אותו, דה קולו סחט עבירה וקלע פעמיים מהקו – 10 שניות לסיום רק 3 הפרש לאמריקאים. פופוביץ’ לקח פסק זמן ועם החזרה ממנו דוראנט קיבל את הכדור, נשלח לקו, קלע פעמיים והעלה ל-82:87 עם 8 שניות לסיום. דוראנט עוד ניסה שלשה שלא נכנסה והאמריקאים חגגו זכייה בזהב.

דוראנט חוגג (רויטרס)דוראנט חוגג (רויטרס)
ג'ייסון טייטום חוגג (רויטרס)ג'ייסון טייטום חוגג (רויטרס)
אסור לפספס
נגןהצגה: מכוניות היוקר של שחקני נבחרת בלגיה
בום: מכוניות היוקרה של שחקני נבחרת בלגיה
נגןאוהדים פרצו לגמר הקופה דרך מערכת המיזוג
האסון הגדול שכמעט התרחש בגמר הקופה
נגןספיד מנסה להוציא את זלאטן מהארון ונכשל
האם ספיד הצליח להוציא את זלאטן מהארון?
נגןכריסטיאנו נכנס לים וכל המשפחה רצה אחריו
כריסטיאנו נכנס לים וכל המשפחה רצה אחריו
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */