יום שבת, 02.03.2024 שעה 20:59

נחקר חשד שספורטאים ישראלים הזריקו חומרים

הסוכנות למניעת סימום בספורט פתחה בבדיקה אחרי שנמצאו מזרקים עם חומרים אנטי דלקתיים באצטדיון האתלטיקה בראשל"צ: "מעיד על התנהלות פסולה לכאורה"

|
ממצאים מדאיגים (פרטי)
ממצאים מדאיגים (פרטי)

הסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט הודיעה היום (ראשון) כי היא חוקרת חשד להזרקה של תרופות וחומרים כימיים שונים בקרב ספורטאים ישראלים, לאחר שנמצאו באצטדיון האתלטיקה בראשון לציון מזרקים עם חומרים אנטי-דלקתיים.

הסוכנות הודיעה כי באצטדיון האתלטיקה בראשון לציון נמצאו לאחרונה אמפולות של תרופות יחד עם מארזי מזרקים ומחטים. מבדיקה ראשונית עולה שככל הנראה מדובר באמפולות של מלוקסיקאם, חומר אנטי דלקתי לא סטוראידלי, ואמפולות של וולטרן. כל החומרים נשלחו למעבדה לבירור מלא של תכולתם.

מהסוכנות נמסר: “ככלל, מדיניות הסוכנות הבינלאומית למניעת סימום בספורט, WADA, שבמסגרתה פועלת גם הסוכנות הישראלית היא איסור גורף על הזרקות של חומרים כלשהם לגוף. לכן הימצאות חומרים אלו באצטדיון אתלטיקה מקצועי מדאיגה ומעידה לכאורה על התנהלות פסולה ואסורה במקום”.

מנכ”ל הסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט, ד”ר דניאל הרשטיין, אמר: “הזרקת חומרים לגופם של ספורטאים הינה אסורה בתכלית וגם עלולה לגרום נזק בריאותי ממשי. לכן פתחנו בחקירה באשר לחומרים ולמעורבים באירוע. אני קורא לכל הספורטאים, מקצוענים וחובבנים כאחד, להימנע מהזרקת חומרים כלשהם לגופם”.

"יש להימנע מהזרקת חומרים" (פרטי)"יש להימנע מהזרקת חומרים" (פרטי)
אסור לפספס
נגןג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
ג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
נגןעדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
עדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
נגןרונאלדו השועה למשחק אחד אחרי שהתגרה בקהל
בסעודיה זועמים על הפרובוקציה של רונאלדו
נגןויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
ויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
/* LAST / NEXT ROUNDs */