יום ראשון, 25.02.2024 שעה 10:49

תוכנית המתקנים עלולה להשתנות בגלל המלחמה

משרד התרבות והספורט עצר את פרסום הקולות הקוראים ואישר: "אנשי המקצוע עובדים על תיקון תכנית המתקנים בהתאם לשגרת המלחמה ותכנון התקציב המחודש"

|
מיקי זוהר (אורן בן חקון)
מיקי זוהר (אורן בן חקון)

האם תוכנית המתקנים לספורט הישראלי תיעצר? בעקבות המלחמה במדינה, משרד התרבות והספורט הפסיק את פרסום הקולות הקוראים של תוכנית המתקנים הלאומית בתקופה האחרונה ואישר כי היא עלולה לעבור שינויים בהתאם לשגרת המלחמה.

כידוע, תוכנית המתקנים אמורה לקדם בנייה של מגרשים ואולמות ספורט ברחבי הארץ. על פי מבקר המדינה, תכנית המתקנים הלאומית 2031 תוקצבה מראש ב-2.89 מיליארד שקל בחלוקה לעשר שנים, בעוד שהפערים מוערכים בסכום גדול יותר של 14.9 מיליארד שקל. אלא שכרגע, ייתכן כי גם התוכנית הנוכחית לכאורה עלולה להיפגע ולהשתנות.

מאז פרצה המלחמה הוחלט לעצור את תוכנית המתקנים, בין היתר מחשש כי קרן המתקנים תיאלץ לעבור שינויים בהתאם לתוכניות הממשלה, שעשויה להעביר תקציבים גדולים לשיקום עוטף עזה על חשבון תוכניות קיימות. על פי מקורות ברשויות המקומיות, התוכנית הוקפאה ועתידה לא ברור.

בעקבות זאת, הופנו למשרד התרבות והספורט שאלות, כמו האם קרן המתקנים תיפגע בגלל המלחמה והצורך של הממשלה לשמור על כספים בעת הזאת? מה יהיה עתידם של המתקנים להם כבר אושרו תקציבים והאם הפרויקטים הללו בסכנה? וכמו כן, האם תוכנית המתקנים הקיימת תשתנה בגלל המלחמה כך שהמשרד יצטרך לעמול על תוכנית מתקנים חדשה עם מטרות אחרות?

ממשרד התרבות והספורט נמסר בתגובה: “המשרד, כמו כלל משרדי הממשלה, ממקד את תקציב המשרד ופועל על פי אמות המידה בשעת חירום. אגף המתקנים פרסם מספר קולות קוראים לתקציב 2023, חלקם הסתיימו במרץ ואושרו בגינם התחייבויות, וחלקם תקציבם יועבר לשנת 2024 וזאת עקב שעת החירום”.

במשרד הבהירו בנוגע לפרויקטים שכבר יצאו לדרכם כי “תקציב תכנית המתקנים הלאומית עד שנת 2031 נשאר כרגע על פי תכנית העבודה. בשלב זה לא קיימת פגיעה בתקציבה של התכנית. המתקנים להם אושרו התחייבויות ימשיכו בהתאם למה שמכירות הרשויות”.

יחד עם זאת, במשרד התרבות והספורט אישרו כי תוכנית המתקנים עלולה לעבור שינויים ומסרו: “אנשי המקצוע במשרד החלו לעבוד על תיקון תכנית המתקנים בהתאם לשגרת המלחמה ותכנון התקציב המחודש”.

אסור לפספס
נגןמחזיר השקעה: רונאלדו בפרסומת לסעודיה
מחזיר השקעה: רונאלדו בפרסומת לסעודיה
נגןספיד עושה עבירה קשה על קאקא במשחק ידידות
ספיד עושה עבירה קשה על קאקא במשחק ידידות
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
/* LAST / NEXT ROUNDs */