יום רביעי, 01.12.2021 שעה 13:53

יאיר תאלר זכה באליפות הגולף לנוער במכביה

הגולפאי הצעיר בן ה-17 מקיסריה הניף את הגביע בלאחר ארבעה ימי תחרות שכללו 72 גומות. השיג 293 נקודות. איתן סולומון הגיע למקום השני

0 תגובות |
יאיר תאלר. אלוף הנוער (נמרוד גליקמן)
יאיר תאלר. אלוף הנוער (נמרוד גליקמן)

יאיר תאלר בן ה-17 מקיסריה, הוא אלוף הנוער לגולף של המכביה. בתום ארבעה ימי תחרות לאורך 72 גומות, זכה הנער מקיסריה, תלמיד האקדמיה לגולף, במדליית זהב, לאחר שסיים את התחרות עם 293 נקודות.

בהפרש ניכר, הגיע למקום השני איתן סלומון, גם הוא מישראל עם 303 נקודות. למקום השלישי הגיע ג'וזף בירקנשאו מארה"ב עם 306 נקודות.

במהלך הימים הקרובים יקבע מי היא אלופת המכבייה ומי הוא האלוף בתחרות הבוגרים. 300 גולפאים מ-18 מדינות הגיעו למועדון הגולף קיסריה כדי להשתתף במשחקי המכביה בגולף. ביום חמישי הקרוב, 25.7, יתקיים טקס חלוקת הגביעים במלון דן קיסריה.

יאיר תאלר (נמרוד ליקמן) (ONE)
יאיר תאלר (נמרוד גליקמן)
 

תאלר, תלמיד מצטיין, למד בבית הספר מעגן מיכאל וסיים את מבחני הבגרות בהצטיינות מלאה עם ממוצע ציונים הנושק ל-100. הוא הגולפאי היחיד בישראל לגילו המתאמן באופן קבוע באירופה. מדי שלושה חודשים הוא נוסע לדיסלדורף בגרמניה להתאמן בבית הספר לגולפאים מחוננים, אליו מגיעים ספורטאים מכל רחבי אירופה. זאת, בנוסף לאימונים האינטנסיביים שהוא עובר במועדון הגולף בישראל, בניצוחו של המאמן בועז שגב.

יאיר אמור להתגייס לצה"ל בנובמר הקרוב. בימים אלה הוא ממתין לתשובת הצבא האם יתאפשר לו להיות ספורטאי מצטיין ולהמשיך להתחרות בארץ ובחו"ל.

הסיפור מאחורי הגולף - כילד שאת רוב שנותיו עשה בקיסריה, משחק הגולף היה משאת נפשו. מדי יום חלף על פני מגרשי הגולף הסמוכים למקום מגורו, אך מפאת גילו הצעיר לא יכול היה לשחק. בגיל 13 החליט לקחת את החלום ולממשו. הוא הצטרף לחוג הגולף של המועדון בקיסריה ומאז הוא משחק בו.

יאיר הוא בן לאם אלמנת צה"ל שהתאלמנה בגיל 30, שמגדלת את יאיר לבדה. יאיר נולד לאב, שחי כיום בגרמניה. יאיר מבלה את מרבית השנה על קו ישראל-גרמניה ולמרות הטלטלות בין אירופה לישראל יאיר מוצא את הזמן להקדיש את מרצו לגולף ולהצטיין בתחום.

יאיר נבחר לאחרונה לייצג את ישראל בתחרות בינלאומית שתתקיים באנגליה, אליה הוזמנו נציגי מדינות מכל העולם. את ההזמנה קיבל יאיר מהדוכס מיורק והתחרות תתקיים גם במעמד מלכת אנגליה. התחרות תתקיים בחודש ספטמבר הקרוב.
 

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30