יום שני, 08.08.2022 שעה 16:12

ת"א שוקלת להקים קומפלקס בריכות בהדר יוסף

שיפוץ אצטדיון האתלטיקה, מגרשים סינטטיים, בניין רב תכליתי חדש, רכבת קלה ואולי בריכה אולימפית: התוכנית הגרנדיוזית של העירייה לשטח שנרכש מהוועד

|
נבחרת השחייה (חגי מיכאלי)
נבחרת השחייה (חגי מיכאלי)

עיריית תל אביב בוחנת הקמת קומפלקס של בריכות שחייה במתחם הספורט בהדר יוסף. האזור כולו עבר לחזקתה של העירייה באופן מלא, לאחר שרכשה את המניות על השטח מהוועד האולימפי, וייתכן כי בקרוב תוקם שם אחת מהבריכות המפוארות בישראל בזמן שענף השחייה משווע למתקנים נוספים.

לפני כשנה האחריות על המתחם עברה לניהול חברת היכלי הספורט כאשר בעיריית תל אביב מעוניינים להפוך את השטח, אותו רכשו מהוועד האולימפי ב-50 מיליון שקל, לאזור של מתקני ספורט איכותיים. בין היתר, יוקם בניין רב תכליתי ענק ליד מגרשי הטניס בעלות שמוערכת ב-70 מיליון שקל, אצטדיון האתלטיקה עובר שיפוץ, יוקמו מגרשים סינטטיים לרווחת התושבים ובימים אלה העירייה בודקת גם הקמת קומפלקס של בריכות שחייה.

לפי התכנון של קומפלקס הבריכה, העירייה תוכל להקים בשטח שבין האצטדיון לבניין הוועד האולימפי שתי בריכות - בריכה אולימפית של עשרה מסלולים באורך 50 מטר ובריכה נוספת של שמונה מסלולים באורך של 25 מטר. זה כבר אושר בתב”ע, אבל העירייה עדיין לא החליטה האם ללכת על זה.

נבחרת ישראל (באדיבות איגוד השחייה)נבחרת ישראל (באדיבות איגוד השחייה)

גורמים שמכירים את התוכנית ציינו כי הקמת הבריכות נמצאות רק בשלב של דיונים ראשוניים , אלא שגורמים בעירייה ובחברת היכלי הספורט כבר ביקרו במכון וינגייט כדי לבחון מה דרוש לתחזוקה של בריכות בסדר גודל שכזה. מתקן שכזה ישדרג את המתחם בהדר יוסף ויהפוך אותו למרכז ספורט אזורי מרשים, כאשר גם הרכבת הקלה תעבור בתוכו בעתיד.

בתוך כך, גורמים בעיריית תל אביב שקלו האם להכשיר את אצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף גם למשחקי כדורגל רשמיים בליגות הנמוכות, אך כרגע נראה כי לא סביר שזה יקרה בגלל גודל משטח הדשא והדרישות הבטיחותיות שדורשות שיפוץ מסיבי של היציע בעלות גבוהה. בכל אופן, נדמה כי תל אביב בדרך לתוכנית גרנדיוזית לשדרוג מתקני הספורט בעיר.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו