יום שני, 08.08.2022 שעה 16:42

שיא ישראלי ענק לרודיטי, ניצחון דרמטי לפביאן

השחיין הישראלי קבע זמן מדהים של 15:13.54 דקות בפתיחת אליפות ישראל: "כיוונתי לשם באימונים", השחיינית קבעה 17:11.13 דקות בפוטו פיניש מדהים

|
מתן רודיטי (מערכת ONE)
מתן רודיטי (מערכת ONE)

אליפות ישראל ארנה בשחייה נפתחה הערב (שלישי) בבריכה הלאומית במכון וינגייט וסיפקה שני רגעי שיא כבר בהצגת התחרויות הראשונה. מי שהיה מעל כולם הוא האולימפי מתן רודיטי, ששבר את השיא הישראלי במשחה ל-1,500 חופשי כשניצח עם 15:13.54 דקות. מדובר בשיפור גדול של לא פחות מ-4.44 שניות לשיאו הקודם, שנקבע בארה"ב ב-2019. את הפודיום השלימו זיו כהן ויונתן אחדות.

רודיטי אמר בסיום: "הרגשתי מעולה במים, היו לי תחושות שזה הולך להיות שיא ולשם כיוונתי באימונים. היו לי ימים קשים באליפות העולם, לקח לי איזה שבוע לחזור לכושר, האמת שהצלחתי לחזור די מהר. היו לי תחושות ממש טובות לפני המשחה, לא הייתי עדיין סגור אם תהיה תוצאה כזאת טובה, אבל אני שמח מאוד. עכשיו הפנים לאליפות אירופה למשחה ל-10 ק"מ".

במשחה המקביל לנשים קיבלנו דרמה גדולה. אורין גבלן הייתה זו שהובילה כמעט לאורך כל המשחה, אולם פיניש אדיר של אווה פביאן נתן לה לבסוף את הניצחון ממש בנגיעה, על חודן של שתי מאיות, כשהיא קובעת 17:11.13 דקות. עבור פביאן מדובר בתואר ראשון בקריירה באליפות ישראל בבריכה, לאחר תארים רבים במים הפתוחים. במדליית הארד זכתה אופק אדיר הצעירה.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו