יום חמישי, 11.08.2022 שעה 15:04

גורבנקו: המטרה שלי? לשבור את השיא האישי

לקראת אליפות אירופה בשחייה שתיערך ברומא בעוד כשבוע, השחיינית מרגישה מוכנה: "מתרגשת לקראת האליפות". סגל: "מאמינים שנבוא לביטוי בצורה טובה"

|
אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)
אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)

המשלחת הישראלית תצא לאליפות אירופה ברומא בעוד כשבוע עם כ-17 שחיינים ושחייניות. לקראת האליפות הקרבה, דיברו אנסטסיה גרובנקו ,אהוד סגל – מאמן נבחרת השחייה ,מיקי חליקה – שחיין העבר ויו”ר איגוד השחייה.

אנטסטסיה גורבנקו דיברה על מטרותיה: "המטרה שלי זה לנסות לשבור את השיא שלי, השנה עוד לא הצלחתי לעשות את זה במקצים ששחיתי עד כה. מרגישה מאוד טוב במים ומתרגשת מאוד לקראת האליפות”.

על העונה שעברה אמרה השחיינית: “עונה מאוד ארוכה, באמת לא רגילים לזה בשחייה, אבל שוב, אני מסתכלת על הצד החיובי שיש לנו המון תחרויות, לא משהו שהיה בתקופת הקורונה. היה מאוד נחמד לקבוע את הישג השיא – מקום חמישי באליפות העולם של שחיין ישראלי, אבל אני ציפיתי מעצמי ליותר. מקווה שאוכיח את זה באליפות הקרובה”. 

אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)

אהוד סגל התייחס לעונה העמוסה: “הבלבול הוא מעבר לשנת הקורונה, לוח התחרויות השנתי שלנו התהפך לגמרי. אנחנו מנסים להכין את השחיינים בכך שאנחנו מדרבנים אותם מההתחלה שיתכוננו כמה שאפשר. מן הסתם לכולנו זאת פעם ראשונה. אנחנו מתמודדים בצורה הכי טובה, גם כשיש קושי מחפשים את הפתרון הכי טוב שאפשר.

“היה לנו גם קיץ עמוס מבחינת מכביה ואליפות ישראל, הייתה אליפות אירופה בכדורמים בבריכה במכון וינגייט והיינו צריכים להתאמן אחרת. התשישות גם ממציאה פתרונות אחרים. אני חושב שסך הכל אנחנו מגיעים במצב טוב עם הרבה ניסיון. יש צדדים חיוביים לשנה הזו. התמודדנו מול השחיינים הכי טובים בעולם, היינו לנו הישגים טובים בתחרות הזו. אנחנו בונים על זה ומאמינים שברגע האמת נבוא לידי ביטוי בצורה טובה”.

על הציפיות מהעונה אמר מאמן השחייה: “המטרה היא להתקדם כמה שיותר בשלבים ולהתמודד על מדליות. אנחנו רוצים שגורבנקו תשמור על התואר שלה כאלופת אירופה. ראינו באליפות העולם שכולם השתפרו ועשו הישגים, ואנחנו רוצים את זה גם עכשיו”. 

אהוד סגל ואנסטסיה גורבנקו (איגוד השחייה)אהוד סגל ואנסטסיה גורבנקו (איגוד השחייה)

סגל התייחס לכך שהאליפות היא בבריכה פתוחה: “יש שם חבלים במקום פסים. התחרינו שם באליפות אירופה לנוער בשנה שעברה ואני מקווה שהם יישארו. אם לא, נצטרך להתמודד כמו יתר השחיינים. אין משהו אחר שאפשר לעשות”.

גם מיקי חליקה שיתף את תחושותיו לקראת אליפות אירופה: “אנחנו שולחים את אחת המשלחות הגדולות, למרות שנחסר את גל גרומי ותומר פרנקל. עדיין יש פה נבחרת איכותית מאוד טובה וחזקה. המטרות הן לחזור עם מדליות, מספר רב של גמרים ולנסות לעשות דברים שלא עשינו בעבר. אולי לנצל את העובדה שרוסיה לא נמצאת.

“שמנו דגש על אליפות אירופה ומי שנמצא כאן מגיע בכושר שיא ובמיטבו, ואני מניח שנראה את התוצאות האלה באות לידי ביטוי. באליפות העולם הגענו מספר פעמים למקום התשיעי ולמקום ה-10. אני מניח שהפעם נראה את הדברים האלה מעט אחרת. זו לא תהיה משימה פשוטה, אבל החבר'ה יודעים בדיוק עם מה כל אחד צריך להתמודד, בין אם מדליות ובין אם גמרים". 

תומר פרנקל. ייחסר לנבחרת (נעם מורנו)תומר פרנקל. ייחסר לנבחרת (נעם מורנו)

על גרובנקו אמר שחיין העבר: “היא מגיעה בכושר טוב מאוד. לא רוצה להגיד שאנחנו מצפים שהיא תחזור עם מדליית זהב, כמו שקרה בשנה שעברה. זה בהחלט משהו שאנחנו מסתכלים עליו. הפעם אנסטסיה תהיה יותר ממוקדת במשחים שלה, משום שאלה ההחלטות שקיבלו אהוד ודיוויד מארש (היועץ המקצועי של איגוד השחייה) בצוות המקצועי. אני משתדל לא להתערב וחושב שהם נהגו נכון. נחכה עוד שבוע ונראה מה אנחנו שווים".

גם על התחרות עצמה שיתף חליקה: “יש כאן שיקולים מקצועיים גם להסתכל על העונה הקרובה. בסופו של דבר אליפות אירופה היא תחנה בדרך לאליפות העולם ביפן ב-.2023 חצי שנה לאחר מכן, תחרות חשובה בדוחא ששם קובעים את הקריטריון לפריז 2024 ואז המשחקים האולימפיים עצמם".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו