יום שני, 08.08.2022 שעה 16:30

יעקב טומרקין לא יתחרה באליפות אירופה בשחייה

השחיין האולימפי לא יתחרה בתחרות שתיערך ברומא לאחר שלא הצליח לעמוד בקריטריון: "התמקדתי בלשמור על ראש נקי ולהימנע מפציעות לקראת פאריס 2024"

|
יעקב טומרקין (רדאד ג'בארה)
יעקב טומרקין (רדאד ג'בארה)

השחיין האולימפי יעקב טומרקין לא יתחרה באליפות אירופה שתתקיים בעוד כשבועיים ברומא, לאחר שלא הצליח לעמוד בקריטריון לתחרות. בכך למעשה, הוא סיים את העונה ויתכונן לשנתיים הבאות שיהיו האחרונות ולהופעתו האחרונה ככל הנראה במשחקים האולימפיים בפאריס 2024.

טומרקין הודיע הערב (ראשון): “בקיץ הזה סימנתי לעצמי מטרה להתחרות באליפות אירופה, אך לצערי לא תמיד הכל עובד לפי התוכנית. אחרי קמפיין אינטנסיבי של חמש שנים לקראת אולימפיאדת טוקיו, החלטתי בשנה זו להתרכז גם במשפחה, להיות הורה פעיל ונוכח יותר בארץ, לאסוף את הבנות שלי מהגן ולהשכיב אותן לישון - דבר שלא תמיד מתאפשר עם טיסות תכופות כחלק מאורח החיים של ספורטאי אולימפי - ובצד המקצועי לשמור על ראש נקי ולהימנע מפציעות לקראת השנתיים הבאות לאולימפיאדת פאריס”.

השחיין בן ה-30 הוסיף: “במהלך העונה למדתי להיות יותר קשוב לגוף שלי אחרי שנים של עומס, לדעת מתי הזמן הנכון לדחוף קדימה ומתי הזמן הנכון להתאושש. השנה הצלחתי לשבור שיאי ישראל ולהיות מדורג במקום השמיני בדירוג הכללי בסבב גביע העולם ולזכות ב-12 מדליות – דירוג שיא של שחיין ישראלי. אני אצפה בחברים דרך מסך הטלוויזיה שורפים את הבריכה באליפות אירופה ברומא. בהצלחה”.

יעקב טומרקין (איציק בלניצקי)יעקב טומרקין (איציק בלניצקי)

איגוד השחייה צפוי להודיע מחר על הסגל המלא שימריא לאליפות אירופה בשחייה שתתקיים ברומא, כשמי שתמשוך את מירב תשומת הלב היא אנסטסיה גורבנקו. כמו כן, רון פולונסקי, מירון חרותי ואביב ברזילי השיגו את הקריטריון בין היתר.

אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגן החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו