יום שני, 08.08.2022 שעה 16:47

גורבנקו תתחרה רק בשלושה משחים באליפות אירופה

בגלל עומס ועייפות: השחיינית צפויה להפחית בכמות המשחים האישיים ולהשתתף ב-100 גב, 200 גב ו-200 מעורב אישי. פרנקל וכהן גרומי ויתרו על השתתפותם

|
אנסטסיה גורבנקו (חגי מיכאלי)
אנסטסיה גורבנקו (חגי מיכאלי)

נבחרת ישראל בשחייה תמריא בתחילת השבוע הבא לאליפות אירופה ברומא. לראשונה אי פעם, בתוך כחודשיים וחצי השחיינים הישראלים נאלצים להתמודד עם שתי תחרויות גדולות - ולכן, בגלל העומס, אנסטסיה גורבנקו תצמצם באופן משמעותי את כמות המשחים בהם תשתתף.

לפי ההערכות, השחיינית הישראלית המובילה, שבשבוע הבא תחגוג את יום הולדתה ה-19, תשתתף רק בשלושה משחים אישיים באליפות אירופה: 100 מטר גב, 200 מטר גב וב-200 מטר מעורב אישי. בנוסף, גורבנקו צפויה להתחרות בעוד שני משחי שליחים מעורבים בתחרות היוקרתית.

מדובר בשינוי מהתוכנית המקצועית שתוכננה מראש. אחרי שבאליפות העולם האחרונה הצוות המקצועי בחר לשלוח את גורבנקו לכמות משחים גדולה ומגוונת, הפעם היא תתמקד בכמות משחים קטנה משמעותית. הסיבה לכך היא ככל הנראה עייפות מצטברת, שכן גורבנקו לא הצליחה להתמודד עם כמות גדולה של משחים באליפות העולם האחרונה ונמצאת בתקופה עמוסה של תחרויות.

כזכור, בנבחרת רצו להעמיס עליה כמות גדולה של משחים בתחרויות הגדולות באופן מכוון, על מנת שתדע להתמודד כיאה לשחייניות ברמתה, אבל נאלצו לשנות את התוכניות לאחר שהבינו כי הרבה מהשחיינים בטופ העולמי היו תשושים אחרי אליפות העולם. מעבר לכך, השנה הנוכחית לא באמת חשובה להמשך הקריירה שלה ומצפה לה עוד עומס גדול בהמשך.

גורבנקו תתחרה בשתי אליפויות עולם משמעותיות בקרוב - אליפות העולם ביפן ביולי 2023, בה ניתן יהיה לקבוע קריטריונים אולימפיים במשחים האישיים, ואליפות העולם בקטאר בפברואר 2024, בה ניתן יהיה לקבוע קריטריונים לשליחים רגע לפני אולימפיאדת פאריס.

לכן, החל מעכשיו גורבנקו תהיה ממוקדת יותר ותתחרה רק בשלושה משחים אישיים באליפות אירופה. הבחירה לשלוח אותה למשחי הגב היא מעניינת, משום שבאליפות העולם גורבנקו ויתרה על השתתפותה ב-100 גב לטובת אביב ברזילי והעדיפה להתמקד ב-100 חזה, אלא שכעת אנסטסיה תחזור למשחה הגב בו היא העפילה כזכור לגמר האולימפי בטוקיו לפני כשנה. כמו כן, גורבנקו תתחרה כמובן גם ב-200 מעורב אישי, המשחה בו היא זכתה בתואר אלופת אירופה בשנה שעברה.

העומס הגדול מורגש גם אצל שאר השחיינים הישראלים, אגב. תומר פרנקל וגל כהן גרומי לא יוצאים לאליפות אירופה, למרות שקבעו קריטריון, משום שלא הייתה להם פגרה בשנה האחרונה בגלל שיצאו למכללות והיו תחת עומס גדול של תחרויות. המאמן אהוד סגל קשוב לשחיינים שלו, ולקח החלטה לאפשר להם לדלג על התחרות ברומא ולנוח אחרי השנה האינטנסיבית שעברו. בקרוב השניים אמורים לחזור למכללות.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו