יום ראשון, 14.08.2022 שעה 01:13

מדהים: אפריפה זכה באליפות העולם ב-200 מטר

היסטוריה: האצן הישראלי הפך לאלוף העולם לנוער, כשחצה את קו הגמר בקולומביה עם שיא ישראלי של 19.96 שניות וקבע גם שיא תחרות חדש באליפות עולם U20

|
בלסינג אפריפה עם דגל ישראל (איגוד האתלטיקה)
בלסינג אפריפה עם דגל ישראל (איגוד האתלטיקה)

מדהים. האצן הישראלי הצעיר, בלסינג אפריפה, עשה הלילה (בין חמישי לשישי) היסטוריה כשזכה באליפות העולם לנוער בריצת 200 מטרים. בן ה-18, שנחשב לעתיד האתלטיקה בישראל, חצה ראשון את קו הסיום בקולומביה כשעצר את השעון על 19.96 שניות – שיא תחרות חדש ובלתי נתפס באליפות העולם עד גיל 20.

הקרב על המסלול בין אפריפה ללטסיל טבוגו, אלוף העולם עד גיל 20 בריצת 100 מטרים, היה פשוט מדהים. הישראלי הצליח להדביק את יריבו מבוטסוואנה אחרי פיניש מהסרטים ב-50 מטרים האחרונים, הוא הקדים אותו במעט ממש ורק לאחר דקות ארוכות של בדיקה התברר כי הקדים את טבוגו בשש אלפיות השנייה.

אפריפה הפך לרביעי בלבד אי פעם שמצליח לרדת מתחת ל-20 שניות ב-200 מטרים עוד לפני גיל 20. לפניו עשו זאת אריון נייטון, יוסיין בולט ולטסיל טבוגו. הוא זכה במדליית זהב היסטורית שנותנת המון תקווה לקראת המשחקים האולימפיים בפאריס. עוד קודם לכן, בהמשך החודש, תתקיים במינכן אליפות אירופה לגברים שם ינסה לזכות במדליה.

בלסינג אפריפה עם דגל ישראל (איגוד האתלטיקה)בלסינג אפריפה עם דגל ישראל (איגוד האתלטיקה)
בלסינג אפריפה עם דגל ישראל (איגוד האתלטיקה)בלסינג אפריפה עם דגל ישראל (איגוד האתלטיקה)
בלסינג אפריפה על קו הסיום (איגוד האתלטיקה)בלסינג אפריפה על קו הסיום (איגוד האתלטיקה)

אפריפה, ישראלי ממוצא גאנאי, בן להורים מהגרים, מתחרה עבור אגודת מכבי תל אביב ונחשב לפרוספקט הגדול ביותר שצמח בענף הישראלי. הוא אח למרסי, בת ה-15, שבאליפות ישראל לנוער וקדטים שהתקיימה לאחרונה זכתה במדליית הארד בריצת 100 מטר לקדטיות וגם במדליית הכסף ב-200 מטר לקדטיות. בלסינג עצמו אגב זכה בתחרות במדליית הזהב, במקצה 200 מטרים בו הוא מצטיין.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו