יום ראשון, 14.08.2022 שעה 00:28

"לא תיארתי שאגיע למעמד כזה, אין לי מילים"

בלסינג אפריפה, הישראלי אלוף העולם הטרי לנוער, התרגש: "לא נתפס, אין סיכוי שאצליח לישון". לוסטיג בירך: "השת"פ בין האגודות מייצר תהליך מיטבי"

|
בלסינג אפריפה על קו הסיום (איגוד האתלטיקה)
בלסינג אפריפה על קו הסיום (איגוד האתלטיקה)

ההישג ההיסטורי של בלסינג אפריפה הלילה (בין חמישי לשישי) לא השאיר אף אחד אדיש. האצן הישראלי בן ה-18 זכה במדליית הזהב בריצת 200 מטרים באליפות העולם לנוער המתקיימת בקולומביה. עם 19.96 שניות הוא ניפץ שיא ישראלי ושיא תחרות והפך לרביעי בלבד אי פעם שעוצר את השעון על פחות מ-20 שניות לפני גיל 20.

בלסינג אפריפה אמר לאחר ההישג: "אין לי מילים. אני ממש מתרגש. לא ציפיתי בכלל לזה. בטח לא בפורום כזה. לא תיארתי לעצמי שאגיע למעמד כזה. זה היה החלום שלי ואני שמח שזה התגשם. אני מאוד מאושר. אין סיכוי שאני אצליח לישון. לא צפיתי בכלל שאהיה ברמה כזאת, לרדת מ-20 שניות זה עולם אחר ואף אחד לא דמיין את זה. גם פודיום גם לרדת מ-20 שניות וגם אלוף עולם זה חלום שנהפך למציאות, זה לא נתפס בכלל".

יגאל בלון מאמנו הוסיף: "כיוונתי לאליפות הזאת לפודיום, אבל בלי מספרים. לא ידענו איפה נוכל לסיים אבל ככל שהתקרבנו לאליפות וראיתי שכל מה שתכננו יוצא לפועל, אז כל הסיפור הפך לאיך להגיע בריאים וחזקים בנפש ועברנו את המבחן הזה. מה הלאה? נגיע לאליפות אירופה ושם נדבר".

בלסינג אפריפה לאחר הזכייה באליפות העולם

מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל גילי לוסטיג אמר: “הוועד האולימפי מברך את בלסינג אפריפה, יגאל בלון, איגוד האתלטיקה ואגודת מכבי תל אביב על הזכייה במדליית הזהב באליפות העולם לנוער עם השיא המדהים של האתלט הישראלי בלסינג אפריפה. הישג זה מצטרף לזהב העולמי והאירופאי  של יונתן קפיטולניק, קופץ הגובה שלנו משנת 2021, ומעיד על הפוטנציאל הרב של הכישרונות הישראלים.

“בעונת 2022 אנחנו רואים את הפריחה באתלטיקה, שחיה, התעמלות, ג'ודו, טאקוונדו, סייף, קליעה, קשתות, טיפוס ושייט בקרב הנוער ההישגי שם טמון הפוטנציאל של הספורט האולימפי ל-LA2028. השקעה משמעותית בגילאים האלה היא מנוע הצמיחה שלנו ולכן חשוב ליישם את תכניות משרד הספורט והוועד האולימפי ולהעביר תקציבים באמצעות היחידה לספורט הישגי שתעמיק את.ההשקעה בגילאים אלה.

גילי לוסטיג (איציק בלניצקי)גילי לוסטיג (איציק בלניצקי)

“ב-15 מיליון ש"ח בשנה נוכל לתת תמיכת  עומק למאות ספורטאיות וספורטאים צעירים כדי שב 2028 הם יעמדו על הפודיום. בין הצלחה בגילאי נוער להצלחה אולימפית בגיל בוגרים הדרך ארוכה פיזית ומנטלית ודורשת ליווי מקצועי משמעותי לצד צבירת ניסיון רב תחרותי. ושיתוף הפעולה בין האגודות והאיגודים, לוועד האולימפי והיחידה לספורט הישגי כבר בגילאים האלה מייצר תהליך מיטבי ואנחנו מאוד גאים על כך.

“התוצאה של בלסינג אפריפה מדורגת במקום ה-15 בעולם לבוגרים דבר שמקנה לו כניסה לסגל הכסף האולימפי (6,000 ש"ח לחודש) ומענק מקרן משותפת של משרד הספורט והוועד האולימפי על סך 10,000 ש"ח ולמאמנו 5,000 ש"ח. כבר עוד שבועיים יתחרה בלסינג באליפות אירופה לבוגרים במינכן והתוצאה שלו היא הטובה באירופה בשנה זו”.

שר התרבות והספורט חילי טרופר אמר: “ברכות לאצן בלסינג אפריפה על הישג חסר תקדים וזכייתו באליפות העולם עד גיל 20! נחישות וכישרון גדול הביאו לניצחון ההיסטורי על קו הסיום ולשבירת שיא ישראלי. בלסינג, זכייתך מביאה גאווה עצומה למדינת ישראל. ישר כוח”.

חילי טרופר (מיכה בננו)חילי טרופר (מיכה בננו)

עמי ברן, יו"ר איגוד האתלטיקה, הוסיף: “היום ראינו תוצאה נוספת של התמדה וכוח רצון. אפריפה ומאמנו איגור בלון הוכיחו היום שאם תחלום על זה, תוכל להגיע לאן שאתה רוצה. אני כל כך גאה בהם ובכל האתלטים והמאמנים הנמצאים באליפות הזו. להסיר בפניהם את הכובע על המאמצים והגאווה שהם מביאים למדינת ישראל ולספורט הישראלי”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו