יום שני, 08.08.2022 שעה 15:53

התרגשות באוויר: גביע העולם ינחת בארץ

הגביע שעשוי ברובו מזהב יגיע לישראל, התחנה הראשונה שלו מבין 80 המדינות שמשתתפות במוקדמות אליפות העולם. ניתן יהיה להצטלם עמו מול פולין בחמישי

|
שחקני ושחקניות נבחרת ישראל (איציק בלניצקי)
שחקני ושחקניות נבחרת ישראל (איציק בלניצקי)

ביום חמישי ייפתחו ברחבי העולם וגם בישראל משחקי מוקדמות גביע העולם 2023 בכדורסל ויומיים לפני כן ינחת בישראל “אורח” מיוחד, גביע העולם על שם ג’יימס נייסמית’, שיוצב בהיכל קבוצת שלמה במשחק בין ישראל לפולין ביום חמישי ב-19:00.

ישראל היא המדינה הראשונה מבין 80 המדינות המשתתפות במשחקי המוקדמות, על פני 4 יבשות, אליה מגיע הגביע והקהל שיגיע למשחק מול פולין יוכל להצטלם לצידו לפני המשחק ובהפסקה, בעמדת צילום מיוחדת קרוב לכניסת הקהל הראשית.

הגביע, שהונף לראשונה בגביע העולם 2019 בסין, עשוי כמעט כולו זהב ומעוטר בסימנים גאומטריים מצריים. גובהו 60 ס"מ ומשקלו 7.5 ק"ג ונציג פיב"א שיביא אותו לארץ יעבור איתו בשנתיים הקרובות בין מרבית המדינות המשתתפות במשחקי המוקדמות ובהמשך בין 32 המדינות שיעפילו למשחקים עצמם. אחרי ישראל הגביע יעבור לליטא, טורקיה וספרד.

גיא פניני (נעם מורנו)גיא פניני (נעם מורנו)

מאיגוד הכדורסל נמסר: “אנו רואים כבוד גדול בכך שהגביע מגיע לישראל ראשון מבין כל המדינות המשתתפות במשחקי המוקדמות. ההחלטה הזו של פיב"א מעידה על מעמדו של הכדורסל הישראלי בעולם ועל מעמדו של איגוד הכדורסל הישראלי, שהפך למארח מכובד של משחקים בינלאומיים רבים ובקיץ 2023 נארח בארץ את אליפות אירופה לנשים. כמובן שאנחנו לא מסתפקים בביקור הגביע והמטרה הגדולה של נבחרת ישראל היא להעפיל למשחקי גביע העולם שיתקיימו בקיץ 2023 באינדונזיה, פיליפינים ויפן”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו