יום חמישי, 18.08.2022 שעה 10:21

"הפעם לא משחקים נגד שמות, אלא קבוצה טובה"

מאמן הפועל, פרנקו, לקראת גמר הגביע ב-21:00 מול הרצליה: "לצערי כל העונה אנחנו טובים יותר במשחקים הגדולים", אהרוני: "יש להם יתרון בניסיון"

ליגת ווינר סל 21-22
 בית עליון 
70%2070-223627הפועל ירושלים
67%2117-233927מכבי ת"א
63%2151-225927בני הרצליה
59%2095-215527הפועל חולון
48%2164-211227הפועל חיפה
48%2147-211627הפועל גליל עליון
 בית תחתון 
52%2145-221327הפועל ת"א
48%2214-215127גלבוע/גליל
44%2237-219327הפועל אילת
44%2256-217727עירוני נס ציונה
33%2140-204227הפועל ב"ש
22%2350-209327מכבי ראשל"צ
לוח משחקים
  • הפועל חולון
  • 74 - 90
  • בני הרצליה
|
דני פרנקו ואורן אהרוני עם גביע המדינה (שחר גרוס)
דני פרנקו ואורן אהרוני עם גביע המדינה (שחר גרוס)

הכול ערוך ומוכן לקראת גמר גביע המדינה המסקרן בין הפועל תל אביב לבני הרצליה הערב (חמישי, 21:00) בהיכל מנורה מבטחים. לקראת ההתמודדות, מאמני הקבוצות, דני פרנקו ואורן אהרוני, דיברו במסיבת עיתונאים מיוחדת ושיתפו בתחושותיהם לפני המאבק. המסע”ת שודרה בשידור חי כאן באתר ONE.

כזכור, הפועל ת”א ניצחה בדרך למעמד הגמר את מכבי, במה שהשלים עבורה 3 מ-3 בדרבי העונה וגם הוביל לזעזוע אצל היריבה. הרצליה מצידה גברה על הפועל חולון ורוצה להמשיך במסע הקסום.

צפו במסע"ת לקראת גמר גביע המדינה בכדורסל

דני פרנקו מאמן הפועל ת”א אמר: “ביטחון יש לנו בעצמינו כקבוצה, אבל זה משחק גמר, זו זכות גדולה כהפועל ת”א להשתתף במעמד הזה. זה מעמד שהמועדון הזה היה לו מאוד מאוד חשוב לחתור אליו, למשחק על תואר, אני מאוד שמח שבקדנציה שלנו הצלחנו להגיע לפה, זה כבר הישג גדול בפני עצמו. הפעם אנחנו לא משחקים נגד שמות, אלא נגד קבוצה טובה שמובילה את הליגה ולא בכדי. אורן ואני בני אותו מחזור באותה שכבה אז להיפגש פה זה כבר דבר מרגש והיסטורי לשנינו. לא פשוט להתאושש ממה שהיה פה בחצי הגמר, אבל נעשה את זה ויהיה פה ערב חוויתי ומהנה לכולם”.

דני פרנקו (שחר גרוס)דני פרנקו (שחר גרוס)

על איך מורידים את השחקנים לקרקע: “אם הצלחנו או לא הצלחנו להוריד את השחקנים לקרקע נדע אחרי המשחק, אבל זה לא קל. כל העונה רואים שיש לנו הבדלים גדולים ביכולת בין המשחקים הגדולים לבין כל משחק אחר בליגה, לצערי זה המצב אבל זה גם הטבע האנושי, הדריכות היא לא אותו הדבר בכל האספקטים והשוני הוא מובן. החכמה היא לדעת להביא את היכולת הטובה בכל ערב נתון, מחר לצורך העניין זה משחק גדול ואם ידענו לרדת מההייפ של חצי הגמר, מעבר ללדבר, לחדד, לראות, להסביר, עכשיו אנחנו צריכים להראות שהתקדמנו והשתפרנו”.

דני פרנקו (שחר גרוס)דני פרנקו (שחר גרוס)
דני פרנקו ובר טימור (שחר גרוס)דני פרנקו ובר טימור (שחר גרוס)
איגור קולשוב וג'יי פי טוקוטו (שחר גרוס)איגור קולשוב וג'יי פי טוקוטו (שחר גרוס)

האם הוא מרגיש שקיים לחץ שלא היה מאז שהפועל ת”א הוקמה: “אני לא הייתי פה מתחילת הדרך, אני לא מרגיש לחץ אלא התרגשות, שמחה, תחושת סיפוק גדולה מאוד כמו כל מי שמעורב במערכת של הפועל ת”א, מועדון שידע לא מעט שנים קשות. אני מכיר את זה קצת מתקופות אחרות שלי בהפועל ת”א. כמובן שעכשיו התחושות חזקות יותר, אבל אין פה שום מקום של לחץ אלא גאווה גדולה בקבוצה וביטחון בה שהיא תעשה את הכי טוב שהיא יכולה על המגרש, תהיה התוצאה אשר תהיה, יש לנו גאווה גדולה בקבוצה שבנינו השנה”.

אורן אהרוני, מאמן הרצליה, אמר: “מנסים לשמור על שגרה רגילה ולעשות הכנות רגילות למרות שיש התרגשות ומתח שזה די טבעי. הפועל קבוצה מנוסה מאוד, מאמן שהיה במעמדים האלה, אנחנו נבוא לעשות את המקסימום שלנו ולבוא אחרי הכנה אידאלית”.

אורן אהרוני (שחר גרוס)אורן אהרוני (שחר גרוס)

“כל קבוצה מצפה להתחבר כמה שיותר מהר, לא חושב שיש משמעות למיקום, אבל אנחנו מרגישים שאנחנו בכיוון נכון ועושים את הדברים טוב. יש לנו את הנפילות שלנו כמו שלכל קבוצה יש בשלב הזה. זה משחק אחד, שצריך לרכז את כל המאמץ המנטלי והפיזי כדי לבוא אליו כמה שיותר מוכנים, להתחיל אותו טוב. למעט שון דאוסון אין לנו שחקנים שהיו במעמדים האלה, אבל אנחנו מרגישים שאנחנו בכיוון טוב”.

אורן אהרוני (שחר גרוס)אורן אהרוני (שחר גרוס)
מוריס קמפ (שחר גרוס)מוריס קמפ (שחר גרוס)
כריס באב (שחר גרוס)כריס באב (שחר גרוס)
שחקני בני הרצליה באימון (שחר גרוס)שחקני בני הרצליה באימון (שחר גרוס)

“קשה להגיד אם הניסיון זה יתרון או חיסרון, אני חושב שיש איזשהו יתרון מסוים לניסיון, אבל קשה להגיד. אנחנו כשלעצמנו נעשה את הכל מבחינת הדברים האחרים כדי לצמצם את הפער הזה שנקרא ניסיון ונבוא לעשות את המקסימום”.

זופי אבדיה (שחר גרוס)זופי אבדיה (שחר גרוס)
סנדי כהן (שחר גרוס)סנדי כהן (שחר גרוס)

איך מורידים את הקבוצה לקרקע אחרי הניצחון הגדול על חולון בחצי הגמר: “ברור שצריך לשים את זה מאחורה. אבל זה דברים שקשה לנבא אותם, איך באמת נבוא כקבוצה אלה דברים שנוכל לראות רק במשחק. ניסינו לפקס את הקבוצה במשחק הבא ולא להתעסק במה שהיה ואני מקווה שנצליח”.

בר טימור, קפטן הפועל ת”א, אמר: “אנחנו קודם כל מאוד שמחים ומתרגשים להיות במעמד הזה, זה דבר מאוד חשוב למועדון, אז בטח שהפעם זה עוד יותר גדול ויותר משמעותי. זו הייתה המטרה שלנו, לשחק על תואר, זו פעם ראשונה שאנחנו שם אז אנחנו מחכים לזה”.

בר טימור (שחר גרוס)בר טימור (שחר גרוס)

התחושה לא לבוא כאנדרדוג: “אני חושב שגם נגד ירושלים וגם נגד מכבי לא באנו נחותים. הרצליה מקום ראשון בליגה אז אני לא חושב שיש לנו איזושהי סיבה לזלזל, כל העניין של הגביע שזה משחק אחד והכל יכול לקרות. העניין של פייבוריטים ואנדרדוג פחות יושב לנו בראש במעמדים האלה”.

בר טימור (שחר גרוס)בר טימור (שחר גרוס)
ג'יימס יאנג (שחר גרוס)ג'יימס יאנג (שחר גרוס)
שחקני הפועל תל אביב באימון (שחר גרוס)שחקני הפועל תל אביב באימון (שחר גרוס)
בר טימור ויאיר קרביץ עם גביע המדינה (שחר גרוס)בר טימור ויאיר קרביץ עם גביע המדינה (שחר גרוס)

על הרצון להביא גביע להפועל: “אנחנו מדברים פה הרבה על חלומות וזה לגמרי סוג של חלום מהיום הראשון שהגעתי לפה, אבל יש לשם דרך ארוכה. כרגע כל המחשבה צריכה להיות על המשחק, שהולך להיות קשה מול קבוצה מאוד מוכשרת”.

יאיר קרביץ, קפטן הרצליה, אמר: “זו צמרמורת. לפני שנתיים באתי לראות את ירושלים מול נהריה ולא חשבתי שאחרי שנתיים אהיה במעמד הזה, אבל אני שמח שבזכות התוצאות והמאמץ שלנו מתחילת העונה אנחנו ראויים להיות במעמד הזה. נשחק את המשחק שלנו, משחק אגרסיבי, לחץ ונראה את שאר הדברים”.

יאיר קרביץ (שחר גרוס)יאיר קרביץ (שחר גרוס)

האם הוא חושב על רגע ההנפה: “זה חלום, כן, אבל אני עסוק רק בדבר אחד שהוא לנצח וההנפה מגיעה אחרי הניצחון, נעשה הכל כדי לנצח”.

על היעדר הניסיון בקבוצה והחלק של שון דאוסון מבחינת מנהיגות אמר: “אני חושב ששון הוא אחד השחקנים המנוסים אצלנו אז זה ברור שהוא ידבר עם השחקנים שפחות מנוסים, אבל היתרון הוא שאנחנו קבוצה ואנחנו קבוצה אחת, אנחנו נבוא מוכנים, אם זה שון שצריך את העזרה, או הצוות, אנחנו מתכוננים לזה”.

יאיר קרביץ ואורן אהרוני (שחר גרוס)יאיר קרביץ ואורן אהרוני (שחר גרוס)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו