יום חמישי, 18.08.2022 שעה 10:31

כבר נגמר: הפועל ת"א הודחה עם 91:71 לבאקן

האדומים של קאסטריטיס הפסידו לדנים ואיבדו סיכוי לעלות לשלב הבתים של ליגת האלופות של פיב"א לאחר שקרסו מול ריצת 0:17 בהנהגת האקס דבון אקון-פרסל

|
ים מדר (חגי מיכאלי)
ים מדר (חגי מיכאלי)

הפועל תל אביב לא תצטרף להפועל ירושלים והפועל חולון לאחר שאיבדה הערב (רביעי) סיכוי להעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות של פיב”א לאחר שנכנעה 91:71 לבארן ברס הדנית במשחק שנערך בניקוסיה שבקפריסין.

החבורה האדומה של יאניס קאסטריטיס הצליחה להישאר בעניינים לאורך רבע וחצי בלבד, כאשר אז, לקראת סיום הרבע השני, החלה ריצת 0:17 אדירה של הקבוצה מדנמרק בהנהגתו של אקס האדומים, דבון אקון-פרסל, שלהט עם 19 נקודות, כולן במחצית הראשונה, כאשר ברבע השלישי היתרון הדני רק המשיך לגדול בדרך להדחה של הפועל תל אביב. 

יאניס קאסטריטיס (עמרי שטיין)יאניס קאסטריטיס (עמרי שטיין)

אגב, מדובר בנסיון השני של הפועל תל אביב להגיע לשלב הבתים של ליגת האלופות דרך טורניר המוקדמות וכמו כן, גם בהדחה שנייה בשלב המוקדמות הראשון, כאשר בנסיון הקודם, בעונת 2018/19, האדומים הודחו בשני משחקים מול שרלרואה הבלגית, אז ניצחון 73:76 במשחק הראשון בישראל לא הספיק, כאשר הבלגים ניצחו 59:73 בגומלין.

קלעו לבאקן ברס: דבון אקון-פרסל 19 נקודות, 4 אסיסטים ו-4 ריבאונדים, דארקו יוקיץ’ 17, מישל דיוף 14 נקודות ו-17 ריבאונדים, ג’סטין דנטמון 14 נק’ ו-5 אסיסטים, ראיין אוונס 8 נק’, 8 ריבאונדים ו-4 אסיסטים, קיו.ג’יי פיטרסון ומורטן שאלרץ 6 נקודות כל אחד, דשון סטיבנס 4 וטיילור אונגאווה 3.

קלעו להפועל תל אביב: ים מדר 19 נקודות ו-8 אסיסטים, רג’י אפשואו 11 נק’ ו-7 ריבאונדים, בר טימור 10 נק’, 4 חטיפות ו-3 אסיסטים, טאליב זאנה 9 נק’ ו-5 ריבאונדים, ג’ו דיבלר 8, יונתן מור 7, וולטר למון ג’וניור 5 וחואקין שוכמן 2 נק’ ו-5 ריבאונדים.

רבע ראשון: 21:22 לבאקן ברס

חמישיית באקן ברס: ג’סטין דנטמון, ראיין אוונס, דארקו יוקיץ’, טיילור אונגאווה ומישל דיוף.

חמישיית הפועל תל אביב: ג’ון דיבלר, ים מדר, וולטר למון ג’וניור, רג’י אפשואו וטאליב זאנה.

הדנים פתחו בריצת 0:6 עם נקודות של דארקו יוקיץ’ ומישל דיוף, כאשר שלשה של וולטר למון ג’וניור ודאנק של רג’י אפשואו צימקו לנקודה בלבד. ג’סטין דנטמון דייק פעמיים מקו העונשין והוסיף קליעה מחצי מרחק שהגדילה שוב ל-5. טאליב זאנה צימק בדאנק ל-3 וג’ון דיבלר קבר שלשה גדולה והשווה את התוצאה, כאשר ים מדר השלים ריצת 0:8 במהלך של שלוש נקודות עם סל ועבירה וקבע יתרון 3 לאדומים. קיו.ג’יי פיטרסון השווה בשלשה, אך דיבלר ענה בשלשה אדומה נוספת וזאנה הגדיל ל-5. דיוף צימק לנקודה בארבע נקודות רצופות. בר טימור הגדיל ל-4 בשלשה, אך דבון אקון-פרסל צימק בשלשה משלו ודשון סטיבנס קבע יתרון נקודה לדנים בסיום הרבע.

בר טימור (שחר גרוס)בר טימור (שחר גרוס)

רבע שני: 36:45 לבאקן ברס

ים מדר השיב את היתרון לאדומים, אך אקון-פרסל ענה בליי אפ משלו והוסיף שלשה שהגדילה ל-4. שלשה של רג’י אפשואו וליי אפ של טימור השיבו את היתרון לאדומים. דיוף קבע יתרון דני, אך זאנה ואפשואו ענו וקבעו יתרון 3 אדום. אקון-פרסל צימק לנקודה, זאנה ענה, אך דנטמון צימק שוב לנקודה אחת בלבד. דיבלר הגדיל ל-3, אך אקון-פרסל הגיב מנגד וקבע יתרון 4 לבאקן עם 7 נקודות רצופות, כאשר שלשה של דיוף וליי אפ של ראיין אוונס השלימו ריצת 0:12 דנית בדרך ליתרון 9 מבטיח.

יאניס קאסטריטיס (איציק בלניצקי)יאניס קאסטריטיס (איציק בלניצקי)

רבע שלישי: 56:73 לבאקן ברס

טיילור אונגאווה קבר שלשה ואוונס השלים ריצת 0:17 שקבעה יתרון 14 לדנים. דיבלר בלם את המפולת וצימק בשלשה, יוקיץ’ הגיב בדאנק, אך מדר וטימור צימקו ל-9. דנטמון קבר שלשה, יונתן מור ענה בשלשה משלו, אך יוקיץ’, דנטמון ואוונס ענו בריצת 0:9 והגדילו ל-18. טימור צימק ל-15 בשלוש נקודות רצופות, יוקיץ’ ענה בקליעת עונשין בודדת ודיוף הוסיף שלשה שגדילה ל-19. אפשואו צימק בליי אפ ומור הוסיף שלשה שהקטינה ל-14, אוונס ושלשה של פיטרסון הגדילו שוב ל-19 ולמון ג’וניור צימק ל-17 בסיום הרבע.

דבון אקון פרסל בימיו בהפועל תל אביב (עמרי שטיין)דבון אקון פרסל בימיו בהפועל תל אביב (עמרי שטיין)

רבע רביעי: 71:91 לבאקן ברס

דיוף הגדיל שוב ל-19, בעוד קליעת עונשין בדודדת של מור, ליי אפ של אפשואו וקליעה מחצי מרחק של מדר צימקו ל-14. אוונס הגדיל ל-16, מדר צימק ל-13 בלבד בשלשה. יוקיץ’ ודנטמון הגדילו ל-21 בריצת 0:8 דנית. זאנה צימק בקליעת עונשין בודדת, אך מורטן שאלרץ הגדיל ל-23 בשלשה. חואקין שוכמן ומדר צימקו ל-19, אך שאלרץ קבר שלשה נוספת שהגדילה ל-22. מדר צימק ל-20 בסיום המשחק.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו