יום שני, 11.12.2023 שעה 12:41
ליגת העל 23-24
195-207מכבי ת"א1
177-128הפועל חיפה2
165-128מכבי בני ריינה3
139-127מכבי חיפה4
1213-138מכבי פ"ת5
910-88הפועל ת"א6
914-118בני סכנין7
911-78הפועל פ"ת8
85-87הפועל ב"ש9
713-68הפועל חדרה10
610-97מכבי נתניה11
610-88בית"ר ירושלים12
612-68מ.ס אשדוד13
213-58הפועל ירושלים14
לוח משחקים
 • הפועל פ"ת
 • 1 - 1
 • מ.ס אשדוד
 • מכבי בני ריינה
 • 0 - 3
 • מכבי פ"ת
 • הפועל ת"א
 • 1 - 1
 • הפועל חדרה
 • הפועל ירושלים
 • 1 - 0
 • הפועל חיפה
 • בני סכנין
 • 3 - 2
 • מכבי ת"א
 • מכבי חיפה
 • 1 - 1
 • בית"ר ירושלים
 • מכבי נתניה
 • שני, 11/12, 20:00
 • הפועל ב"ש

חיפה צפויה לפתוח את העונה עם מינוס 2 נקודות

הירוקים יעמדו לדין משמעתי בנסיבות מחמירות בגלל האבוקות שנזרקו לכר הדשא במהלך המשחק באלוף האלופים והאוהד שפרץ לדשא. כך הגיבו בארגון האולטראס

|
גולדברג, קורנו וסונדגרן (עמרי שטיין)
גולדברג, קורנו וסונדגרן (עמרי שטיין)

מכבי חיפה צפויה לפתוח את העונה הקרובה עם שתי נקודות פחות. תובע ההתאחדות עו”ד ניר רשף קבע שהירוקים יעמדו לדין בנסיבות מחמירות בעקבות זריקת האבוקות של האוהדים לכר הדשא במהלך המשחק מול בית”ר ירושלים בסמי עופר במסגרת אלוף האלופים, מה שגרם לעצירה זמנית של המשחק.

כזכור, לחיפאים עונש על תנאי של הפחתת שתי נקודות במקרה של התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות הכוללות פירוטכניקה – עד חודש מאי 2024. הקבוצה אף תעמוד לדין עקב התפרצות אוהדים לשדה המשחק, כשהדיון יתקיים ביום רביעי הקרוב ב-16:00 בבית הדין.

האלופה תעמוד לדין בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בעקבות המופע הפירוטכני באצטדיונה הביתי והכל מצביע על כך שתיענש בהפחתת שתי נקודות ממאזנה בליגת העל. בדו”ח השופט נכתב: “בדקה ה-19 הודלקו אבוקות רבות, כאשר חלקן נזרקו לעבר שדה המשחק מיציע אוהדי מכבי חיפה, וכתוצאה מכך המשחק הופסק לשלוש דקות. בדקה ה-94 אחרי הגול השלישי של מכבי חיפה, פרץ אוהד מהיציע הצפוני לשדה המשחק והוצא על ידי האבטחה”.

אבוקות ביציעי מכבי חיפה (חגי מיכאלי)אבוקות ביציעי מכבי חיפה (חגי מיכאלי)

במכבי חיפה אומרים בעקבות האפשרות שהקבוצה תספוג עונש של מינוס 2 נקודות: “מועדון הכדורגל מכבי חיפה משקיע מדי שנה סכומים עצומים על אבטחה, יותר מכל מועדון בישראל. במשחק אחד מול מכבי תל אביב בעונה שעברה במסגרת הפלייאוף, הסתכמו הוצאות האבטחה למשחק במעל מיליון שקלים רק לאבטחה בלבד. אנו נאתר את האוהדים, נרחיקם לצמיתות ונתבע אותם, מה עוד ניתן לעשות?".

בינתיים, פרסם ארגון האולטראס הודעה לפיה האשמה בזריקת האבוקות לדשא היא של המשטרה. בהודעה נכתב: “שוטרים ביציע=אבוקות בדשא. המהפכה הפירוטכנית לא עוצרת. שמונה חודשים חלפו מאז מופע הרימונים נגד בנפיקה, ממשחק למשחק הפירוטכניקה הפכה למקובלת ולגיטימית מאי פעם: מופע האבוקות בדרבי הגביע, הטבעת הספינה האדומה, שורת אבוקות בצפוני עליון, מחאת הנשים והילדים, מופע בצפוני ובדרומי - ואלו רק המקרים הזכורים ביותר. גולת הכותרת הגיעה במשחק ההנפה בעונה שעברה, כשמאות אבוקות ירוקות ואדומות מילאו את היציע הצפוני מקצה לקצה והראו שוב כמה פירוטכניקה יכולה להיות יפה, מרגשת, ולא פחות חשוב - בטיחותית”.

האבוקות שאוהדי מכבי חיפה השליכו לכר הדשא (עמרי שטיין)האבוקות שאוהדי מכבי חיפה השליכו לכר הדשא (עמרי שטיין)

“החלטת הגורמים בשטח להכיל את המופעים הוכיחה את עצמה פעם אחר פעם: גם כשכמות האבוקות גדלה, מספר הנפגעים נותר כשהיה: אפס. מפקדי המשטרה, קציני האבטחה ושאר מקבלי ההחלטות הבינו שהדרך הטובה ביותר לשמור על שלום הציבור היא להימנע מעימות מול הקהל, תוך הבנה שהאוהדים בעצמם עושים את כל המאמצים בשביל ליצור מופעים בטיחותיים שלא מסכנים את חבריהם ליציע”.

“אלא, כמו שכבר התרענו, את השקט וההכלה המשטרה יכולה להפר בכל רגע נתון. לפני כשבועיים, במשחק החוץ במלטה, זכינו ליחס מחפיר מהמשטרה המקומית. בידוק פולשני והטרדות מיניות, נוכחות משטרתית בתוך היציע, איסור על הורדת חולצות באצטדיון, מעצרי שווא והתעמרות בלתי פוסקת הובילו לכך שמופע הפירוטכניקה המתוכנן נהרס. במקום התמונות המוכרות של מופעים מרהיבים כמו בפראג, פיראוס, בלגרד ופריז, קיבלנו תמונות שקיווינו לא לראות שוב: שוטרים רומסים ודוחפים אוהדים בלי הבחנה, אבוקות נזרקות בתוך היציע ואל כר הדשא, וחגיגת כדורגל שהופכת לזירת קרב”.

אבוקות ביציע אוהדי מכבי חיפה (עמרי שטיין)אבוקות ביציע אוהדי מכבי חיפה (עמרי שטיין)

“שלשום, במשחק אלוף האלופים, ארגון הקופים הירוקים חגג את סיומה של שנת העשרים להקמתו בתפאורת ענק בכל היציעים הירוקים. החלק השני של התפאורה, באופן מתבקש, תוכנן לדקה העשרים במשחק וכלל שלט גדול, אלפי דגלונים ומופע פירוטכני מרשים. אלא שרגע לפני המופע המתוכנן ועוד בטרם נדלקה אבוקה אחת, המשטרה החליטה להרוס את החגיגה ולחבל בתפאורה. עשרות שוטרים נשלחו לכיוון היציע במטרה להוריד את השלט ולעצור אוהדים, מכאן ואילך ההתרחשות הייתה ידועה מראש: שוב שוטרים מנסים להיכנס ליציע באלימות, שוב אבוקות נזרקות לדשא, שוב אוהדים נפצעים מאלימות משטרתית, שוב השקט וההכלה מופרים בהפגנתיות”.

“ההחלטה האימפוטנטית של מפקד המשטרה לחרב את התפאורה שאושרה מראש, הובילה לעצירת המשחק ולאווירת מלחמה ביציעים, כשפעם נוספת הכדורגל הופך למשני. משחק הכיסאות בצמרת משטרת חיפה, מלווה במפגני כוח אלימים ושרירותיים, שם קץ לתקופה בה המשטרה בחיפה פעלה לפי דאגה אמיתית לביטחון הציבור, ולא לפי דאגה לאינטרסים של ניצב כזה או אחר”.

“מהדמיון בין התנהלות המשטרה במלטה להתנהלות המשטרה בשבת אי אפשר להתעלם: אותן החלטות שרירותיות וחסרות אחריות, אותו שיכרון כוח ואגרסיביות מיותרת, ואותו זלזול בוטה בשלום הציבור, שנדמה שמאפיין כל משטרה באשר היא. אנחנו נמשיך לעמוד מאוחדים וחזקים כנגד אלימות ובריונות משטרתית - בחיפה, בנתניה, בבאר שבע, במלטה ובכל מקום אחר שנדרש”.

אבוקות ביציע אוהדי מכבי חיפה (עמרי שטיין)אבוקות ביציע אוהדי מכבי חיפה (עמרי שטיין)

“נאמר זאת שוב, באופן הכי ברור שיש: הפירוטכניקה כאן כדי להישאר. כל עוד זה תלוי בנו, המופעים ימשיכו להיות צבעוניים, מרשימים ובטיחותיים. הכלת המופעים מצד הגורמים השונים תשמור על האבוקות ביציעים ועל אפס נפגעים מפירוטכניקה. לעומת זאת - אלימות משטרתית, מפגני כוח שרירותיים ועליית שוטרים ליציע יובילו לאבוקות על הדשא, עצירת משחקים, אווירת מלחמה ביציעים וסכנה ישירה לשלום הציבור”.

“משטרת ישראל ומשטרת חיפה בפרט - אנחנו מציעים לכם לשקול מחדש את תגובתכם, לקראת מופעי הפירוטכניקה הקרובים שיבואו עלינו לטובה. הדאגה לשלום הציבור מוטלת קודם כל עליכם, והכלת המופעים הבאים תוכיח שביטחון הציבור אכן בראש מעיינכם. כך או כך, הפירוטכניקה תישאר. יש דברים שאי אפשר לשנות”.

דגו: "שמח מהחצי השני, כיף להביא גביע"
אסור לפספס
נגןזווית מהיציע חשפה למי הקדיש ג'וד את השער
זווית מהיציע חשפה למי הקדיש ג'וד את השער
נגןהחולצה הוורודה של מסי נכנסה לרשימה מכובדת
החולצה הורודה של מסי נכנסה לרשימה מכובדת
נגןהמתנה המיוחדת שקיבל זינדין זידאן מאדידס
המתנה המיוחדת שקיבל זינדין זידאן מאדידס
נגןבאמצע הגרלת היורו נשמעו קולות מסרט פורנו
באמצע הגרלת היורו נשמעו קולות מסרט פורנו
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
יורובאסקט
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */