יום ראשון, 14.08.2022 שעה 00:20

תיקול רומני בטעם של פעם: מירון בהפועל חיפה

חזק ובנוי היטב, דומיננטי בגובה ולוחץ קרוב את החלוצים. הבלם החדש של האדומים מהכרמל נוחת מבוקרשט כדי ללכת בדרך קודמו - תאמאש. פרופיל סקאוטינג

ליגת העל 22-23
00-00הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 18:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 19:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 20:00
 • בית"ר ירושלים
 • בני סכנין
 • שבת, 20/08, 20:15
 • מכבי חיפה
 • הפועל ב"ש
 • ראשון, 21/08, 20:00
 • מ.ס אשדוד
 • מכבי ת"א
 • ראשון, 21/08, 20:15
 • מכבי בני ריינה
 • סקציה נס ציונה
 • שני, 22/08, 19:00
 • עירוני ק"ש
|
אנדריי מירון (טוויטר)
אנדריי מירון (טוויטר)

אחת הבעיות של הפועל חיפה בעונה האחרונה הייתה החוליה האחורית, שלא הצליחה למנוע מ-47 שערי חובה לחדור אל הרשת, כאשר רק שלוש קבוצות בפלייאוף התחתון ספגו יותר ממנה (שתי היורדות ללאומית ומ.ס. אשדוד). בעקבות זאת, ניר קלינגר ויואב כץ החלו את הקיץ בחיזוק מרכז ההגנה ולשם כך הצליחו לשים את ידם על בלמה הרומני של סטיאווה בוקרשט, אנדריי ג'ורג'ה מירון. פרופיל סקאוטינג על ההחתמה המרשימה של הפועל חיפה.

אנדריי ג'ורג'ה מירון

גיל: 28
אזרחות: רומניה
עמדה: בלם (שתי העמדות בקו 4)
רגל חזקה: ימין (שימוש טוב ברגל שמאל החלשה)
גובה: 185 ס"מ
משקל: 80 ק"ג

היסטוריית פציעות:
עונת 20/21 – פציעת שריר (24 ימי היעדרות), פציעת קרסול (29 ימי היעדרות – במהלך קיץ 2021), קורונה (עשרה ימי היעדרות).

רזומה בשלוש שנים האחרונות:
סטיאווה בוקרשט (21/22) – 1,835 דקות (22 הופעות, 20 בהרכב, שער אחד)
סטיאווה בוקרשט (20/21) – 2,635 דקות (32 הופעות, 29 בהרכב, ללא שערים)
סטיאווה בוקרשט (19/20) – 714 דקות (9 הופעות, 8 בהרכב, שער אחד), הגביע הרומני.

אנדריי מירון (טוויטר)אנדריי מירון (טוויטר)

מדובר בבלם בעל רגל ימין דומיננטית, גובה טוב עבור העמדה, חזק ובנוי היטב. מצטיין בעיקר במשימות שקשורות לזמן שבו היריבה מחזיקה בכדור או מאיימת – תקיפת שחקני מטרה עם הגב לשער, לחץ אישי, טכניקת תיקול בעמידה ובגלישה, הפעלת כוח פיזי ואגרסיביות. מאיץ טוב במהלך ריצות ארוכות בכדורי עומק של היריבה.

איכויות כשהכדור אצלו או אצל קבוצתו

בהנעת הכדור של הקבוצה משתדל לתת זוויות מסירה אליו (לוקח כמה צעדים אחורנית והצידה כדי להיות זמין כאופציה), וכשהופך ללא רלוונטי עבור ההתקפה חוזר לצמצם את השטח עבור שחקני המטרה עליהם הוא שומר – לעיתים נצמד אליהם יותר מדי וכך מתפנה שטח גדול מצדדיו או מאחוריו בהתקפת מעבר של היריבה (אוהב ללחוץ שחקנים באופן אישי). 

כשהכדור אצל אנדריי מירון, רוב הפעמים יעדיף לכדרר בביטחון קרוב לרגל על ידי מקדמות קטנות, להזיז את הכדור לכיוון השטחים המתים וכשהיריבה מפעילה לחץ ינסה להשתחרר ממנו רק בעמדת כוח שבה הוא שם את הגוף לפני הלוחץ ולא בעזרת צעד ראשון (כלומר ינסה לעבור שחקן בריצה לשטח). יכולת המסירה שלו בימין החזקה מתבצעת בטכניקה נקייה אך לא מפותחת לכדי כדורים אלכסוניים ארוכים בצורה מדויקת לאגף הנגדי.

מבצע שימוש יחסית טוב ברגלו השמאלית החלשה, בעיקר כשמשחק "רגל הפוכה" בעמדה השמאלית, לצורך עצירת הכדור בקבלתו, מסירה פשוטה ללא לחץ מהיריבה, אך הטכניקה לא תהיה תמיד נקייה. בנוסף, תחת לחץ היריב, השחקן עלול לספק נגיעה פחות מדויקת ואף אפילו "כבדה" בשמאל החלשה.

אנדריי מירון (טוויטר)אנדריי מירון (טוויטר)

איכויות כשהכדור אצל היריבה

מחזיק בגובה טוב (185 ס"מ) ומנתר היטב במאבקי אוויר. מול רוב החלוצים (שלא בעלי מימדים חריגים) עשוי להיות דומיננטי בגובה. בעל כוח פיזי גדול, מפעיל אותו בחכמה במאבקי מיקום מול חלוצים ובכך מצליח למנוע מהם להסתובב אל השער או לפחות לעכב אותם, מאוד יציב במאבקי כוח. (בהתייחסות לרמת הליגה הרומנית שמקבילה ברמתה לליגת העל פחות או יותר). 

תוקף את השטח שמלפניו בהתאם לסיטואציה – מתקל חלוצים עם הגב לשער מהצד החשוף ונועל אותם לכיוון חבריו לקבוצה ובכך מצמצם עבורם את מרחב המחיה. עם זאת, היציאה מהמקום של מירון יחסית איטית והדבר עלול לגרום לו לאחר למאבקים מול שחקנים קטנים וזריזים, ומשם התיקולים יהיו פחות מדויקים והשחקן נוהג להשתמש הרבה בידיים כדי להכשיל את היריב במצבים כאלה.

דווקא בכדורי עומק של היריבה, הבלם הרומני מגביר קצב, מאיץ טוב בריצות ארוכות, ובכך עוזר לבלם או המגן שלצידו לחפות על השטח הרגיש. לקראת קרוסים של שחקני הכנף היריבים השחקן סורק את השטח שמלפניו ומאחוריו ומתמקם בהתאם. רגל שמאל החלשה משמשת אותו כדי להרחיק קרוסים ולתקל את היריב במידה ומשחק בעמדה השמאלית של הבלם.

אנדריי מירון (טוויטר)אנדריי מירון (טוויטר)

אישיות

שואף ליצור מגע עם היריב ולא מתרגש ממאבקים קשים או מסוכנים, משדר קור רוח כשמפעיל אגרסיביות או כשהיא מופעלת עליו. פועל בשקט וברוגע בזמן הנעת הכדור. מתקשר רבות במהלך המשחק, מכוון בתנועות ידיים ומסדר את חבריו בתוך המבנה הקבוצתי. נדמה שהתכונה היוותה ערך מוסף עבור הקבוצה ולכן השחקן שימש כקפטן בלא מעט משחקים (השלישי בהיררכיה).

צפי להצלחה

על הנייר, מדובר בהחתמה מרשימה מאוד עבור הפועל חיפה. בלם בגיל שבו שחקנים מגיעים לשיא הקריירה (28), עם יכולות הנהגה (קפטן שלישי בסטיאווה), שיחק כמות דקות מרשימה במיוחד בשנתיים האחרונות בקבוצה בכירה מאוד מליגה די מקבילה, כך שלא מדובר בהימור גדול.

מבחינה מקצועית, מגיע מקבוצה שאפתנית ברומניה שבהרבה משחקים עומדת די גבוה, כך שהבלם רגיל לשחק עם הרבה שטח פנוי בגב שלו כיאה לבלם בקבוצת צמרת. ההצלחה תלויה גם בשילוב עם הבלם השני שהפועל חיפה תחתים וזהותו תצטרך להשלים את סט היכולות של הרומני. האדומים מהכרמל יצטרכו בלם שידע לחפות על היציאות התכופות של הרומני ללחץ בשטחים גבוהים ובנוסף כזה שיהיה קצת יותר מפותח מבחינה טכנית כדי לעזור לקבוצה לקדם את המשחק. 

הדו"ח נכתב לאחר צפייה ממושכת בשחקן.

האם איביץ׳ וזהבי יחתמו במכבי ת״א?
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו