יום שני, 23.05.2022 שעה 20:53

גל פרידמן מונה למאמן הלאומי בגלשנים

איגוד השייט והיחידה לספורט הישגי החליטו על שידרוג מערך האימון ובין היתר מדליסט הזהב מאתונה יקבל תפקיד מרכזי. זינגר: "שידרוג שיביא הישגים"

|
גל פרידמן. המאמן הלאומי בגלשנים (קובי אליהו)
גל פרידמן. המאמן הלאומי בגלשנים (קובי אליהו)

איגוד השייט בשיתוף עם היחידה לספורט הישגי, הזרוע המקצועית של הוועד האולימפי בישראל החליטו על שידרוג מערך האימון הלאומי של שייטי ישראל לקראת המשחקים האולימפיים בריו 2016. שייטי ישראל יודרכו על ידי מאמנים לאומיים ויעבדו באימונים משותפים מרוכזים בארץ ובחו"ל.

אלי צוקרמן שייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בסידני 2000 יחד עם אלעד רונן בדגם 470 מונה לרכז המקצועי של איגוד השייט. מדליסט הזהב של ישראל גל פרידמן יהיה המאמן הלאומי בגלשנים של איגוד השייט ובמסגרת תפקידו יהיה גם אחראי על קידום העתודה והנוער. לינור קליגר תאמן את השייטות הבכירות של ישראל בדגם 470, גיל כהן בוגרת מחזור לונדון 2012 ודניאל ממן. ערן סלע שייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בלונדון 2012 יחד עם גידי קליגר יאמן את נבחרת ישראל בדגם 470.

יו"ר איגוד השייט, גילי אמיר, אמר: "ישראל היא מדינה מצומצמת במשאבים ולכן חשוב לנו לרכז מאמצים במשימה האולימפית לריו 2016 עם אנשי המקצוע הטובים ביותר העומדים לרשותנו. מאמין שזו הדרך הנכונה לקידום השייט בישראל".

אפרים זינגר, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל אמר: "ענף השייט  הוא אחד משני ענפי העל בספורט הישראלי, ולכן הוא מקבל מהוועד האולימפי בישראל עדיפות בסיוע לקידומו. איגוד השייט רתם למערך האימון את מיטב הכוחות המקצועיים בתחום, בעלי נסיון אולימפי רב, אני מאמין שהשידרוג המקצועי הזה יניב בעתיד הישגים ראויים".

מנהל היחידה לספורט הישגי, גילי לוסטיג, על השינוי המקצועי: "מדובר באיגום משאבים אנושיים ופיזיים עם שילובם של אנשי מקצוע ברמה גבוהה מאוד בעלי נסיון בינלאומי רב. אנו אמינים שהדרך החדשה הזאת תסייע להשאיר את השייט בפיסגת הספורט הישראלי, לקראת המשימה החשובה שלהם - זכיה במדליה אחת ב-2016".

גילי לוסטיג (שי לוי)
גילי לוסטיג. "השייט יישאר בפיסגת הספורט הישראלי" (שי לוי)
 

אלי צוקרמן הרכז המקצועי של האיגוד אמר: "אני רואה בתפקיד אתגר מקצועי גדול ביותר, ואני גאה להיות בצוות שיוביל את השייט בישראל בדרך לריו 2016 "

גל פרידמן : "אני אוהב לתת מהידע והנסיון שלי, והציבו בפני אתגר עצום ומטרה נעלה-להוביל את הגלישה הישראלית לזכייה במדליה אולימפית. המשימה שלי היא לעשות את מירב המאמצים שגולשי ישראל יגיעו להישגים גבוהים בכל תחרות שהם ישתתפו".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב