יום ראשון, 22.05.2022 שעה 08:36

תמיד חלמתם לטפס על האוורסט? עכשיו זה אפשרי

מירוץ המדרגות הגדול בישראל ייצא מחר ב-9:00 לדרך בחיפה, במסגרתו יתקיים מקצה ייחודי של טיפוס מדרגות בגובה ההר הגבוה בעולם (כ-8,800 מטר)

|
מירוץ המדרגות בחיפה (one frame)
מירוץ המדרגות בחיפה (one frame)

מירוץ המדרגות הגדול בישראל ייצא מחר (שישי) לדרך ב-9:00 בחיפה. למירוץ מוזמנים ספורטאים מקצועיים, חובבים ומשפחות מכל רחבי הארץ. מדובר במירוץ היחיד בישראל שאינו מתקיים בתוך בניין

המירוץ באורך שלושה ק"מ ו-1,075 מדרגות (כ -1,500 במקצה התחרותי) יוזנק בעיר התחתית בקמפוס הנמל ויעלה דרך כל שכבות העיר עד לקו הסיום בגן האם שבמרכז הכרמל.

יתקיימו ארבעה מקצים: מקצה עממי למשפחות וחובבי התחום, מקצה מוזל לנוער עד גיל 18, מקצה תחרותי ע"פ קטגוריית גיל ומקצה תחרותי עלית המיועד ל-100 ספורטאים מקצועיים שיטפסו כ-1,500 מדרגות עד לקו הסיום בקומה ה-20 של מלון "דן פנורמה", הנקודה הכי גבוהה בחיפה.

בנוסף, במסגרת האירוע יתקיים מקצה "אולטרה אוורסט" המיועד לספורטאים בודדים או צוותים של עד שלושה חברי צוות, בעלי יכולת גבוהה במיוחד. מקצה ה"אולטרה אוורסט" יתקיים בהזנקה מוקדמת ערב לפני שאר המקצים ויכלול טיפוס מדרגות לגובה של 8,800 מטר - כגובה הר האוורסט. בסופו של המירוץ ינסה להישבר השיא הבינלאומי לטיפוס האוורסט בחיפה בפחות מ-18 שעות. מדובר במרחק של 90 ק"מ (מעל שני מרתונים בעלייה) וטיפוס עצום של מעל 32,000 מדרגות בגובה מצטבר של 8.8 ק"מ.

ההזנקה במירוץ המדרגות (one frame) (ONE)
ההזנקה במירוץ המדרגות (one frame)
 

ראש עיריית חיפה יונה יהב, התייחס למירוץ: "בשנים האחרונות חיפה מובילה גם את תחום תרבות הספורט והצלחנו להביא לעיר אירועי ספורט בינלאומיים בתחומים שונים. אני מזמין את הקהל הרחב שוחרי הספורט והריצה, ליהנות מחוויה ספורטיבית יוצאת דופן המשלבת ספורט ונוף חיפאי מהיפים בארץ".

עלות המקצים: מקצה עממי - 29, מקצה נוער - 39 ש"ח, מקצה תחרותי בקטגוריית גיל - 59 ש"ח ומקצה תחרותי עילית - 99 ש"ח.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב