יום ראשון, 22.05.2022 שעה 07:40

גולף - המגנט של אנשי העסקים וההיי טק

המשחק המשוחק בעולם הפך לחלק בלתי נפרד מהתרבות העיסקית ומשמש במה לפגישות בין ראשי מדינות ושועי עולם. לא פלא שמועדון הגולף בקיסריה פורח

|
אנשי עסקים בגולף בקיסריה. הענף פורח
אנשי עסקים בגולף בקיסריה. הענף פורח

בסיור שקיימו מהנדסי אגף התחמושת של התעשייה הצבאית בארה"ב, נאמר להם שקודם לפגישות העסקיות ילכו לשחק גולף עם עמיתיהם, קציני הצבא האמריקאי. "התפלאנו מאוד," אמר מנהל האגף, שאלנו: "PLEASURE BEFORE BUISSNESS?" והאמריקאים השיבו " GOLF IS BUSSINESS!".

לשיעור הכרות זוגי בהנחה לגולשי ONE - לחצו כאן

ואכן, יותר ויותר אנשי עסקים ישראלים מכירים כיום בעובדה כי משחק הגולף הפך לחלק בלתי נפרד מהתרבות העיסקית והמכנה המשותף של קהיליית העסקים הבינלאומית, ועל מנת לא להתבזות, חייבים ללמוד את המשחק ולשמש מתחרים שווים לקולגות מחו"ל.

הגולף הוא כיום המשחק המשוחק ביותר בעולם (להבדיל מכדורגל, שהוא המשחק הנצפה ביותר בעולם). 30 מיליוני אמריקאים, 20 מיליון יפנים ועוד 10 מיליון אירופאים הפכו את מועדוני הגולף לביתם השני. הגולף הפך בשנים האחרונות נושא שיחה מרכזי בעולם המערבי, תחרויות הגולף משודרות בפריים טיים והספורטאי הפעיל העשיר בעולם הוא הגולפאי טייגר וודס.

בין הגולפאים השרופים ניתן למצוא ראשי מדינות (ביל קלינטון), שחקני קולנוע (קלינט איסטווד), דוגמניות (סינדי קרופורד) וספורטאים (מייקל ג'ורדן). בעקבותיהם הצטרפו לטרנד העולמי אנשי עסקים רבים – בעלי חברות, מנכ"לים ובעלי מקצועות חופשיים, שהפכו מכורים למשחק.

מסתבר שמגרשי הגולף הם קרקע נוחה למפגשים עיסקיים וחברתיים. במהלך משחק גולף הולך השחקן 7 עד 8 קילומטרים באוויר הצח, בחברת שניים עד ארבעה אנשים, במשך כ-4 שעות. אין ספק שניתן לחבוט בפרק זמן זה בכדורים, אבל גם לגלגל עסקים, לרקום יחסים, לגבש נושאים ולסגור עסקאות באווירה בלתי פורמלית. המשחק שהיה בעבר נחלתם של קשישים ואנגלוסכסים עבר בשנים האחרונות מטמורפוזה והפך גם אצלנו לספורט המועדף על ידי אנשי הייטק ואנשי עסקים ובעלי מקצועות חופשיים, שגילם הממוצע נע בין 40-50 שנה.

גולף (ONE)
גם חיים רביבו וחזי מגן הצטרפו לחגיגה
 

במועדון הגולף בקיסריה 18 מגרשי גולף בעלי אורך ומבנה טופוגרפי משתנה. ומגרש קצר של 9 גומות (PAR3ׂ) . בקצה כל מגרש - גומה עם דגל, ומכאן שיש 18 גומות ב-18 מגרשים. מטרת השחקן לעבור את כל 18 המגרשים ולהכניס את הכדור לגומה במינימום חבטות. על מנת להתקדם, חובט השחקן בכדור הגולף ב- 14 סוגי מחבטים, שמהווים את סט הגולף המוכר לכולנו מסירטי הקולנוע והטלוויזיה.

את יסודות המשחק ניתן ללמוד באופן פרטי, בזוגות או ברביעיה. הלימוד הבסיסי אורך כ-10 עד 15 מפגשים בני שעה כל אחד. במהלך הקורס מקבלים את כל הציוד (מחבטים, כדורים וכו') ממועדון הגולף. בתום הקורס ניתן לרכוש מנוי שנתי במועדון הגולף.

במועדון הגולף בקיסריה פרו–שופ (חנות לאביזרי גולף), מכוניות גולף הניתנות להשכרה, מלתחות מפוארות, בר/מסעדה, מערכת קולנוע בייתית ואולם הרצאות, כל זאת בנוסף למרחבים הירוקים, הטווסים, הברווזים והאווירה המיוחדת של 'קפיצה קטנה לחו"ל'.

לשיעור הכרות זוגי בהנחה לגולשי ONE - לחצו כאן

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב