יום שני, 18.10.2021 שעה 00:54

לראשונה עם גבר: ארד לנבחרת בשחייה אומנותית

נבחרת ישראל עד גיל 15 רשמה הישג מרשים באליפות אירופה בקרואטיה, כאשר על הדרך הפכה לראשונה בהיסטוריה בכל קבוצות הגיל ששיתפה גבר בתרגיל קבוצתי

0 תגובות |
נבחרת ישראל על הפודיום (איגוד השחייה)
נבחרת ישראל על הפודיום (איגוד השחייה)

הישג נהדר הערב (חמישי) לנבחרת ה-U15 של ישראל בשחייה אמנותית. הנבחרת הצעירה זכתה במדליית ארד בתרגיל הקומבו החופשי באליפות מדינות הים התיכון (קומן) ובמקום הרביעי באליפות אירופה U15 הנערכת ברייקה, קרואטיה. הנבחרת הישראלית רשמה היסטוריה בכך שהייתה הראשונה אי פעם ששיתפה גבר בתרגיל קבוצתי באליפות אירופה, בכל האליפויות בכל קבוצות הגיל השונות.

זו הפעם הראשונה שנערכת אליפות אירופה בקבוצת הגיל הזו, כאשר היא למעשה מאוחדת עם אליפות מדינות הים התיכון המסורתית, שהייתה התחרות העיקרית לגילאים אלו עד עתה. הנבחרת הישראלית הייתה שלישית בדירוג מדינות הים התיכון עם ציון של 76.9, אחרי ספרד ואיטליה. בדירוג האירופי זכתה נבחרת רוסיה בזהב וכך ישראל דורגה רביעית. זו מדליה ראשונה של ישראל בתחרות מאז 2008, אז התחרות נערכה במכון וינגייט.

נבחרת השחייה האומנותית (גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)נבחרת השחייה האומנותית (גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)

הגבר, או יותר נכון הנער הישראלי שעשה היסטוריה הוא יוגב דגן מגדרות, ויחד איתו בנבחרת קתרין קונין, נטע רוביצ'ק, מאשה דיאצנקו, נועה מזרחי, מיקה סלע, איה מזור, נטע פרנקל, שיה שר שלום, מישל סטרוז ורוני קליינמן המאמנת הראשית של הנבחרת היא לריסה קונין ואיתה בצוות ולריה אפריילבה, סשה קונין (שהייתה חלק מהנבחרת שזכתה במדליה האחרונה ב-2008) ואתי לוי.

יש לציין כי במשחקים האולימפיים עדיין לא מורשים גברים להשתתף בתחרויות השחייה האמנותית, אולם באליפויות אירופה ואליפויות עולם הדבר נהוג כבר מספר שנים ואף נערכות תחרויות דואט מיקס של גבר ואישה ותחרויות סולו לגברים. עם זאת, אף נבחרת מעולם לא שיתפה גבר באליפות אירופה באחד התרגילים הקבוצתיים המשולבים. גם בארץ שיתוף גברים בשחייה אמנותית תופס תאוצה, כאשר מספר הבנים המתאמן בענף הולך ועולה מדי שנה.

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי