יום שני, 18.10.2021 שעה 01:24

הבריכה הישנה בווינגייט עלולה לצאת משימוש

המכון קיבל אישור לשיפוץ המתקן בעלות של עד שמונה מיליון שקלים, אך כעת דורש מהמדינה כ-17 מיליון שקלים. השחיינים מתלוננים על החום בבריכה החדשה

0 תגובות |
הבריכה שנסגרה (מכון וינגייט)
הבריכה שנסגרה (מכון וינגייט)

לפני כשלושה חודשים נסגרה הבריכה הישנה במכון וינגייט בגלל ליקויים שנמצאו בגג בבדיקות הנדסיות מקיפות. בימים אלה העבודות לפירוק גג המבנה בעיצומן, אך לא ברור מה יעלה בהמשך בגורלה של הבריכה, שעלולה לצאת משימוש. בעקבות זאת, אליפות העולם בכדורמים לנשים עד גיל 20 עלולה לזוז למתקן אחר.

הבריכה נבנתה לפני שנים רבות ושופצה בשנתיים האחרונות בחדר המכונות ובחלק התחתון שלה מחשש לקריסה, אך לאחר בדיקות מקיפות שנעשו למבנה התברר כי גם הגג מהווה סכנה ולכן היא נסגרה לפני כשלושה חודשים מחשש לשלומם של השחיינים.

העבודות בבריכה הישנה (אסי ממן)העבודות בבריכה הישנה (אסי ממן)

אלא שכעת ל-ONE נודע כי ישנן חילוקי דעות באשר לשיפוץ הבריכה הישנה בגלל עלויות גבוהות מהמתוכנן. לפני כמה חודשים מכון וינגייט ביקש ממשרד התרבות והספורט 7 מיליון שקל לטובת השיפוץ שלה, לא כולל עלות פירוק הגג שנאמדת בכמיליון שקל, וקיבל לכך אישור במסגרת פרויקט הבינוי של 2021 - אך לאחרונה התברר כי ההוצאות האמירו עד לסכום משוער של כ-17 מיליון שקל.

בשנה האחרונה מכון וינגייט נכנס להליך בנייה ושיפוץ מסיבי, עם הפיכתו לתאגיד ממשלתי, בהיקף של כ-56 מיליון שקל לפרויקט הבינוי השנתי שאמור להימשך עד סוף 2021. מבחינת המדינה, מדובר בהוצאות גבוהות ממילא, כך שספק אם הוצאה נוספת של מיליוני שקלים תהיה מקובלת על משרד התרבות והספורט.

העבודות בבריכה הישנה (אסי ממן)העבודות בבריכה הישנה (אסי ממן)

לעת עתה הבריכה סגורה והליך פירוק הגג הרעוע בעיצומו, אבל לא ברור מה יעלה בגורלו של המתקן שעלול להשבית אותו לגמרי. גורמים שונים בספורט הישראלי לוחצים להשלים את השיפוץ של הבריכה הישנה. יו”ר איגוד השחייה לשעבר, ח”כ סימון דוידסון, טוען כי הוא פועל לכך שהפרויקט יושלם ובקרוב תעמוד בריכה חדשה במקום. יש לציין, כי אליפות העולם בכדורמים לנשים עד גיל 20 אמורה להתקיים בבריכה והיא עלולה לזוז למתקן אחר, מה שיגרור עלויות גבוהות לאיגוד הקטן שמתקשה לעמוד בהוצאות הגבוהות של האירוע ממילא.

בתוך כך, השחיינים הבכירים בארץ מתלוננים על הטמפרטורות הגבוהות בבריכת השחייה החדשה שהוקמה במכון וינגייט ב-2013. אומנם מכון וינגייט לא ביקש מהמדינה להתקין מערכת מיזוג אוויר בבריכה החדשה, אבל מבדיקה של גורמים בענף השחייה עולה כי התקנה של מערכת שכזאת תעלה כ-10 מיליון שקל למדינה ולכן לא סביר שזה יקרה בכל אופן.

סימון דוידסון (שחר גרוס)סימון דוידסון (שחר גרוס)

ממכון וינגייט נמסר בתגובה: “הבריכה האולימפית הישנה פועלת משנת 1981, ולאחרונה נדרשה לעבור שיפוץ כולל. לצד הבריכה האולימפית החדשה, הבריכה הישנה חיונית לאימונים של סגלים לאומיים ומשמשת כבריכת חימום ובריכת אימונים בזמן שמתקיימות תחרויות במכון. היקף פרויקט השיפוץ מוערך ב-17 מיליון שקלים, והמכון פנה למשרד התרבות והספורט לקבלת תקצוב מלא לפרויקט. אנו מחכים לקבלת האישור, ובתוך כך פועלים לסיים את השיפוץ בגג הבריכה עד לאליפות העולם בכדורמים לנשים עד גיל 20 שתתקיים באוקטובר הקרוב במכון”.

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי