יום ראשון, 17.10.2021 שעה 16:22

נקבעו נציגי האיגודים הקטנים בבחירות להנהלה

רויטל גלוסקא-כהן וד”ר איל קישון ימשיכו לקדנציה נוספת. נועה שמידע, תיכנס לראשונה להנהלת הוועד האולימפי. וגם: המהלכים לשינוי מבנה ההנהלה בעתיד

0 תגובות |
נועה שמידע (רדאד ג'בארה)
נועה שמידע (רדאד ג'בארה)

בוועד האולימפי בישראל ממשיכים בהיערכות לקראת הבחירות שיתקיימו ב-7 בנובמבר, בהליך שבסיומו צפויה להיבחר יעל ארד לתפקיד היו”ר. בינתיים, אמש (ראשון) ישיבת הוועד האולימפי בישראל קבעה מי יהיו נציגי האיגודים הקטנים בבחירות להנהלה.

מבין כל חברי ההנהלה, נבחרים שלושה נציגים בלבד מתוך 17 איגודי הספורט האולימפיים הקטנים בארץ, והם אלה שאמורים לייצג אותם במחזור הבא של ההנהלה. מי שייצגו אותם הם שלושה נציגים מאיגודי הכדורמים, האופניים והטאקוונדו.

אבישג סמברג (רויטרס)אבישג סמברג (רויטרס)

מי שנבחרו להנהלה הם יו”ר איגוד הכדורמים, רויטל גלוסקא-כהן, ויו”ר איגוד האופניים, ד”ר איל קישון שימשיכו לקדנציה נוספת, ביחד עם מנכ”לית איגוד הטאקוונדו, נועה שמידע, שתיכנס לראשונה להנהלת הוועד האולימפי לאחר הזכייה ההיסטורית של לוחמת הטאקוונדו אבישג סמברג במדליה אולימפית ראשונה לענף.

השלושה יוכלו אולי בהמשך להשפיע אף יותר אם ייבחרו לכהן בוועדות השונות. כזכור, קודם לכן התקיימו הבחירות לוועדת הספורטאים של הוועד האולימפי בישראל ומתוכם ייבחר ספורטאי אחד שיכהן גם הוא בהנהלת הוועד האולימפי.

הטבעות האולימפיות (מערכת ONE)הטבעות האולימפיות (מערכת ONE)

בקרב אנשי הספורט בישראל מנסים ליזום מהלך לשינוי במבנה הנהלת הוועד האולימפי בעתיד, בה אמורים על הנייר לשבת ארבעה נציגים מהכדורגל וארבעה נציגים מהכדורסל, ענפים שלא השתתפו במשחקים האולימפיים האחרונים ויש להם כוח השפעה גדול על החלטות שמתקבלות בהנהלה של הארגון, כמו גם נציגים נוספים מהמרכזים.

באיגודי הספורט הקטנים מעוניינים לקבל ייצוג רחב יותר בעתיד ולהפחית את כוחם של שני הענפים הגדולים בספורט הישראלי. גורמים שונים טוענים כי מן הראוי שיהיו בהנהלה נציגים מענפים קטנים כמו טריאתלון, בדמינטון והרמת משקולות, הרי שבמשחקים האולימפיים האחרונים היו להם נציגים במשלחת האולימפית. יחד עם זאת, ספק רב אם זה יקרה.

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי