יום רביעי, 06.07.2022 שעה 09:15

רון כהן זכה בזהב באליפות אירופה בג'יו ג'יטסו

הישג נהדר לאלוף העולם, שגבר בגמר כל ישראלי על אורן לוין: "כבוד גדול שיש שני דגלי ישראל על הפודיום". מרים בלאוסוב זכתה במדליית הארד

|
רון כהן ואורן לוי (מערכת ONE)
רון כהן ואורן לוי (מערכת ONE)

אלוף העולם בג'יו ג'יטסו, רון כהן, זכה באליפות אירופה שמתקיימת באלמרר, הולנד. כהן בן ה-28 מפתח תקווה, גרף את מדלית הזהב באליפות לאחר שהכניע את יריבו הישראלי אורן לוין, בקרב גמר כל ישראלי בקטגורית המשקל של עד 62 קילוגרם.

לוין החיפאי, המבוגר מכהן ב-10 שנים, נאלץ להסתפק במדליית הכסף. כהן שמתאמן אצל אחיו אלון כהן, הצליח להכניע בדרכו לגמר, בין היתר, את האיטלקי אנדריאה קולינרי ואת הפולני קלאסה ארקדויז. לוין הצליח לגבור יותר מוקדם על הגרמני פליקס ויידמן ועל הצרפתי הוכו נאנס.

מרים בלאוסוב, בת ה-22 מרמת גן, שזכתה בזהב באליפות העולם האחרונה לפני כחצי שנה, זכתה הפעם רק במדליית הארד. בלואסוב שמתחרה בקטגוריה של עד 55 קילוגרם הפסידה לצרפתייה לורנס פאולייט (שזכתה בסוף בזהב) בקרב חצי הגמר, עם זאת היא זכתה בארד לאחר שהביסה את השבדית הלנה אדפלט, שמולה התמודדה וגברה גם בגמר אליפות העולם האחרונה.

מרים בלאוסוב (מערכת ONE)
מרים בלאוסוב (מערכת ONE)
 

הישראלי שגיא דובב, בן ה-38 מפתח תקווה, זכה בארד בקטגוריית המשקל של עד 94 קילוגרם, לאחר שגבר על הגרמני מלטה מייניקן 0:4. דובב גבר בשלבים מוקדמים גם על מתחרים משבדיה ומבולגריה אך הפסיד בחצי הגמר לצרפתי דיויד פייר.

כמו כן, הישראלית ליאל חדד, בת ה-18 מנתניה שמתמודדת בקטגוריה של עד 62 קילוגרם וזכתה בעבר בכסף באליפות העולם עד גיל 21, זכתה הפעם בפרס מיוחד על הגינות ורוח לחימה.

ענף הג'יוג'יטסו שנחשב לאחד מענפי הספורט ההישגים ביותר של ישראל, פועל בישראל במסגרת התאחדות "אילת" המסייעת לספורטאים במלגות, ציוד, מימון של טיסות לתחרויות ומחנות אימונים ועוד.

אלוף העולם ואלוף אירופה הטרי רון כהן אמר לאחר הזכייה: ״הזכייה הגיעה אחרי עבודה קשה והקרבה. אני מקדיש את הניצחון לאימי שנפטרה לפני שנה. זה כבוד גדול בשבילי לייצג את ישראל ושני דגלי ישראל על הפודיום זו גאווה ענקית, בעיקר בתקופה הזו״

ראש המשלחת הישראלית לאליפות, המאמן אדמונד בוזגלו ציין: ״זו הייתה אליפות קשה ונבחרת ישראל הוכיחה יכולות מרשימות מצד כל המתחרים. הנבחרת הישראלית כללה לראשונה שלוש ספורטאיות בנבחרת הבוגרים, ואנו נמשיך לטפח את הספורטאים והספורטאיות שמביאים גאווה למדינת ישראל, ונמשיך לשתף פעולה עם התאחדות אילת לקידום ענף הג׳יוג׳יטסו בארץ״.

נשיא התאחדות אילת אריק קפלן: "אני רוצה לברך את הספורטאים שלנו על ההישגים היפים אליהם הגיעו בתחרות. הניצחונות שלהם, ואותן מדליות שהם גורפים כל פעם מחדש עבור ישראל, אינם מובנים מאליהם, ומוכיחים שוב כי באמצעות עבודה קשה, התמדה ורוח הקרב הישראלית, ניתן להגיע לפסגה. כתמיד, אנחנו בהתאחדות אילת נמשיך ללוות את הספורטאים ולסייע להם בדרכם להישגים נוספים".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו