יום שלישי, 05.07.2022 שעה 10:55

אקדמיית קריקט בקנדה תיקרא ע"ש הלל אוסקר ז"ל

מחווה מרגשת לשופט הקריקט הישראלי שנהרג בחודש נובמבר האחרון מפגיעת כדור בראשו. נשיא התאחדות "אילת", אריק קפלן: "מדובר במעשה נפלא"

|
הלל אוסקר ז
הלל אוסקר ז"ל

אקדמיית הקריקט לנוער בקנדה תקרא על שמו של שופט הקריקט הישראלי הלל אוסקר ז"ל.

באקדמיה החליטו לעשות כבוד לשופט הישראלי שנפטר בסוף נובמבר לאחר שנפגע מכדור במהלך משחק קריקט, ולקרוא לה מחדש על שמו. זוהי מחווה מרגשת של אקדמיית הקריקט לנוער בקנדה, שמועצת המנהלים שלה החליטה לכבד את זכרו של שופט הקריקט הישראלי הלל אוסקר ז"ל, ולקרוא לה מחדש על שמו.

כזכור, אוסקר נפטר לאחר שנפגע מכדור במהלך משחק קריקט באשדוד ב-29 בנובמבר 2014. ימים ספורים בלבד לאחר מותו של שחקן הקריקט האוסטרלי פיליפ יוז, שנפטר אף הוא מדימום מוחי קשה לאחר שנפגע מכדור במהלך משחק קריקט.

האקדמיה, שממוקמת בווהן אונטריו, כעשרים דקות נסיעה צפונית לטורונטו, פועלת בשיתוף פעולה עם התאחדות הקריקט הקנדית.

באקדמיה מכשירים ילדים החל מגיל שבע במקצוע הקריקט ומדריכים בה בין היתר שחקנים ומאמנים מקצוענים. יש לציין כי התאחדות הקריקט הישראלית, שפועלת במסגרת התאחדות "אילת" לענפי הספורט התחרותיים הלא אולימפיים, משתפת פעולה עם מועדוני קריקט נחשבים בכל רחבי העולם ובהם מועדונים באוסטרליה, דרום אפריקה, בריטניה, הולנד וקנדה.

מנכ"ל התאחדות הקריקט בישראל, נאור גודקאר: "הלל היה אדם משכמו ומעלה שתרם מאוד לענף הקריקט בישראל, הן כשחקן, הן כקפטן נבחרת ישראל והן כשופט. כולם כיבדו והוקירו אותו. לצערנו זה קורה בנסיבות מאוד לא נעימות, אך אני שמח שמדינה דוגמת קנדה עושה כבוד למדינה קטנה כמו ישראל ומנציחה את זכרו של הלל בצורה הזו. זה מעודד לראות שיש הערכה לענף הקריקט בישראל ולאנשים שמרכיבים אותו".

אריק קפלן. מעריך את היוזמה (רדאד ג´בארה)
אריק קפלן. מעריך את היוזמה (רדאד ג´בארה)
 

נשיא התאחדות "אילת", אריק קפלן, הוסיף: "מדובר במחווה נפלאה מצד האקדמיה לקריקט בקנדה. כולנו חשנו צער עמוק אחרי הטרגדיה הקשה ומרגש במיוחד לשמוע כי זכרו של הלל יונצח באקדמיה לנוער הנמצאת במרחק אלפי קילומטרים מכאן. עוד עדות לתפקידו ומעמדו בעולם הקריקט בארץ ובחו"ל".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו