יום ראשון, 16.01.2022 שעה 21:23

מארק סלבי זכה באליפות בריטניה בסנוקר

"הליצן מלסטר" ניצח 6:10 את מרפי, זכה בטורניר הדירוג החשוב בקריירה שלו ויחזור לראשות הדירוג העולמי. מרפי הודה: "הפסדתי לשחקן הכי טוב בעולם"

5 תגובות |
מארק סלבי:
מארק סלבי: "אני מעל הירח כרגע"

בשנים האחרונות נחשב מארק סלבי לאחד משחקני הסנוקר הטובים בעולם ואף כבש למשך תקופה את ראשות הדירוג העולמי. הלילה (אור לשני) זכה סלבי בטורניר הדירוג החשוב בקריירה שלו כשניצח 6:10 את שון מרפי בגמר אליפות בריטניה והבטיח את שובו למקום הראשון בדירוג העולמי. "אני מעל הירח כרגע. לנצח שחקן ברמה של מרפי הופך את ההישג אפילו למיוחד יותר", אמר סלבי בן ה-29 בסיום.

אליפות בריטניה נחשבת לאחת משלוש התחרויות היוקרתיות ביותר בסבב, יחד עם אליפות העולם וטורניר המאסטרס. ועבור סלבי שכבר זכה בעבר פעמיים במאסטרס, נותר כעת רק לזכות באליפות העולם כדי להשלים את מה שמכונה בסנוקר "הכתר המשולש", הישג שרשמו רק שבעה שחקנים בהיסטוריה. על הזכייה באליפות בריטניה הרוויח סלבי צ'ק נאה של 125 אלף ליש"ט.

למרות הרמה הגבוהה של שני הפיינליסטים, קשה לומר שהיה זה משחק סנוקר מרהיב. במהלך 16 המשחקונים של הגמר לא נרשם אפילו ברייק אחד של 100 נקודות ומעלה. מה שכן היה שם זה קרב גדול, סלבי פתח טוב ועלה ליתרון של 1:2 אלא שמרפי הגיב מצוין וניצח בשלושה משחקונים רצופים בדרך ל-2:4, עם ברייקים של 83 ו-98.

שני המשחקונים הבאים היו טקטיים וסלבי השכיל לנצח בהם בדרך ל-4:4 בסשן הראשון. הסשן השני נפתח מצוין מבחינת מרפי שלמרות ברייק 58 נקודות של יריבו, הצליח לנצח במשחקון הראשון ועלה ל-4:5. אלא שבשלב זה סלבי, המכונה "הליצן מלסטר" התעורר וניצל מספר טעויות של מרפי כדי לעלות ל-6:8.  במשחקון ה-15, מרפי פיספס כדור כחול חשוב ואיפשר לסלבי להתקרב משחקון אחד מהניצחון. "הליצן מלסטר" ניצל את ההזדמנות שנקרתה לו וניצח גם במשחקון ה-16 והאחרון.

שון מרפי (ONE)
שון מרפי. אם להפסיד, אז לפחות לחבר
 

"הפסדתי לשחקן הכי טוב בעולם", הודה בסיום מרפי שנחשב חבר קרוב של סלבי והוסיף, "הוא השחקן שהכי קשה לשחק נגדו, הוא ראוי לחלוטין למקום הראשון בדירוג העולמי".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30