יום שלישי, 24.05.2022 שעה 00:30

יוטיובר אתגר את אחיו להתחטב תמורת 500 דולר

יוטיובר אתגרי הכושר המפורסם "בראוני" הציע לאחיו לעמוד באתגר של 60 יום: ירידה של 9 ק"ג במשקל, ירידה באחוזי השומן ושיפור החזרות בתרגילי הכוח

|
המהפך של האח הצעיר (צילום מסך)
המהפך של האח הצעיר (צילום מסך)

אם אתם מחפשים קטעי וידאו ויראליים ברשת, אין ספק שאחד מהטרנדים החמים ביותר הוא אתגרים בתחום הכושר: ניסיונות לאכול כמו באדיבילדרים, להתאמן כמו באדיבילדרים, לרדת בצורה קיצונית במשקל, להרים משקל מטורף וכן הלאה.

אחד מהיוטיוברים הפופולאריים ביותר בתחום האתגרים הוא ההולנדי המכנה עצמו בראוני אשר מפעיל עמוד YouTube משגשג עם כמעט 2 מיליון מנויים וכמעט 300 מיליון צפיות במצטבר (יש גם 177K באינסטוש). בעבר כבר סיפרנו לכם על מספר אתגרים שלו, אבל הפעם הוא בחר באתגר שפשוט שבר את הרשת כאשר עשה טרנספורמציה של 60 יום לאחיו הקטן בן ה-17.

ספק רב אם אותו בראוני ציפה שהאתגר של אחיו יהיה אחד מקטעי הווידאו המוצלחים שלו, אם לא המוצלח שבהם. אותו קטע זכה ליותר מ-7 מיליון צפיות ביוטיוב, כאשר בפייסבוק הטירוף כבר היה מוחלט – 5.7 מיליון צפיות, 9500 שיתופים, 2000 תגובות וכמעט 100 אלף לייקים. בקיצור, ברשת חשבו שהקטע הזה הוא פשוט יוצא דופן.

האתגר התחיל במדדים ובמטרות: השקילה הראתה 82 ק”ג ו-17 אחוז שומן, כאשר המטרה היתה לרדת לכיוון ה-73 ק”ג. בנוסף, הוצבו מטרות של עליה במסת השריר וכן שיפור בשלושה תרגילים: הגעה ל-16 עליות מתח, 40 עליות בשכיבות סמיכה ושריפת 20 קלוריות בזמן של 15 שניות על אופני כושר.

בפעם הראשונה שהאח הצעיר ניסה את אופני הכושר, המשימה לקחה לו 21 שניות, ואם לומר את האמת הוא כמעט התעלף. עליות המתח שלו עמדו על 8 בלבד והוא הצליח לבצע 28 שכיבות סמיכה. כדי לתת לו מעט מוטיבציה, בראוני הציע לו 500 דולר אם הוא יעמוד באתגר, ואז העיניים שלו לפתע נפתחו…

התחלת האתגר היתה קשה מאוד, אבל האח הצעיר הראה המון נחישות: הוא שינה את התזונה (צריכת יותר חלבונים והקפדה על שתיית מים), השקיע באימונים, ולא ויתר גם כאשר הוא לא ממש הצליח להשלים כל חזרה וחזרה בתרגילים שניתנו לו על ידי אחיו הגדול.

אחרי 15 יום המשקל עמד על 79 ק”ג, מה שהראה על ירידה של 3 ק”ג. ביום ה-21 המשקל כבר הראה 78 ק”ג וחבריו של האח הצעיר אשר החלו לראות את השינוי בגופו, החלו גם הם להיכנס לסוג של אתגר – אמנם קליל יותר ולא באותה אינטנסיביות. אחרי 30 יום המשקל עמד כבר על 77 ק”ג, עליות המתח עלו ל-12 חזרות, ובשכיבות הסמיכה הוא כבר הגיע ל-35 חזרות.

כך הוא נראה אחרי החודש הראשון (צילום מסך)כך הוא נראה אחרי החודש הראשון (צילום מסך)

האח הצעיר קיבל המון מוטיבציה מהתוצאות והדבר גרם לכך שהוא רק הלך והתאמן חזק יותר. הוא החל להוסיף לתרגילי משקל הגוף (דוגמת שכיבות סמיכה וכפיפות בטן) גם משקולות כדי להעלות את רמת הקושי, ואחרי 37 יום הוא שקל 75.5 ק”ג. באותה נקודה גם הגיעה נקודת הבונוס – הוא הצליח לבצע את תרגיל המאסל אפ המפורסם ללא עזרה של גומיה!

האח הצעיר לא הוריד הילוך והמשיך באימונים הקשים – כולם אגב כנגד משקל גוף בלבד, כאשר בתרגילים בהם הוא היה זקוק להתנגדות נוספת, הוא הוסיף כאמור משקל נוסף. אחרי 54 יום המשקל כבר הגיע ל-73.7 ק”ג והכול היה מוכן לקראת המדידות והשקילות של היום ה-60.

לאחר חודשיים של אתגר התוצאות היו פנטסטיות, האח הצעיר ירד מ-82 ק”ג ל-73 ק”ג, כאשר אחוז השומן בגופו עמד על 13.7 בלבד. ההיקפים שלו נשארו זהים (ירד שומן והגיע שריר) והאח הגדול היה לא פחות מגאה מאוד.

ומה לגבי היעדים בתרגילים? האח הצעיר הצליח להשלים 16 עליות מתח, 40 עליות בשכיבות סמיכה ו-14 שניות בלבד על אופני הכושר בדרך לשריפת 20 קלוריות. מיותר לציין שהוא הרוויח ביושר את 500 הדולר שהובטחו לו... 

שימו לב – כל האמור בכתבה זו הנו להעשרה בלבד. בטרם אתם בוחרים בתוכנית אימונים או בתזונה כזו או אחרת, עליכם להיוועץ בדמות מוסמכת אשר תתאים את האימון שלכם למצבכם הבריאותי ולכושרכם הנוכחי.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור בריאות וכושר באתר. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב