יום שני, 23.05.2022 שעה 22:54

ימים מרתקים של גמרים והכרעות בליגות לבתי ספר

אחרי שאליפות התיכונים בכדורסל כבר מאחורינו, שאר ליגות התאחדות הספורט לבתי ספר נכנסות ליישורת האחרונה. בענף הכדורעף נקבעו העולות למשחקי הגמר

|
שחקני גלילי חוגגים עליה לגמר (ארז עוזיר)
שחקני גלילי חוגגים עליה לגמר (ארז עוזיר)

ימי החורף הקרים, הופכים להיות חמים, חמים מאוד כאשר ליגות הכדורעף, הכדוריד, הכדורגל ואליפויות הכושר הגופני מגיעות אל שלבי ההכרעה. הליגות מושכות קהל רב למגרשים ולשידורים הישירים, ובבתי הספר אשר משתתפים במשך כל השנה בליגות השונות, מגלים תכונה רבה לקראת משחקי הגמר המסקרנים, זאת במסגרת מאות אירועים בחודש של התאחדות הספורט לבתי הספר.

אמנם את הזרקור מקבלות הליגות של משחקי הכדור, אך רק נזכיר שבמסגרות הפעילות השונות מתקיימות עשרות ליגות ב-14 ענפי ספורט שונים. ליגת העל של הכדורסל כבר מאחורינו, אך הגמרים המסקרנים של הכדוריד והכדורעף עוד לפנינו. בימים אלו מתקיימים ברחבי הארץ אליפויות הכושר הגופני ומרוצי השדה שמוכיחות לנו כל פעם מחדש עד כמה הספורט חשוב לכולנו.

סיכום חצי גמר אליפות הכדורעף
באולם גלילי בכפר סבא נערכו היום משחקי חצי גמר אליפות הכדורעף לתלמידות. הצגת הבוקר הפגישה שוב שתי נציגות מעבר לכביש 4 – תיכון גלילי כפר סבא שאירחה את המשחקים, לבין אוסטרובסקי רעננה שמצטיינת גם בענף הכדורעף ולא רק הכדורסל כפי שהתרגלנו לראות אותה. גלילי הוכיחה שהיא שליטה בלעדית בענף הזה לאורך השנים והשלימה ניצחון כפול 0:3 בדרבי נגד אוסטרובסקי כאשר שלטה בשני המשחקים בצורה חד צדדית, הן במשחק החוץ והן במשחק שנערך באולמה הביתי. אמנם חלק מהמערכות היו צמודות, אבל לא הוטל ספק בזהות המנצחת והעולה לגמר. השחקנית המצטיינת במשחק הייתה מיקה פז.

חוגגות עליה לגמר (ארז עוזיר)חוגגות עליה לגמר (ארז עוזיר)

המשחק השני הפגיש את חצי הגמר השני לתלמידים גם כן בין גלילי כפ”ס לאחת הקבוצות המוכשרות והמנוסות בשנים האחרונות – תיכון מבואות עירון זוללת התארים ואחת הקבוצות שמגיעה באופן קבוע למעמדי הגמר. הקבוצה מאזור מנשה הגיעה עם יתרון זעיר מאד למשחק הגומלין – 2:3 מהמשחק הראשון וידעה שיתרון המערכות שביר מאד ותצטרך להתעלות כדי להעפיל לגמר נוסף מול המנצחת בין תיכון ‘יצחק רבין’ תל מונד’ לתיכון אביב רעננה. גם כאן מבואות עירון עלתה ראשונה על הלוח כאשר ניצחה במערכה הראשונה, אולם במערכה השנייה נטלו שחקניו של המאמן עדי גורן את השליטה במשחק ובניצוחם של קווין מנדלבאום ותומר קלומל שחקני נבחרת הנוער השוו את המערכות.

במערכה השלישית גלילי כבר נטלה את ההובלה וחשוב לציין כי כל שלוש המערכות היו צמודות, ומבואות עירון לא הצליחו ל’הרוג את המשחק’ בגלל טעויות קטנות במשחק ליד הרשת, בעוד ששחקני גלילי כפ”ס היו יותר אגרסיביים ואינטנסיביים ככל שהמשחק התארך ונכנס למערכה הרביעית. במערכה הרביעית גלילי פתחה יתרון של בין 5-6 נק’ וניצחה אותה ביתרון ניכר -16:25 בדרך להעפלה לגמר. תומר קלומל נבחר לשחקן המצטיין. משחק הגמר תלמידים יפגיש בעיר אשדוד (3.3.22) את תלמידי תיכון אביב רעננה ואת תלמידי תיכון גלילי מכפ”ס לדרבי שרון מרתק ומאתגר.

תומר קלומל נבחר לשחקן המצטיין (ארז עוזיר)תומר קלומל נבחר לשחקן המצטיין (ארז עוזיר)

כאמור, משחקי הגמר תלמידות ותלמידים יתקיימו ביום חמישי, 3.3.22 בעיר המאחרת אשדוד.
 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב