יום שני, 23.05.2022 שעה 23:58

דאבל ל"העמית" ראשל"צ בגמר התיכונים בכדוריד

תיכון מקיף ג' עמית עמל זכה באליפות התלמידים והתלמידות במשחקים שנערכו בקריית אונו. שער של הילי שמלא בשניות הסיום העניק לתלמידות את התואר

|
התלמידות חוגגות בענק (צילום: התאחדות הספורט לבתי ספר)
התלמידות חוגגות בענק (צילום: התאחדות הספורט לבתי ספר)

קריית אונו אירחה הבוקר (שני) את גמר אליפות התיכוניים בכדוריד בהצגה כפולה – גמר התלמידים פתח את החגיגה, עם נצחון של ה”עמית” ראשון לציון על קציר חולון האלופה היוצאת 34:30 וזכייה בתואר אלופת ליגת התיכוניים בכדוריד. בגמר התלמידות השלימו התלמידות “דאבל” מרשים לראשון לציון עם שער בשנייה האחרונה על הבאזר מול יצחק בן צבי קריית אונו.

גמר התלמידים: עמית עמל ראשון לציון – גימנסיה קציר חולון 29:34

בהצגה הראשונה נערך דרבי השפלה בין שתי האימפריות של הענף – מקיף ג’ עמית עמל ראשון לציון לבין גימנסיה קציר מחולון. שתי הקבוצות הגיעו למעמד הגמר לאחר שלא הפסידו לאורך כל העונה הן בשלבים המוקדמים והן במשחקי ההצלבה וחצי הגמר. עמית עמל גברה בחצי הגמר על אוהל שם רמת גן ואילו קציר חולון הדיחה את ראשונים הרצליה. עמית עמל שיאנית הזכיות רצתה להחזיר לעצמה את תואר האליפות בו זכתה לאחרונה ב-2017 ולרשום אליפות מספר 19. 

לעומתה, קציר חולון זכתה ב-3 אליפויות רצופות האחרונה שבהן לפני שנתיים וניסתה להשיג את האליפות התשיעית בתולדותיה. החניכים של אבנר דרורי מעמית עמל שלטו ברוב המחצית הראשונה ועלו כבר ליתרון של ארבעה שערים בראשות קפטן נבחרת הנוער אורי פלח מהפועל ראשל”צ, אבל השחקנים של ניסים פלח נשארו צמודים עם יכולת טובה של קובי בזק – גם הוא מנבחרת הנוער בן גונן  ולואיס בקטו הענק, מול חברם לקבוצה וירדו להפסקה בפיגור זעיר – 20:18.

במחצית השנייה נמשך המשחק הצמוד כאשר עמית עמל מצליחה שוב לעלות ליתרון של בין 3-4 שערים עם יכולת טובה של דניאל מולדובן, אך תמיד היו שם בן גונן ובקטו כדי להישאר קרוב. בדקה ה-43 עלו שחקני עמית עמל ליתרון של 5 שערים (23:28) ושמרו עליו כמעט עד לדק’ האחרונות אז בזק הצליח להוריד לפיגור 32:28. דקה וחצי לסיום בן גונן הבקיע בזריקת שבע, אך אורי הפלח ענה מהצד השני בשער בזריקה קשה ונתן את האות לחגיגות ביציעי הלבנים מעיר היין.

התלמידים חוגגים אליפות (התאחדות הספורט לבתי הספר)התלמידים חוגגים אליפות (התאחדות הספורט לבתי הספר)

אבנר דרורי, המאמן המנצח, סיפר: “אני מאד שמח ונרגש על האליפות הזו. הילדים עבדו מאד קשה בשנה וחצי האחרונות ועשו כברת דרך כדי להגיע למעמד ובסוף לזכות. זו אליפות שבית הספר ואני במיוחד חיכינו לה הרבה זמן. אנחנו עובדים קשה מלמטה כבר המון שנים, יש לנו הרבה מחזורים טובים ואנחנו מנסים להצמיח כמה שיותר דורות של שחקנים מוכשרים. אני רוצה להודות לכולם – החל מראש העיר רז קינסטליך שתומך בנו מקרוב ומרחוק, חברת הספורט העירונית, הנהלת בית הספר ורשת עמל, ומועדוני הכדוריד המצוינים שלנו – הפועל ומכבי”.

אורי פלח, שנבחר לשחקן המצטיין וקיבל את הפרס מראש העיר רז קינסטליך והמפמ”ר גיא דגן, סיכם: “קודם כל זה באמת עוצמתי. אני מאד שמח ומתרגש. אני מקדיש את הניצחון לרועי בן דודי שלי שלא זכה להיות פה איתנו היום וכל האליפות הזו היא בשבילו ואני מודה לכל מי שעזר לי להיות פה היום ולעשות את הדבר הזה”.

אורי פלח מצטיין המשחק (צילום: התאחדות הספורט לבתי הספר)אורי פלח מצטיין המשחק (צילום: התאחדות הספורט לבתי הספר)

סיכום גמר התלמידות: עמית עמל ראשון לציון – בן צבי קריית אונו 26:27

בהצגת הצהריים קיבלנו מפגש ראשון העונה בין נציגת עיר היין לבין הקבוצה המארחת מקריית אונו. עמית עמל סיימה במאזן מושלם בשלב המוקדם ורצתה להחזיר הביתה את תואר האליפות בו זכתה לאחרונה ב-2009 לפני ההגמוניה של קציר חולון. לעומתן בן צבי קריית אונו סיימה במקום השני בבית המוקדם על חשבונה של האלופה היוצאת מחולון.  

החניכות של רן קנון וסהר פרנקל עלו בהרכב הבא – הקפטנית הילי שלמא ממכבי ראשל”צ, אור דרמון בין הקורות, עדי סולומיאנסקי, מעיין דבש, יעל עודד שיר כהן ואלינור פאשה.  החניכות של אמיר דרוקר וליאל כהן מקריית אונו עלו בהרכב הבא: הקפטנית ליעד בשי, נועם הלר בין הקורות, ליה חדף, נטע כהן, שירה ובר, דנה סנר ונועה בנון.

בגמר התלמידות קיבלנו משחק צמוד ודרמתי כאשר היתרון עבר לאורך כל המשחק מקבוצה לקבוצה עם רגעים שגם האוהדות והאוהדים ביציע לא הצליחו לעצור את המתח. המחצית הראשונה הייתה שקולה כאשר בנות עמית עמל עולות ראשונות ליתרון של עד שלושה שערים בראשות שלמא ומעיין דבש. דנה סנר שברה את היתרון וקבעה שוויון ראשון (7) בדקה ה-19, ושער של נוסף שלה מזריקת שבע העניק יתרון ראשון לקריית אונו. שער של נועה בנון הוריד את הקבוצות לפסק זמן ראשוני בפיגור 11:9 (23). 

איזה גמר מטורף (צילום: התאחדות הספורט לבתי ספר)איזה גמר מטורף (צילום: התאחדות הספורט לבתי ספר)

עומר שילה שעלתה מהספסל קבעה שוב שוויון כעבור שתי דק’, ושמלא החזירה את היתרון ממש סמוך להפסקה – 14:15 לעמית עמל. עומר שילה התבררה כג’וקר של עמית עמל כאשר המשיכה להבקיע שערים דרמתיים ולשמור על היתרון של עד שני שערים לזכות הכחולות, אבל ליה חדיף הצליחה להסתנן בין ההגנה הראשונית ושוב להשוות (22- דק’ 44). נטע כהן בצעד וחצי הפכה שוב את התוצאה לזכות האדומות מקריית אונו. שמלא ושיר כהן שחזרה לאחר טיפול רפואי שוב החזירו את היתרון לקבוצתן (24:25, דקה 50).

בדקה ה-53 שלמא שלאורך כל המשחק נעצרה בעבירות חזקות ע”י שחקניות קריית אונו, ספגה עבירה גסה שאילצה אותה לקבל טיפול רפואי דקות ארוכות על הספסל כאשר היא מדדה על רגלה. שתי דק’ וחצי לסיום הצליחה סנר לקבוע שוויון נוסף (26). הדקה האחרונה הייתה מותחת ביותר – קריית אונו לא הצליחה לייצר זריקה לשער, עמית עמל יצאה להתקפה ונעצרה בעבירה חזקה של נטע כהן שהורחקה ע”י השופטים. במהלך האחרון הגיע הכדור להילי שמלא שחזרה להתקפה האחרונה שהצליחה לשחרר זריקה חזקה מחוץ לקשת ולהכריע את המשחק.

הילי שלמא מבקיעה את שער הנצחון בשניה האחרונה! (צילום: התאחדות הספורט לבתי הספר)הילי שלמא מבקיעה את שער הנצחון בשניה האחרונה! (צילום: התאחדות הספורט לבתי הספר)

רן קנון, המאמן המנצח, התקשה להסתיר את רגשותיו: “זה ניצחון עם המון עוצמה ורגש. היה משחק אגרסיבי וקשוח, איבדנו שחקניות והן הצליחו לחזור בשארית כוחותיהן. אני מסיר בפניהן את הכובע על הנחישות ועל העוצמה ועל הרצון לקחת את המשחק בכל מחיר. תודה רבה לכל מי שעזר לנו להגיע לתואר הזה החל מראש העיר שתומך, חברת הספורט העירונית, הנהלת בית הספר ועוד ועוד. מגיע לבנות לזכות ולחגוג”.

לשחקנית המצטיינת נבחרה כמובן הילי שלמא, שגם היא הייתה בסערת רגשות: “אחרי שנפצעו לנו שחקניות וגם אני נפצעתי, אמרנו שאין מצב שאנחנו יורדות מפה מנוצחות. רצינו את התואר הזה מאד, עבדנו קשה בשבילו ואני שמחה שבסוף הצלחתי לחזור וגם להבקיע את השער המכריע. זה עוצמתי. אין תחושה כזו בעולם”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב