יום שלישי, 17.05.2022 שעה 01:18

הספורטאים הפראלימפיים מחויבים בבידוד בארץ

קבוצות הכדורגל קיבלו אישור להימנע מבידוד, אך הספורטאים הפראלימפיים דווקא לא. סמואל: "החלטה מקוממת, היינו בבועה". לי נוף, שליחת ONE לטוקיו

|
המשלחת הפראלימפית של ישראל (רון בולוטין)
המשלחת הפראלימפית של ישראל (רון בולוטין)

המשחקים הפראלימפיים בטוקיו מתקרבים לסיומם ובעקבות תקנות הקורונה הספורטאים לא נשארים ביפן אלא חוזרים לישראל בטפטופים. המדליסטית מורן סמואל נחתה אתמול בישראל יחד עם שמוליק דניאל, עוד הגיעו לארץ שחקני הטניס, קרולין טביב ורביעיית החתירה הישראלית. כולם, ללא יוצא מן הכלל קיבלו הודעה כי עליהם להיכנס לבידוד עקב התקנות בישראל. 

למרות שקבוצות הכדורגל קיבלו אישור לא להיכנס לבידוד כשהם חוזרים לארץ, הנוהל משום מה, לא תקף לספורטאים הפראלימפיים. יש לציין כי הוועד הפראלימפי מנסים כבר במשך תקופה ארוכה לשחרר את הספורטאים מהבידוד הכפוי אך ללא הצלחה. עוד נציין כי הספורטאים שהו בכפר האולימפי שהיה בועה, ללא יוצאים ונכנסים מלבד מי שמורשה, ועברו בדיקות קורונה על בסיס יומי.

סמואל: "כיף לחזור הביתה"

מנהל נבחרת החתירה, ראובן מגנג׳י שחזר לארץ אתמול הישר לבידוד, אמר: ״יש פה ספורטאים שהיו מנותקים חודשים וחוזרים לבידוד כפוי לאחר שגם בטוקיו היינו בבועה סטרילית עם בדיקות יומיות. יש פה ספורטאים שעובדים בעבודה נוספת והיו צריכים להתחיל את שנת הלימודים, חגים. משפחות. שיתנו לנו להתחסן או בדיקות נוספות״.

ממשרד התרבות והספורט נמסר בתגובה: “משרד התרבות והספורט נאבק ככל שביכולתו על מנת לאפשר לספורטאים שיגרת אימונים ותחרות ככל הניתן, הן בארץ והן בחו״ל. תקנות הבידוד לאחר חזרה מחו״ל ושחרורים כפופות להנחיות משרד הבריאות ובהתאם למשתנים של נגיף קורונה. בהתאם להנחיות, הספורטאים כולם אשר חוזרים ממדינות שחובת בידוד קיימת בעת חזרתם ארצה, יימצאו בבידוד ביתי מיוחד המאפשר להם לנוע בין הבית לבין מתקן האימונים בלבד. המשרד ממשיך לעבוד בשיתוף פעולה עם כלל הגורמים, על מנת להבטיח את שיגרת הספורטאים כולם”.

מדליסטית הכסף, מורן סמואל, אמרה בנושא: ״ההחלטה לא להחריג את הנבחרת הפראלימפית מחובת הבידוד היא פשוט מקוממת. יצאנו לייצג את המדינה, לא לחופשת תענוגות. היינו בבועה ספורטיבית הרמטית, עם יציאה רק לתחרויות ובדיקות יומיות בטוקיו. אנחנו יכולים לבצע בדיקות ביתיות במשך שבוע ולצאת בהתאם לתוצאות הבדיקה, נראה לי שאפשר לסמוך על משמעת של ספורטאיות וספורטאים שיצאו לייצג את המדינה באירוע הספורט הכי גדול בעולם. זה גם הזמן שלנו להופיע בתקשורת, לחגוג את ההצלחות שלנו עם המשפחות. עוד מעט הברזל הזה יתקרר ועניינים אחרים יעלו על סדר היום וחבל״.

מורן סמואל (איציק בלניצקי)מורן סמואל (איציק בלניצקי)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב