לטקס הסיום:

האשימוטו זכה בזהב במתח, זו ג'ינגיואן במקבילים

היפני הנהדר שזכה בזהב גם בקרב-רב השלים דאבל חלומי. הסיני, אלוף העולם מ-2017 ו-2018, זכה במדליה שנייה בטוקיו. זהב לסין גם בקפיצה למים

0 תגובות |
האשימוטו חוגג עם דגל יפן (רויטרס)
האשימוטו חוגג עם דגל יפן (רויטרס)

המשחקים האולימפיים בטוקיו מתקרבים לישורת האחרונה וממשיכים לספק לנו רגעים אדירים וסיפורים מרגשים. גם היום (שלישי) נערכו תחרויות בשלל הענפים, חולקו מדליות ונופצו שיאים.

התעמלות מכשירים: עוד מדליית זהב להאשימוטו

היום האחרון של תחרות התעמלות המכשירים נערכה היום עם שלושה גמרים אחרונים ומעבר לגמר הנשים בקורה בו סימון ביילס זכתה בארד, נערכו גם שני גמרים במכשירי הגברים. גמר המתח, שסגר את תחרות התעמלות המכשירים, אמור היה להיות מופע הפרידה של קוהיי אוצ’ימורה הענק, אבל “המלך” היפני נפל מהמתח במוקדמות ולא העפיל לגמר. לשמחתו ולשמחתם של כל היפנים מי שזכה בזהב האחרון בהתעמלות מכשירים בטוקיו היה היורש שלו, דאיקי האשימוטו הנהדר, שזכה במדליית הזהב בקרב-רב והשלים זהב כפול בטוקיו. האשימוטו קיבל את הציון הגבוה ביותר בתרגיל המתח, 15.066, והקדים במעט את טין סרביץ’ הקרואטי, שביצע תרגיל פשוט נפלא והפתיע עם מדליית הכסף. ניקיטה נגורני הרוסי, שהגיע לטוקיו עם תקווה לזכות לפחות בחמש מדליות, כולל כמה מוזהבות, סיים עם ארד במתח ונפרד מטוקיו עם מדליית זהב בתחרות הקבוצתית ושתי ארד אישיות.

האשימוטו חוגג (רויטרס)האשימוטו חוגג (רויטרס)

עוד קודם לכן, היום נפתח עם גמר הגברים בתרגיל המקבילים. זו ג’ינגיואן הסיני, אלוף העולם במקבילים מ-2017 ו-2018, שהיה הפייבוריט הגדול לזכות בזהב בתרגיל זה, עשה את העבודה עם תרגיל פשוט מדהים שזיכה אותו בציון נפלא של 16.233 והעניק לו את מדליית הזהב – המדליה השנייה שלו בטוקיו אחרי שזכה בארד עם סין בתחרות הקבוצתית. במדליית הכסף זכה לוקאס דאוזר הגרמני, שזכה בארד באליפות אירופה השנה, הרשים מאוד בתרגיל האחרון בתחרות וזכה במדליית הכסף עם 15.700 ואילו בארד זכה הטורקי פרהט אריצ’אן.

זו ג'ינגיואן (רויטרס)זו ג'ינגיואן (רויטרס)
זוג'ינגיואנג עם הזהב (רויטרס)זוג'ינגיואנג עם הזהב (רויטרס)

קפיצה למים: הסינים זכו במדליית זהב נוספת

טבלת המדליות ממשיכה להתעדכן ובינתיים מי שחוגגת בטור מדליות הזהב היא סין, שהוסיפה אחת נוספת לרשימה כשזכתה בתחרות הקפיצה למים. סיאי צ’י זכה בניקוד הגבוה ביותר – 558.75 וזכה בזהב, בעוד חברו למשלחת הסינית, זונגיואנג וואנג הסתפק במדליית הכסף כשסיים עם ניקוד של 534.90. את מדליית הארד קטף הבריטי, ג’ק לאוגר, שסיים עם 518 נקודות.

סיאי צ'י נרגש (רויטרס)סיאי צ'י נרגש (רויטרס)

שייט: חולקו המדליות בדגם 49er FX לנשים ולגברים

מרטינה גראל וכהנה קונזה, זכו במדליית הזהב בשייט בדגם 49er FX לנשים, אחרי שסיימו במקום השלישי בשיוט המדליות. מי שהגיעו במקום הראשון לשיוט המדליות עם 70 נקודות וכפייבוריטיות הגדולות לזכייה בזהב, בקרינג אנמיק ודויץ אנט ההולנדיות, סיימו רק במקום התשיעי וזכו במדליית הארד עם 88 נקודות. את מדליית הכסף קטפו זוג הגרמניות – טינה לוץ וסוזאן באקה שסיימו במקום החמישי בשיוט והשני הכללי.

צמד הברזילאיות חוגגות (רויטרס)צמד הברזילאיות חוגגות (רויטרס)

גם אצל הגברים נערך שיוט המדליות: צמד הבריטים, דילן פלטשר וסטיוארט בית’ל, זכו בזהב כשסיימו בשיוט המדליות במקום הראשון. את מדליית הכסף קטפו צמד הניו זילנדים שסיימו במקום השלישי בשיוט המדליות, פיטר ברלינג ובלייר טוק. במדליית הארד זכו צמד הגרמנים, אריק הייל ותומאס פלוסל, שסיימו במקום השני בשיוט המדליות והשלישי הכללי.

בדגם הפין, סקוט גיילס הבריטי זכה במדליית הזהב, סומבור ברץ ההונגרי זכה בכסף וחואן מנדס קרדונה זכה במדליית הארד. במיקס, הצמד האיטלקי טיטה רוג’רו וקטרינה באנטי זכה במדליית הזהב, הצמד הבריטי ג’ון גימסון ואנה בארנט זכה בכסף ואילו הצמד הגרמני, פול קולהוף ואליסה שטולמר בארד.

הצמד הבריטי בטירוף (רויטרס)הצמד הבריטי בטירוף (רויטרס)

קאנו: ארבעה שיאים אולימפיים נופצו

ליסה קרינגטון הניו זילנדית זכתה בזהב ב-1,000 מטר ליחידות, אחרי שסיימה בזמן מדהים של 38.120 ושברה את השיא האולימפי אותו קבעה בעצמה בטוקיו. מיד אחריה סיימה פורטלה טרזה הספרדייה עם זמן מצוין של 38.883 וקטפה את הכסף. אמה אוסטרנד הגיע מיד אחרי וזכתה בארד כשסיימה שלישית בזמן של 38.901.

ליסה קרינגטון, חותרת הקאנו מניו זילנד (רויטרס)ליסה קרינגטון, חותרת הקאנו מניו זילנד (רויטרס)

גם בגמר 1,000 מטר לזוגות נופץ שיא אולימפי, כאשר צמד הקובנים הנריקז פרננדו וטורס מדריגל סיימו במקום הראשון עם שמן מדהים של 3:24.995 דקות כשהשיא הקודם עמד על 3:26:812 גם הוא נשבר כאן בטוקיו על ידי צמד הגרמנים שלא הצליחו לשחזר את ההצלחה וסיימו רק במקום השלישי ועם מדליית הארד. מי שקטפו את מדליית הכסף הם הצמד הסיני שסיים בזמן של 3:25.198.

גם ב-1,000 מטר יחידים היה שיוט מדליות כאשר עוד שיא אולימפי מטורף נשבר כשההונגרי קופאס באלינט ניפץ את השיא בשתי שניות עם תוצאה נהדרת של 3:20.643 וזכה בזהב. השליטה ההונגרית על הפודיום הייתה מוחלטת כשבמדליית הכסף זכה אדם וארגה. את מדליית הארד קטף הפורטוגזי פימנטה פרננדו, שהחזיק בשיא האולימפי עד שנשבר על ידי קופאס.

קופאס באלינט עם הזהב (רויטרס)קופאס באלינט עם הזהב (רויטרס)

עוד שיא אולימפי מדהים נשבר בקאנו כאשר בתחרות הספרינט ב-500 מטרים בקיאק זוגות, צמד הניו זילנדיות בראשן ליסה קרינגטון, שכבר זכתה בזהב ל-200 מטר וכריסטיאן ריגל, שברו את השיא שהן בעצמן קבעו עם 1:35.785 וזכו בזהב. מיד אחריהן סיימו הפולניות עם 1:36.753 וזכו בכסף. במקום השלישי, עם מדליית הארד על הצוואר, סיימו הצמד ההונגרי.

איגרוף: זהב ליפן ולקובה, ראגן מול בטריגזייב בגמר

סנה יריה היפנית, זכתה במדליית הזהב במשקל של עד 57 ק”ג כאשר גברה בקרב הגמר על נסטי פטצ’יו הפיליפינית, שתסתפק במדליית הכסף המכובדת עבור מדינתה. בקרב נוסף על מדליית הזהב ניצח רוניאל איגלסיס הקובני, אשר גבר על פאט מקרומק הבריטי, שסומן פייבוריט ויסתפק במדליית הכסף בלבד.

רוניאל איגלסיס חוגג ניצחון (רויטרס)רוניאל איגלסיס חוגג ניצחון (רויטרס)

בקרבות חצי הגמר לגברים במשקל של עד 57 קילו, גבר המתאבק האמריקאי דוקה ראגן על סמואל טאקי הגנאי והעפיל לקרב על מדליית הזהב. טאקי, זכה במדליית הארד בעקבות ההפסד.  בחצי הגמר השני במשקל ניצח אלברט בטריגזייב הרוסי את לאזרו אלברז הקובני והעפיל לקרב הגמר. אלברז יסתפק גם הוא במדליה הארד.

בקרבות חצי הגמר במשקל של עד 91 קילו ניצחו מוסלים גאדסהימגומדוב הרוסי שגבר על דיוויד ניקה הניו זינלדי וחוליו קרוז הקובני שניצח את אבנר טאשיירה הברזילאי. ניקה וטאשיירה יאלצו להסתפק במדליית הארד בלבד, בעוד הקובני והרוסי יאבקו בקרב הגמר על מדליית הזהב.

הרמת משקולות: מדליית זהב ושיא אולימפי לאוזבקיסטן

אכבר דזורב האוזבקיסטני, זכה במדליית הזהב בתחרת של עד 109 קילו ואף קבע שיא אולימפי חדש עם תוצאה כוללת של 430 קילו. דזורב, הניף 193 קילו ודחק 237 קילו שמהווים הם באופן נפרד שיא אולימפי חדש בדחיקה. מי שזכה במדליית הכסף הוא סימון מארטירוסיאן הארמני, אשר קבע שיא אולימפי חדש בהנפה כאשר הניף 195 קילוגרמים ובסך הכלל הכללי תוצאה של 423. ארטורס פלסניקס סיים שלישי  עם 410 וזכה במדליית הארד.

שילשיית הזוכים (רויטרס)שילשיית הזוכים (רויטרס)

האבקות: זהב להונגריה, ארצות הברית ורוסיה

תמאס לורינץ’ ההונגרי זכה במדליית הזהב במשקל של עד 77 ק”ג כאשר גבר על יריבו הקירגיסטני אקזול מקמדוב. במדליות הארד במשקל זכו סואי יביקו היפני וראפיג חסינוב האזרביג’ני. בקרבות המדליות של עד 97 ק”ג זכה אלוב מוסה הרוסי במדליית הזהב כאשר גבר על ארתור אלקסניאן הארמני שהסתפק במדליית הכסף. בקרבות הארד זכו טובז מיצ’ליק הפולני ומוחמדי סארבי האירני. תמרה סטוק האמריקאית זכתה במדליית הזהב במשקל של עד 68 ק”ג כאשר גברה על בלאסינג אוברודודו הניגרית שזכתה במדליית כסף. אלה צ’ארקוסובה האוקראינית ומרים זומנסזרובה הקירגסטנית זכו במדליות הארד.

תמרה סטוק חוגגת זכייה (רויטרס)תמרה סטוק חוגגת זכייה (רויטרס)
מענקים ומיסים כל ההסבר בוידיאו הבא:
אסור לפספס
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
נגן30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
נגןאלי דסה פותח טיקטוק ומפגיז על ההתחלה
אלי דסה פותח טיקטוק ומפגיז על ההתחלה
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגת החלומות
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
מגזין הספורט לצעירים
פינלנדיה פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2020
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה סינית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
מוקדמות מונדיאל 2022
ליגת האומות
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה ווינר
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
יורופקאפ
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
יורובאסקט