לטקס הסיום:

תומפסון הרה קבעה 21.66 שניות ב-200 מ'

האלופה האולימפית ב-100 מ' התקרבה לשיאה האגדי של פלורנס גריפית במרחק הכפול כבר בחצי הגמר, סחיפרס לא עלתה. ואן ניקרק נשאר מחוץ לגמר ה-400 מ'

0 תגובות |
איליין תומפסון הרה (רויטרס)
איליין תומפסון הרה (רויטרס)

תחרויות האתלטיקה במשחקים האולימפיים בטוקיו מגיעים לרגעי הכרעה, והבוקר (שני) התקיים גמר הקפיצה לרוחק בו מילטיאדיס טנטוגלו זכה בזהב וגמר ה-100 מטר משוכות בו יסמין קמאצ'ו-קווין זכתה. בנוסף, נערך מקצה המוקדמות בריצת 1,500 מטר לנשים בו נקבעו העולות לחצי הגמר ושלב המוקדמות ביידוי פטיש גברים. כמו כן, גם יתר הענפים המשיכו מפעילותם ונשברו שיאי עולם בירי אולימפי ואופני מסלול.

חצי גמר 200 מ’ נשים

איליין תומפסון הרה, מדליסטית הזהב ל-100 מ’, קבעה שיא אישי במרחק הכפול עם 21.66 שניות שהעניקו לה מקום בגמר. כריסטין מבומה הצעירה שברה את שיא העולם עד גיל 20 עם 21.97 שניות ועלתה גם היא. מארי-ז’וסה טא לו, מחוף השנהב, קבעה 22.11 שניות. 

שלי אן פרייזר פרייס (במרכז) (רויטרס)שלי אן פרייזר פרייס (במרכז) (רויטרס)

אשלי אן-פרייזר פרייס, שזכתה במדליית הכסף ב-100 מ’, עצרה את השעון על 22.13 שניות ועלתה אוטומטית לגמר. אחת הפייבוריטיות ומדליסטית הכסף מריו, דפנה סחיפרס, לא תעלה לאחר שסיימה במקום השישי במקצה שלה עם 23.03 שניות.

זריקת דיסקוס לנשים

ולרי אולמן האמריקאית זכתה בזהב לאחר שהגיעה למרחק נהדר, 68.98 מ’, בזריקתה הראשונה עוד לפני הגשם ששיבש את התחרות. קריסטין פודנז הגיעה למרחק של 66.86 מ’ וזכתה בכסף, הארד הלך ליימי פרז עם 65.72 מ’. סנדרה פרקוביץ’ הקרואטית, מהמועמדות המובילות לזהב, סיימה רביעית עם 65.01 מ’.

מוקדמות הקפיצה במוט לנשים

אף אחת לא קפצה ליותר מ-4.55 מ’, גובה אליו הגיעו 15 אתלטיות. 12 מתוכן עלו לגמר לאחר פסילות, ביניהן הולי בראדשואו הבריטית, אניקה ניואל הקנדית וקייטי נגוט האמריקאית.

חצי גמר 400 מ’ גברים

קיראני ג’יימס מגרנדה, אי בקאריביים עם 112 אלף תושבים, עלה לגמר עם הזמן הטוב במוקדמות (43.88 שניות). אנטוני חוזה זמבראנו הקולומביאני קבע 43.93 שנ’ ומייקל צ’רי האמריקאי עלה עם 44.44 שניות.

קיראני ג'יימס (רויטרס)קיראני ג'יימס (רויטרס)

וייד ואן ניקרק ייאלץ להפרד מתוארו כאלוף האולימפי לאחר שעצר את השעון על 45.14 שניות בלבד, זמן שלא הספיק לזכייה בכרטיס והמקום ה-5 בלבד במקצה. סטיבן גארדינר ניצח במקצה השלישי עם 44.14 שניות.

חצי גמר 400 מ’ משוכות נשים

דליילה מוחמד הוותיקה עצרה את השעון על 53.30 שניות. זהו הזמן השני בטיבו אחרי שיאנית העולם, סידני מקלאפין האמריקאית, שיאנית העולם, שקבעה 53.03 שניות ותנסה לזכות בזהב. פמקה בול ההולנדית (53.91 שנ’) היא השלישית שהצליחה לסיים בפחות מ-54 שניות. 

גמר הקפיצה לרוחק

מילטיאדיס טנטוגלו היווני כבר ראה את עצמו מחוץ לפודיום. אלוף אירופה הגיע לקפיצה השישית והאחרונה שלו מהמקום הרביעי בלבד, והיה זקוק לביצוע טוב יותר מחמש הקפיצות הראשונות שלו בגמר על מנת לסיים בשלישייה הראשונה. האתלט היווני לא התרגש מהמעמד, קפץ למרחק של 8.41 מ’ וזכה במדליית זהב אולימפית.

מילטיאדיס טנטוגלו (רויטרס)מילטיאדיס טנטוגלו (רויטרס)

את הפודיום השלימו שני הקובנים – חואן מיגל אצ'באריה, שרשם תוצאה זהה לשל טנטוגלו, אך התוצאה השנייה הכי טובה שלו הייתה פחות טובה ולכן הסתפק במדליית הכסף, ומייקל מאסו אשר זכה בארד. יש לציין ששניהם נפצעו ולרוע מזלם לא הצליחו להשלים את כל שש הקפיצות.

חואן מיגל אצ'באריה מתוסכל מהפציעה (רויטרס)חואן מיגל אצ'באריה מתוסכל מהפציעה (רויטרס)

גמר 100 מטר משוכות נשים

אחרי שאתמול שברה את השיא האולימפי כשרשמה 12.26 שניות, יסמין קמאצ’ו קווין הפורטו-ריקנית עמדה בלחץ גם בגמר וחצתה ראשונה את קו הסיום עם תוצאה נאה של 12.37 שניות.

יסמין קמאצ’ו קווין מאושרת (רויטרס)יסמין קמאצ’ו קווין מאושרת (רויטרס)

זוהי למעשה מדליית הזהב הראשונה אי פעם של פורטו ריקו באתלטיקה והשנייה בסה”כ במשחקים האולימפיים. קנדרה האריסון האמריקאית סיימה שנייה (12.52 שניות) וזכתה במדליית הכסף. מגן טאפר הג’מייקנית סיימה שלישית, עם תוצאה של 12.55 שניות, וזכתה במדליית הארד.

יסמין קמאצ'ו קווין וקנדרה האריסון (רויטרס)יסמין קמאצ'ו קווין וקנדרה האריסון (רויטרס)

מוקדמות 200 מטר נשים

הפתעה גדולה נרשמה כבר בשלב המוקדמות כאשר מדליסטית הארד ב-100 מ’, שריקה ג’קסון הג’מייקנית, הודחה כבר בשלב המוקדמות. היא סיימה את המקצה שלה במקום הרביעי בלבד ונותרה מחוץ לחצי הגמר. כריסטין מבומה, הנמבית בן ה-18, רשמה את התוצאה הטובה ביותר בשלב זה (22.11 שניות) וקבעה שיא עולם עד גיל 20.

שריקה ג'קסון מאוכזבת (רויטרס)שריקה ג'קסון מאוכזבת (רויטרס)

מוקדמות יידוי פטיש גברים

12 המיידים הטובים ביותר העפילו לגמר הגדול כאשר הראשון שהעפיל הוא ביגוט קוונטין הצרפתי שבזריקה השנייה הגיע למרחק של 78.73 מטרים. אחריו העפיל האוקראיני הנפלא  קוקאן מיכאלו. אלוף העולם בשלוש הפעמים הקודמות והמיידה הטוב בעולם, פאז’דק פאוול הפולני, העפיל גם הוא כשזרק למרחק של 76.46 מטרים והוא יודע שיהיה חייב שלפר את המרחק אם ירצה לזכות בזהב. מי שסיים עם הציון הגבוה ביותר הוא מדליסט הארד מריו, וויצ'יץ' נוביצקי הפולני, שזרק למרחק של 79.78 מטרים.

פאז’דק פאוול (רויטרס)פאז’דק פאוול (רויטרס)

מוקדמות ריצת 1,500 מטרים לנשים

סיפן חסן, המתמודדת ההולנדית שהחליטה ללכת עד הסוף ולהתחרות בלא פחות משלושה מקצים – ל-1,500 מטרים, 5,000 (בו העפילה לגמר) ו-10,000 מטרים, התרסקה במהלך מרוץ ה-1,500 מטרים, אך הצליחה להתאושש כמו גדולה והעפילה לחיצי הגמר כשסיימה במקום הראשון במסלול שלה עם זמן של 4:05.17. הקנייתית האדירה קיפייגון פייט סיימה ראשונה מבין כל 45 הרצות במקצה השני שהיה הטוב ביותר עם זמן מטורף של 4:01.40. במקצה הנוסף סיימה דבריו-סטאפורד גבריאלה הקנדית במקום הראשון עם זמן של 4.03.70. 

סיפן חסן (רויטרס)סיפן חסן (רויטרס)

ירי אולימפי

ז'אן קוויקמפויקס הצרפתי השווה שיא אולימפי וזה בזהב בקליעה באמצעות אקדח אש מהירה 25 מטר לגברים עם 34 נקודות. האלוף האולימפי מלונדון, לוריס פופו מקובה, סיים שני עם 28 נקודות. לי יואה-חונג הסיני זכה בארד.

ז'אן קוויקמפויקס (רויטרס)ז'אן קוויקמפויקס (רויטרס)

אופני מסלול – שיאי עולם חדשים לגרמניה וסין

בשלב המוקדמות במרדף הקבוצתי לנשים, הנבחרת הגרמנית של פרנציסקה בראוס, ליסה ברנאואר, ליסה קליין ומיקה קרוגר ניפצה את שיא העולם. הן קיזזו כמעט 3 שניות מלאות מהזמן של בריטניה מריו 2016 וקבעו – 4:07.307.

נבחרת גרמניה באופניים (רויטרס)נבחרת גרמניה באופניים (רויטרס)

בספרינט הקבוצתי לנשים, צמד הסיניות – באאו שאנג'ו וג'ונג טיינשי, שברו שיא עולם עם תוצה אדירה של 31.804. סין וגרמניה ייאבקו על הזהב, הוועד האולימפי הרוסי והולנד ילחמו על הארד.

הרמת משקולות

זה לא יפתיע, אבל גם כאן מדליית זהב לסינים. במשקל של עד 87 ק”ג לנשים הייתה זו זויו וואנג הסינית שסיימה ראשונה, ארקה סלזאר מאקוודור עם המקום השני והכסף. שלישית סיימה פגוארו סנטאנה מהרפובליקה הדומינקנית. 

הזוכות בהרמת משקולות (רויטרס)הזוכות בהרמת משקולות (רויטרס)

טניס שולחן

היום החל עם שלב שמינית הגמר הקבוצתי לגברים שם שבדיה ניצחה 1:3 את ארה”ב, 0:3 ליפו על אוסטרליה, ובנשים – 0:3 לסינגפור על צרפת ו0:3 לדרום קוריאה על פולין. ברבע הגמר בנשים הונג קונג ניצחה 1:3 את רומניה ובגברים דרום קוריאה לא התקשתה מול ברזיל עם 0:3 חד וחלק.

אסור לפספס
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
נגן30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגת החלומות
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
מגזין הספורט לצעירים
פינלנדיה פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2020
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה סינית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
מוקדמות מונדיאל 2022
ליגת האומות
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה ווינר
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
יורופקאפ
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
יורובאסקט