לטקס הסיום:

הוציאה עצבים: ארה"ב הביסה 66:120 את איראן

הנבחרת של פופוביץ' הגיעה לספק הצהרת כוונות ופירקה את הנבחרת האיראנית האומללה. דמיאן לילארד הצטיין עם 7 שלשות ו-21 נקודות. ההרתעה חזרה?

3 תגובות |
גרין ודוראנט חוגגים (רויטרס)
גרין ודוראנט חוגגים (רויטרס)

נבחרת ארצות הברית התאוששה היום (רביעי) מהמבוכה במחזור הראשון של טורניר הכדורסל במשחקים האולימפיים מול צרפת, והוציאה את כל העצבים שלה על נבחרת איראן האומללה והביסה 66:120.

כזכור, הנבחרת של גרג פופוביץ’ הפסידה 83:76 לנבחרת צרפת במשחק הקודם וספגה ביקורות מקיר לקיר לאור היכולת החלשה. לאור זאת, היה חשוב לקווין דוראנט וחבריו לספק הצהרת כוונות ברורה על חשבון האיראנים. כבר מאמצע הרבע הראשון האמריקאים פתחו פער גדול ולאחר מכן לא הביטו לאחור.

גרג פופוביץ' (רויטרס)גרג פופוביץ' (רויטרס)

 מי שבלט מעל כולם היה דמיאן לילארד, שהפגיז 7 שלשות וסיים עם 21 נקודות. דווין בוקר הבריק עם 16 נקודות, ג’ייסון טייטום  תרם 14 משלו  וזאק לאבין הוסיף 16 נקודות ו-8 אסיסטים. ארה”ב עלתה למאזן 1:1 בבית א’ ותקווה למעידות של צרפת כדי לעלות למקום הראשון. במשחק הבא גרג פופוביץ’ יפגוש את ננו גינזבורג וצ’כיה למשחק שינעל את הבית.

יתר הקלעים של נבחרת ארצות הברית: קווין דוראנט וכריס מידלטון 10 כ”א, ג’אבייל מגי 9 ג’רו הולידיי 8, באם אבאיו 6, דריימונד גרין 5, קלדון ג’ונסון וג’רמי גרנט 4 כ”א.

רבע ראשון: 12:28 לארה”ב

החמישייה של ארה”ב: ג’רו הולידיי, דמיאן לילארד, דווין בוקר, קווין דוראנט ובאם אדבאיו.

חאמד חאדדי קלע את הנקודות הראשונות במשחק, אך דמיאן לילארד הגיב מן העבר השני עם שלשה. האיראנים נשארו צמודים בחמש הדקות הראשונות וחדדי קלע נקודות בתוך הצבע שצימקו ל-12:9, אך נבחרתו של גרג פופוביץ׳ רצה 3:16 עד סוף הרבע וקבעה - 12:28 לארה״ב.

קווין דוראנט (רויטרס)קווין דוראנט (רויטרס)

רבע שני: 30:60 לארה”ב

הריצה האמריקאית נמשכה גם בתחילת הרבע השני, והאיראנים האומללים לא הצליחו לעצור את המפולת. לאחר 2:30 דקות, תוצאת הרבע הייתה כבר 3:10, והפער המשיך לתפוח ככל שהוא התקדם. ג׳אבייל מגי קבע 17:47, אחרי 4:40 דקות, ולאחר מכן האיראנים מעט התאוששו והצליחו לספק מנה יפה של נקודות. נאביד רזייפר העלה את המאזן של קבוצתו ל-30 נקודות, וקבע את תוצאת הרבע - 30:60 לארה״ב

דמיאן לילארד (רויטרס)דמיאן לילארד (רויטרס)
ג'ייסון טייטום מטביע (רויטרס)ג'ייסון טייטום מטביע (רויטרס)

רבע שלישי:  43:82 לארה”ב

דווין בוקר קלע את הנקודות הראשונות ברבע מקו העונשין וקווין דוראנט קלע את סל השדה הראשון. האמריקאים המשיכו להתנפל על האיראנים האומללים ובוקר שיפר את מאזנו בדרך ל-40 הפרש. 4:20 לסיום הרבע, מידלטון קלע שלשה שהעלתה את קבוצתו ל-36:77. לאחר מכן, דוראנט הוסיף דאנק מהדהד. שלשה של פוג’אן ג’לאלפור קיזזה את הפער לפחות מ-40 נקודות וקבעה את תוצאת הרבע – 43:82 לארה”ב.

דווין בוקר עם הכדור (רויטרס)דווין בוקר עם הכדור (רויטרס)

רבע רביעי:  66:120 לארה”ב

ג’אבייל מגי ודמיאן לילארד קלע את 5 הנקודות הראשונות של האמריקאים ברבע האחרון, אבל האיראנים סיפקו 7 נקודות זריזות משלהם והעלו את חמתו של גרג פופוביץ’, שהזעיק פסק זמן. לאחר מכן, המשחק היה על מי מנוחות וקלדון ג’ונסון השיב את פער 40 הנקודות. לקראת הסיום, נבחרת ארה”ב התקרבה לפער של 50 נקודות וגם השיגה זאת לאחר שלשה של ג’ייסון טייטום, 3:30 לסיום. החגיגה נמשכה, וקלדון ג’ונסון העלה את נבחרתו ל-57:112. דווין בוקר חתם את תוצאת המשחק – 66:120 לנבחרת ארה”ב.

זאק לאבין (רויטרס)זאק לאבין (רויטרס)
אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי