יום שני, 08.08.2022 שעה 13:55

בוטבול הפסיד בבית הניחומים: לא יודע להסביר

הג'ודאי הישראלי (עד 73 ק"ג) הפסיד למרגלידון וסיים את דרכו בטורניר האולימפי: "קשה לשאת את זה שלא עמדתי ביעד שהצבתי". אסי ממן, שליח ONE לטוקיו

|
טוהר בוטבול מאוכזב (רויטרס)
טוהר בוטבול מאוכזב (רויטרס)

טוהר בוטבול סיים את דרכו במשחקים האולימפיים בטוקיו אחרי שהפסיד היום (שני) בקרב הראשון בבית הניחומים לארתור מרגלידון הקנדי, אותו הצליח לנצח שלוש פעמים בעבר. בזכות איפון מול הישראלי (עד 73 ק”ג), הקנדי עלה לקרב על מדליית הארד והותיר את בוטבול מחוץ לתחרות. 

עוד קודם, בוטבול הפסיד ברבע הגמר של טורניר הג’ודו עד 73 ק”ג. הג’ודאי עלה מהסיבוב השלישי לרבע הגמר, בו הפסיד לצ’אנג רים אן הדרום קוריאני בסיום קרב ארוך שנמשך כ-8 דקות. 

טוהר בוטבול מול ארתור מרגלידון (רויטרס)טוהר בוטבול מול ארתור מרגלידון (רויטרס)

אחרי 4 דקות שקולות במיוחד השניים נכנסו לניקוד הזהב ואחרי 4 דקות נוספות, אן השיג וואזארי על חשבונו של בוטבול, שנשר לבית הניחומים. הישראלי עדיין יכול לזכות במדליית הארד, אם ינצח בבית הניחומים את ארתור מרגלידון מקנדה ולאחר מכן את היריב שינשור מחצי הגמר. 

טוהר בוטבול (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)טוהר בוטבול (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

עוד לפני כן, בוטבול הרשים מאוד בסיבוב השלישי כאשר פגש את ויקטור סטרפו המולדובי, שהיה הפייבוריט, והצליח להפתיע בעזרת קרב אקטיבי במסגרתו הפיל את יריבו בווזארי אחרי כ-2 דקות והמשיך משם לריתוק. כעבור 10 שניות הוא זכה בווזארי נוסף על הריתוק, מה שהעלה אותו לשלב הבא. מוקדם יותר היום, בוטבול עלה אוטומטית לסיבוב השני לאחר שמוחמד עדלראסול הסודאני, שעלה אוטומטית בעצמו לשלב השני, סירב לפגוש את הג’ודאי הישראלי. 

“קשה לשאת את חוסר העמידה שלי ביעד”

הישראלי שיתף בסיום ההפסד למרגלידון בבית הניחומים: “באתי עם מטרה ברורה וציפייה ברורה מעצמי, וקשה לי לשאת את חוסר העמידה שלי ביעד שהצבתי לעצמי. לא יודע איך להסביר את מה שקרה. אין מה לעשות. הייתי חסר דיוק בתוכנית הקרב שלי, חשבתי שהכל יילך יותר טוב ובג’ודו לא תמיד מה שאתה מתכנן זה מה שקורה. אני רוצה להגיד תודה לכל המשפחה, החברים וזוגתי שתמיד עשו הכל למעני ותמכו בי בדרך שלי”.

החרמות נגדו על ידי האלג’יראי והסודני שלא הופיעו נגדו בתחילת היום: “זה שהם לא עלו להתחרות מולי בקרבות הראשונים זה לא משהו שהוציא אותי מריכוז. זו לא הפעם הראשונה שזה קורה, כבר יודעים איך להתנהל עם המצב. הצוות שלי דאג שזה לא ישפיע וזה באמת גם לא השפיע עליי”.

מה מייחד את כל המדליות הישראליות?
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו