לטקס הסיום:

השחיינים הישראלים קיבלו טיפים משחייני העבר

מיקי חליקה, איתן אורבך, שלומית ניר, יואב ברוק, אברהם מלמד ואניה גוסטומלסקי העבירו מסר לנציגים ביפן: "תחלמו בגדול". אסי ממן, שליח ONE לטוקיו

0 תגובות |
יעקב טומרקין (רדאד ג'בארה)
יעקב טומרקין (רדאד ג'בארה)

השחיינים הישראלים הגיעו אמש לכפר האולימפי ועל הדרך ביקרו לראשונה גם בבריכה האולימפית בטוקיו. לאורך כל הדרך, הם הלכו ביחד לכל מקום וזו הגישה שמנסה להנחיל היועץ המקצועי דייב מארש בטוקיו. היום (חמישי) הם התכנסו לאסיפה, שם הוצג בפניהם סרטון מוטיבציה, לבקשתו של דייב מארש.

בסרטון הופיעו שחייני עבר שהשתתפו במשחקים האולימפיים. מיקי חליקה אמר לשחייני הנבחרת של טוקיו 2020: "גם כשיש המון אנשים סביבכם, עם פלאשים ממצלמות ורעש, אתם צריכים להיות הכי טובים והכי רגועים כדי שתבצעו את הדברים שעבדתם עליהם במשך השנים האחרונות. כל אחד מכם צריך לחשוב בגדול ולעשות את זה לטובת ההצלחה של כולם. תחלמו בגדול ותעשו את זה בגדול. תגשימו את החלום שלכם, בהצלחה".

יעקב טומרקין ודייב מארש (איציק בלניצקי)יעקב טומרקין ודייב מארש (איציק בלניצקי)

שלומית ניר סיפרה: "הגעתי למקסיקו וראיתי את כל העולם מגיע למשחקים האולימפיים. לחוות את זה? זה פנטסטי. באולימפיאדת מינכן 1972 רק אני עשיתי את הקריטריון בשחייה והייתי לבד, לכן אתם התברכתם בכך שקבוצה כל כך גדולה של שחיינים שנמצאת בטוקיו. תאמינו בעצמכם והדרך תיפתח, אתם מסוגלים להגיע להישגים גדולים יותר ממה שעשיתם עד עכשיו. אני מאמינה בכם ובטוחה שתצליחו".

השחיין לשעבר יואב ברוק אמר: "התחריתי בברצלונה וראיתי את כל החבר'ה האמריקאים עם מייקל ג'ורדן. אני זוכר כל דבר, כל נגיעה בקיר, כל יציאה לחימום. אלה רגעים שלא יחזרו". אניה גוסטומלסקי הוסיפה לתאר: "בפעם הראשונה קיבלתי הלם. למרות שמכינים אותך מראש לזה, זה עדיין מטורף. תקצרו את הפירות, העבודה הסתיימה, נשאר לכם רק ליהנות. אני מאחלת לכם רק הצלחה ושהתחרות הזו, כמו אחרות, תהיה הפסגה הכי גדולה שלכם. אני וכל המדינה מתרגשים ומעודדים אתכם מרחוק".

אנסטסיה גורבנקו (רדאד ג'בארה)אנסטסיה גורבנקו (רדאד ג'בארה)

אברהם מלמד, שתחרה בטוקיו ב-1964 וגם במקסיקו סיטי ב-1968 שם עלה לחצי הגמר, ציין: "בטוקיו גיליתי לעצמי את המאמן שבתוכי. הבנתי שהגוף שלי והראש שלי יודעים הכי טוב איך להגיע לשלב הבא. בכל פעם שאמרתי לעצמי שעשיתי כמיטב יכולתי, גיליתי שאני שקרן - כי כששברתי שיא, הבנתי ששיקרתי לעצמי. אני מאחל לכם שתהיו שקרנים טובים ותצליחו".

בנוסף אליהם, איתן אורבך אמר בסרטון: "התרגשות זה חלק מהמשחק. מי שלא מתרגש, יש לו בעיה. האמנו שאפשר להגיע להישגים חדשים כנבחרת, הצלחנו להעלות שליחים לגמר כשאני אישית שחיתי בבוקר את התוצאה השלישית הכי מהירה בכל המוקדמות. האמונה הוכיחה את עצמה. ניצחנו את אוקראינה, קנדה, סין ובריטניה וזה היה כיף גדול. מי שישבור שיא אישי, זה יהיה מעל ומעבר".

יעקב טומרקין (נעם מורנו)יעקב טומרקין (נעם מורנו)
אסור לפספס
נגן30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
נגןאלי דסה פותח טיקטוק ומפגיז על ההתחלה
אלי דסה פותח טיקטוק ומפגיז על ההתחלה
נגןמזהים את הפוטנציאל? ליאו מסי בגיל 8
מזהים את הפוטנציאל? ליאו מסי בגיל 8
נגןהבחור שהתפרסם בזכות אכילה בזמן רכבת הרים
הבחור שהתפרסם בזכות אכילה בזמן רכבת הרים