לטקס הסיום:

בדרך למדליית הזהב: ארה"ב ניצחה את קנדה

טורניר הסופטבול האולימפי נמצא בעיצומו והאמריקאיות גברו 0:1 על קנדה. המנצחות עלו למאזן 0:2 בשלב הבתים. יפן גברה 2:3 על מקסיקו ועלתה גם ל-0:2

0 תגובות |
ולרי אורוטו חוגגת (רויטרס)
ולרי אורוטו חוגגת (רויטרס)

המשחקים האולימפיים המשיכו גם הלילה (בין רביעי לחמישי) עוד לפני טקס הפתיחה, עם מפגש מרכזי בטורניר הסופטבול בין ארצות הברית, הראשונה בדירוג העולמי, לקנדה במקום השלישי. בנוסף, יפן המארחת גברה 2:3 על מקסיקו. הסופטבול, משחק דומה לבייסבול עם כדור קל יותר וחוקי הגשה שונים, חזר למשחקים לאחר שלא היה בהם ב-2012 ו-2016.

המשחק בין ארה”ב לקנדה צמוד לכל אורכו. הנבחרת האמריקאית  עלתה ליתרון במהלך האינינג החמישי (0:1) הודות לחבטה מוצלחת של אמנדה צ’ידסטר שאפשרה להן להשלים הקפה ראשונה. הן שמרו על היתרון עד לסיום והצליחו למנוע מהקנדיות להשלים הקפה משלהן, אחרי שעשו זאת גם בניצחון 0:2 אתמול נגד איטליה. המגישה מוניקה אבוט אפשרה לקנדיות להשלים רק חבטה אחת במהלך 7 הסיבובים של המשחק. 

ג'ייני ריד (רויטרס)ג'ייני ריד (רויטרס)
שרה כרונגוון וג'נט לונג (רויטרס)שרה כרונגוון וג'נט לונג (רויטרס)
מוניקה אבוט (רויטרס)מוניקה אבוט (רויטרס)
ג'נה סיירה (רויטרס)ג'נה סיירה (רויטרס)
דייליני ספולדינג (רויטרס)דייליני ספולדינג (רויטרס)

במשחק השני, יפן עלתה למאזן 0:2 לאחר שכאמור גברה 2:3 על מקסיקו. יאמאטו פוג'יטה רשמה את ההום ראן השני שלה בטוקיו 2020 והעלתה את נבחרתה ל-0:1 לקראת תום הסיבוב השני. במהלך הסיבוב החמישי אניסה אורטס הבקיעה והשתוותה את התוצאה. זהו היה הראן הראשון בהיסטוריה של מקסיקו במשחקים האולימפיים. עם זאת, היפניות החזירו את ההובלה לאחר שפוג'יטה חבטה במכה השנייה שלה במשחק. בסיבוב השביעי מקסיקו השוותה את התוצאה ושלחה אותו לתוספת, בה המארחת מצאה את ההכרעה.

מאנה אטשומי (רויטרס)מאנה אטשומי (רויטרס)
יוקיקו אונו (רויטרס)יוקיקו אונו (רויטרס)

במשחק השלישי, שסגר את יום המשחקים, אוסטרליה התאוששה מה-8:1 ליפן במחזור הפתיחה וגברה 0:1 על איטליה, שספגה הפסד שני אחרי ה-2:0 לארצות הברית. בזכות הניצחון, האוסטרליות עלו למקום הרביעי, שאם יצליחו לשמור עליו יגיעו לקרב על מדליית הארד.

6 נבחרות משתתפות בטורניר הסופטבול במשחקים האולימפיים: ארצות הברית, קנדה, יפן, איטליה, מקסיקו ואוסטרליה. כולן משחקות 5 משחקים כל אחת בשלב הבתים, בסיומו 2 הנבחרות מהמקומות הראשונים עולות לקרב ישיר על מדליית הזהב בעוד הנבחרות במקום 3 ו-4 יאבקו על מדליית הארד. 

אסור לפספס
נגן30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
נגןאלי דסה פותח טיקטוק ומפגיז על ההתחלה
אלי דסה פותח טיקטוק ומפגיז על ההתחלה
נגןמזהים את הפוטנציאל? ליאו מסי בגיל 8
מזהים את הפוטנציאל? ליאו מסי בגיל 8
נגןהבחור שהתפרסם בזכות אכילה בזמן רכבת הרים
הבחור שהתפרסם בזכות אכילה בזמן רכבת הרים