יום שני, 17.01.2022 שעה 08:19

הסיכוי לרעתו: לקראת הדיון הגורלי של ג'וקוביץ'

הכוכב הסרבי יגיע לבית המשפט לערעור נוסף, שכנראה ישפיע מאוד על המשך הקריירה. מה מצפה לו שם ומה ההשלכות לכאן או לכאן. גירוש או צ'אנס נדיר?

7 תגובות |
נובאק ג'וקוביץ'  (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

אליפות אוסטרליה תיפתח כבר ביום שני הקרוב וזה אומר שבכל מקרה הסאגה המסועפת שנקראת נובאק ג’וקוביץ’ והרשויות באוסטרליה עתידה להסתיים ביממה הקרובה. מחר בבוקר (ראשון) ייערך הדיון הסופי והמכריע בנוגע לעתידו של המדורג ראשון בעולם, שכנראה אף ישפיע על המשך הקריירה כולה של הסרבי ששואף להיות הטניסאי הגדול בהיסטוריה.

את הדיון הראשון הוא עבר בהצלחה, כשהערעור שלו התקבל והוא זכה לכמה ימי חסד שפויים מחוץ למלונית הקורונה, או כפי שמכנים אותה בסרביה, מלונית האימים. אחרי ששר ההגירה החליט לבטל את הוויזה של הסרבי בפעם השנייה, נובאק הוחזר למלונית וכעת הוא מחכה להחלטה המכרעת בעניינו, שהפעם עברה לבית המשפט הפדרלי של אוסטרליה.

נתחיל מהסוף. פעם שנייה בינגו? כנראה שלא. עורכי הדין של המדורג ראשון בעולם ינסו שוב להוציא את המקסימום עם שחרורו של הטניסאי הלא מחוסן, אך הפעם הסיכויים לרעתם, ובאופן גורף בהשוואה לדיון הראשון בשבוע שעבר. בשל מעורבות שר ההגירה והסמכויות המאוד רחבות שלו, כשבמקביל גם סקוט מוריסון, ראש ממשלת אוסטרליה, חיזק אותו (“הקרבנו הרבה עד עכשיו, נצטרך לשמור על עצמנו ולהישאר בטוחים”), לעמדת השר המדובר תהיה השפעה גדולה מאוד על ההחלטה.

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

עד כמה גדולה? בתקשורת האוסטרלית מנתחים זאת כשמומחי משפט אמרו: “הערעור לא צפוי להתקבל, אלא אם תהיה איזה טעות פרוצדורלית רצינית שתיפגע בעניין. זה תלוי בעיקר בסמכות השר וכמה כוח הוא יפעיל”. חשוב לזכור במקביל את התחקירים שפורסמו בימים האחרונים – הבדיקה החיובית של נובאק ששונתה לשלילית על פי פרסום בגרמניה, וכמובן דעת הקהל העולמית, כשאפילו במולדתו נובאק ספג ביקורות על התנהלותו בזמן שהיה חיובי לנגיף הקורונה.

אם בארצו נובאק לא שמר על הכללים ואפילו היה ללא מסכה, אז כיצד נסמוך עליו שישמור על הנהלים כאן באוסטרליה, ועל אחת כמה וכמה שהוא לא מחוסן, שואלים בוודאי באוסטרליה. לזה גם צריך להוסיף את דעת הקהל החד משמעית באוסטרליה שאומרת – לא מחוסן, לא בבית ספרנו. זה קרוב לוודאי גם מה שגרם לשר ההגירה לפעול ברגע האחרון ולבטל את הוויזה של נובאק בפעם השנייה.

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

המשמעות של דחיית הערעור היא כמובן גירוש מיידי מאוסטרליה ואי מתן כניסה למשך שלוש שנים. כך שמלבד הפגיעה התדמיתית תהיה כאן גם ככל הנראה פגיעה רצינית להמשך הקריירה של הסרבי בן ה-34. ואחרי הטעויות שביצע גם הוא, ייתכן וגם בשאר הגראנד סלאם יפחדו לקחת סיכון (גם מדעת קהל) ולא ירצו להכניס לארצם טניסאי לא מחוסן, שלא מקפיד על הכללים. אפשר לומר בזהירות שהמשך הקריירה של נולה תקום ותיפול על הערעור הזה בבית המשפט הפדרלי.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30