יום שני, 17.01.2022 שעה 08:50

"לואיס לעולם לא יתגבר על כך, זה בלתי אפשרי"

הבוס של מרצדס, וולף, שיתף שהמילטון מתקשה לעכל את ההפסד לוורסטאפן ולא מבטיח שימשיך: "מקווה שכן, הוא הטוב בהיסטוריה". הקבוצה משכה את הערעור

3 תגובות |
לואיס המילטון מאוכזב (רויטרס)
לואיס המילטון מאוכזב (רויטרס)

אירועי סיום עונת הפורמולה 1 ודרמת הענק במרוץ האחרון לא יורדים מהכותרות. הבוס של קבוצת מרצדס, טוטו וולף, שיתף היום (חמישי) כי לואיס המילטון נותר מאוכזב מההפסד למקס ורסטאפן באבו דאבי ולעולם לא יתאושש מסיום העונה. 

וולף שיתף בראיון: “זה הולך לקחת הרבה זמן עבורנו לעכל את מה שקרה ביום ראשון. אני לא חושב שאי פעם נתגבר על כך, זה בלתי אפשרי, בטח שלא הוא (המילטון) כנהג. אני מקווה מאוד שלואיס ימשיך להתחרות כי הוא הנהג הטוב ביותר בכל הזמנים”. 

טוטו וולף ולואיס המילטון בזמנים יפים יותר (רויטרס)טוטו וולף ולואיס המילטון בזמנים יפים יותר (רויטרס)

בנוסף, מרצדס משכה את הערעור על החלטת המארגנים וביקרה בחריפות בהודעה לתקשורת: "עזבנו את אבו דאבי כשאנחנו לא מאמינים למה שראינו. ברור שזה חלק מהמשחק להפסיד במרוץ, אבל זה משהו אחר כשאתה מאבד אמון בעולם המרוצים".

המילטון שנוהג עבור מרצדס, פספס אליפות שמינית בקריירה אחרי שמקס ורסטאפן עקף אותו ממש בהקפה האחרונה בעקבות תאונה של ניקולה לאטיפי וכניסה למסלול של רכב הבטיחות, מה ששינה את כל התמונה של המרוץ. "שקלנו ביחד עם לואיס איך להגיב בזהירות לאירועי המרוץ האחרון", נכתב בהודעת מרצדס, "תמיד מה שהנחה אותנו היה האהבה לספורט הזה ורבים, כולל אותנו, הרגישו שמה שקרה לא היה מוצדק. הסיבה שאנחנו מוחים היא בגלל שהאופן שבו השתמשו ברכב הבטיחות השפיע על התוצאה, אחרי שלואיס כבר היה ביתרון מבטיח ובדרך לזכות באליפות".

בהמשך ההודעה נכתב: "ערערנו ממניעים של ספורט הוגן ומאז ניהלנו דיאלוג עם ראשי הפורמולה 1 ופדרציית הספורט הבינלאומית לרכב כדי ליצור בהירות לקראת העתיד, כך שכל הנהגים יידעו מה החוקים ואיך הם ייאכפו. לכן אנחנו מקבלים בברכה את ההחלטה להקים ועדה שתנתח את מה שקרה באבו דאבי וגם את זה שהוזמנו הקבוצות והנהגים לקחת בכך חלק. מרצדס תעבוד ביחד עם הוועדה כדי ליצור עתיד טוב יותר בפורמולה 1 - למען כל קבוצה וכל אוהד שאוהב את הספורט הזה כמונו".

לואיס המילטון ומקס ורסטאפן (רויטרס)לואיס המילטון ומקס ורסטאפן (רויטרס)

בהמשך, מרצדס פנתה גם לאלוף החדש, ורסטאפן ולקבוצתו, רד בול: "אנחנו מכבדים את ההישגים שלכם בעונה הזו. הפכתם את מרוץ האליפות לאפי. מקס, אנחנו מברכים אותך ואת כל הקבוצה ומסתכלים קדימה להתמודד מולך על המסלול בעונה הבאה". לבסוף נכתב בהודעה: "למרות שהעונה לא הסתיימה כמו שרצינו, אנחנו הכי גאים בצוות שלנו. לואיס, אתה הנהג הגדול בתולדות הפורמולה 1 ונתת את הלב בכל הקפה בעונה האדירה הזו. אתה ספורטאי על ומחוץ למסלול, ומודל לחיקוי עבור מיליונים".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30