יום שבת, 27.11.2021 שעה 04:04

רכשתם רכב טסלה? מזל שאתם לא גרים בנורווגיה

המשטרה המקומית מודאגת מאוד מגניבתם של שני רכבי טסלה S משתי חניות פרטיות, זאת בזמן שכרטיסי המפתח כלל לא נלקחו מבעליהם המקוריים. וזו רק ההתחלה

4 תגובות |
אילוסטרציה (מתוך האתר הרשמי)
אילוסטרציה (מתוך האתר הרשמי)

אם במשך ארבעים השנים האחרונות יצא לכם לצפות בסרט פעולה או שניים, ודאי ראיתם את אחת מטכניקות גניבת הרכב הבאות: הוצאת החוטים מתחת להגה לצורך התנעה מאולתרת של הרכב, קולב ברזל אשר הפך לפותח דלתות, או כמו ברוב המקרים, מפתחות שהושארו בין מגן השמש לתקרה כדי להקל לכאורה על עבודתו של הגנב…

היום אנו כבר נמצאים בתקופות אחרות בהן מפתח הרכב המיתולוגי הולך ונעלם מהעולם ואותו מחליפים כרטיסים חכמים, אפליקציות לסמארטפון, אמצעים לזיהוי ביומטרי וכנראה גם טכנולוגיות נוספות אותן נראה בשנים הקרובות.

האם משמעות הדבר היא כי גניבת הרכבים הפכה לבלתי אפשרית? לא אם תשאלו את גנבי המכוניות בנורווגיה, שם המשטרה עדיין בהלם משני מקרים שונים של גניבת רכבי טסלה S, אשר “נעלמו” תוך זמן קצר מהחנייה של בעליהם הסקנדינביים.

למי מביניכם שאינו מכיר את דגם ה-S של ענקית הרכבים מארה”ב, מדובר ברכב בעלות הנעה בין 385 – 520 אלף ש”ח בישראל (העלות היקרה הינה לדגם ה-Plaid התלת מנועי), עם מהירות שיא של 320 קמ”ש ותאוצה מ-0 ל-100 קמ”ש בפחות מ-2 שניות – לא בדיוק הרכב המשפחתי הצנוע שאתם מכירים מהילדות. 

הגנבים של הדור החדש (Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash)הגנבים של הדור החדש (Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash)

הגניבות אגב ארעו בשתי עיירות שונות, פרוגנר וג'סהיים, אשר נמצאות ברדיוס של 40 ק”מ מעיר הבירה המוכרת לכלל הציבור הישראלי (אוסלו), ומה שמטריד את המשטרה המקומית היא העובדה שהרכבים נגנבו בעוד בעליהם המקוריים מחזיקים ברשותם בכרטיסי המפתח – מה שהוביל את דוברות המשטרה לשלוח אזהרות לבעלי טסלה באזור כדי להימנע מגניבות נוספות.

"במהלך הלילה, קיבלנו דיווח על גניבה של שני רכבי טסלה דגם S מחצרות של בתים פרטיים", כתבה המשטרה בטוויטר. "בעלי הרכבים עדיין מחזיקים ברשותם את כרטיסי המפתח שלהם, כך שלבעלי מכוניות דומות מומלץ להיות ערניים. כנראה שיש גנבים מקצועיים במחוז".

באתר CARBUZZ האמריקאי, אשר סיקר באחת מהכותרות הראשיות את הגניבות האמורות, מיהרו להרגיע את הגולשים עם הנתון לפיו גניבת רכבי טסלה באמריקה היא עדיין נמוכה מאוד, וכי גם הרכבים אשר נגנבו נמצאו בסופו של דבר על ידי המשטרה.

באירופה כאמור, המצב שונה. כנראה שהגנבים מעבר לים מתוחכמים יותר מאלה בארה"ב, שכן הם הצליחו להערים על מערכות הכניסה וההתנעות הפאסיביות ללא מפתח של רכבי הטסלה, ולמעשה גרמו לאותן מערכות "לחשוב" שכרטיס המפתח של הבעלים המקוריים נמצא בקרבת הרכב.

לא פלא שכולם רוצים אותו (מתוך האתר הרשמי)לא פלא שכולם רוצים אותו (מתוך האתר הרשמי)

וזה לא סוף החדשות הרעות עבור בעלי רכבי הטסלה בנורווגיה. מסתבר שהגנבים המתוחכמים אף הצליחו לעקוף את האפשרות המעקב אחרי הרכבים הגנובים דרך אפליקציית הרכב, ולהתריע על גניבתם למשטרה, מה שמותיר את האזרחים המקומיים חסרי אונים לחלוטין.

האם טסלה יכולה להתעלם מהמצב החדש עקב העובדה שמדובר במחוז ספציפי במדינה אחת מתוך כמעט 60 מדינות באירופה? ממש לא. מסתבר כי בנורווגיה יש את היחס הגבוה ביותר בעולם של רכבי טסלה לנפש מה גם שהיא מתהדרת במספר הגבוה ביותר של רכבים חשמליים על פני הגלובוס.

על פניו נראה כי ענקית הרכבים החשמליים תהיה חייבת להתייחס באופן ממוקד לבעיה המתעצמת במדינה הסקנדינבית, מה גם שנראה שיש סיכוי מאוד נמוך שהשיטה של הגנבים המקומיים תישאר נחלתם בלבד. ימים יגידו, אנחנו נמשיך לעקוב מקרוב.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה! 

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30