יום שבת, 27.11.2021 שעה 04:23

צפו: הרוסי המטורף שבנה מכונית עם 14 גלגלים

מי שמפעיל את עמוד ה-Youtube הפופולרי 'Garage 54' הצליח הפעם להתעלות אף על עצמו. האם נסיעת המבחן שלו עברה בהצלחה? ספוילר: החניה היא לא גן עדן

0 תגובות |
זה יותר הזוי או יותר מגניב? (צילום מסך)
זה יותר הזוי או יותר מגניב? (צילום מסך)

אם אתם קוראים ותיקים של המדור אתם ודאי זוכרים שהראנו לכם כבר הכול מהכול: רכבים שנוסעים לבד, רכבים שנשלטים מהרשת, רכבים שנראים כמו חלליות, כאלו שהופכים למסוקים, אחרים שהופכים למטוסים ואפילו רכבים שהופכים לרובוטים עם רגליים. אבל את הדבר שלפניכם עוד לא ראינו…

כפי שראיתם בתמונה מעלה, הפעם מדובר ברכב מסוג לאדה עם 14 גלגלים. כן כן, ספרתם נכון. שישה גלגלים מאחור בכל צד אשר מסודרים בצורת פירמידה, כאשר בצד הקדמי מוצבים להם בגאווה גלגלים גדולים בסטייל מאנסטר טראק. 

מי שאחראי על בניית הרכב ההזוי הזה היא סדנת הרכבים הרוסית Garage 54, אשר מפעילה עמוד פופולרי ב-Youtube עם יותר מחצי מיליון מנויים וכמעט 180 מיליון צפיות. 

אחד מקטעי הווידאו האחרונים של עמוד ה-YouTube המשוגע הזה, הוא הפיכת מנוע דיזל למנוע בנזין (105K צפיות), ומסתבר שהווידאו אודות רכב 14 הגלגלים הוא סוג של סרטון המשך, שכן אותו מנוע הוא זה המותקן ברכב.

החלק האחורי של ששת הגלגלים בכל צד נבנה בעזרת צינורות מתכת מרובעים, כאשר הכוח המופק מאותו מנוע מפעיל אך ורק את הגלגל העליון בכל פירמידה. הגלגל העליון מניע את שני הגלגלים שמתחתיו והם מניעים את שלושת הגלגלים בתחתית הפרמידה.

תכנון החלק הקדמי היה צריך לתת מענה לשתי בעיות במקביל: האחת, איזון הגובה שנוצר מהפירמידה בחלק האחורי, והשנייה, נשיאת המשקל של המנוע והנוסעים בקדמת הרכב – לכן נבחרו כאמור הגלגלים הגדולים אותם הזכרנו קודם לכן.

לאחר בניית הרכב המדובר, הוא נלקח לנסיעת מבחן באזור הסדנא אי שם ברוסיה. הבשורות הטובות הן שהוא נסע בצורה סבירה במהירות נמוכה, שההיגוי היה די חלק ושהוא אף הצליח לבצע סיבוב על המקום תוך שימוש בהילוך אחורי.

נסיעת המבחן היתה די מוצלחת (צילום מסך)נסיעת המבחן היתה די מוצלחת (צילום מסך)

הבשורות הרעות היו שהרכב הרגיש כל מהמורה בדרך (לא נעים במיוחד לנסוע כך) ושהחיכוך בין צמיגי הפירמידה לא היה טוב מספיק, בייחוד בחלקים בהם הכביש היה רטוב.

בעקבות כך הוסקו שתי מסקנות: לנסוע עם הרכב אך ורק בכבישים תקינים או בשטח בוצי (כדי לא להרגיש את המהמורות), ובמקביל להדק את המרחק בין ששת צמיגי הפירמידה כדי שהחיכוך ביניהם יעשה טוב יותר את העבודה. 

ומה לגבי להחנות את הרכב המפלצתי הזה? האמת שמדובר בסיוט של ממש, אבל היי, נראה שהחבר’ה שם ברוסיה ממש נהנו בכל רגע. עשה גם לכם חשק לבנות משהו יוצא דופן? נשמח לקרוא על רעיונות מגניבים בתגובות.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה! 

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30