יום רביעי, 08.12.2021 שעה 06:10

צפו: האמבולנס שנוסע לבד אולי יציל את חייכם

פולקסווגן הציגה את רכב ההצלה העתידני שלה, אשר יאפשר לשני הפראמדיקים לטפל בחולה במקום שאחד מהם יהיה עסוק בנהיגה. מתי הוא צפוי לעלות על הכביש?

0 תגובות |
האמבולנס מהעתיד. כזה עוד לא ראיתם (צילום מסך)
האמבולנס מהעתיד. כזה עוד לא ראיתם (צילום מסך)

המעבר המחשבתי של פולקסווגן אל עבר העולם החשמלי יוצר לא מעט רעיונות מלהיבים, וכאשר מחברים את זה עם עולם הנהיגה האוטונומית, הרעיונות האלו מלהיבים אפילו עוד יותר.

אם נרצה לתרגם את זה לרכבים עתידיים שאנו אמורים לראות בעתיד הלא רחוק, אפשר בהחלט לצפות ל-Volkswagen ID.Buzz, מיני ואן חשמלי עם עיצוב רטרו שלא ישאיר אתכם אדישים.

כאשר חושבים על זה מדובר במהלך מתבקש, שכן השימושים של מיני ואן חשמלי ואוטונומי הם כמעט בלתי נגמרים: אותו רכב יכול לשמש כרכב הובלות, כרכב דואר, כרכב משלוחים, כרכב כיבוי והצלה, כמונית גדולה, וכעת מסתבר שאף כ… אמבולנס.

אותו אמבולנס הוצג לראשונה בקונגרס העולמי ITS בהמבורג, גרמניה (אירוע הרכבים הגדול בעולם בהקשר ניידות ודיגיטציה של כלי רכב) עם שני יתרונות פשוט פנטסטיים: ראשית, שני הפראמדיקים יכולים להתמקד בחולה במקום שאחד מהם יצטרך להתעסק בנהיגה.

שנית, הרכב האוטונומי אמור למצוא בעצמו את הדרך היעילה והמהירה ביותר לבית החולים, כך ששני היתרונות מסתכמים יחד להעלאה משמעותית של סיכויי החולה לשרוד במקרים מסכני חיים.

המעצב הראשי של הרכבים המסחריים של VW, אלברט קירזינגר, הסביר מה עומד מאחורי האמבולנס הכי עתידני שיש: “אנחנו כמעצבים, חייבים להיכנס לראש של הצרכנים העתידיים ולדרישות שיהיו להם בשנים הבאות. אחרי שאנו עושים זאת, קל יותר לתכנן את הרכבים העתידיים מרמת הדרישות הבסיסיות ועד לרמת הדרישות המתקדמות ביותר”.

הפראמדיקית עסוקה רק בחולה ולא בנהיגה. פשוט מציל חיים (צילום מסך)הפראמדיקית עסוקה רק בחולה ולא בנהיגה. פשוט מציל חיים (צילום מסך)

בהקשר דבריו של קירזינגר, מעריציו של סטיב ג’ובס ודאי זוכרים את הציטוט הבא: “לא פעם אנשים אינם יודעים למה הם זקוקים עד שאתה מראה להם את זה”. במקרה של אמבולנס מציל חיים, נראה שהציטוט הזה מקבל משנה תוקף, וייתכן כי יום אחד כלל לא נבין איך הצלחנו להתקיים ללא אמבולנס שכזה...

אגב, בזמן הצגת האמבולנס האוטונומי , ניתן היה לראות שהחברה גם מחוייבת  לקיימות, בכל הקשור לחומרים מהם מיוצר הרכב – כל זאת מבלי לפגוע בנוחות או בוויזואליות של האמבולנס המתקדם.

אם יש לכם סבלנות, ב-2026 כבר יהיה אפשר לראות את המיני-ואנים הראשונים אשר יהיו גם חשמליים וגם אוטונומיים למטרות שונות, ונוכל רק לקוות שהאמבולנסים המתקדמים יעלו על הכביש מהר ככל האפשר.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30