יום שני, 25.10.2021 שעה 14:40

איתמר איינהורן וגיא ניב בסגל סטארט אפ לוולטה

הרוכבים הישראלים יהיו חלק מהקבוצה לקראת התחרות שתוזנק בשבת בספרד, ניב יהיה הישראלי הראשון שמזנק לשני טורים בעונה אחת. הסגל המלא בפנים

0 תגובות |
גיא ניב בג׳ירו (נועה ארנון)
גיא ניב בג׳ירו (נועה ארנון)

שני רוכבים ישראלים, המטפס גיא ניב והספרינטר איתמר איינהורן, יזנקו בשבת הקרובה במדי ישראל סטארט אפ ניישן לאחד משלושת המירוצים החשובים והקשים בעולם - הוולטה של ספרד. עבור שניהם, המרוץ הזה שכולל שלושה שבועות של טיפוסים ומיאוצים על פני 3,417 קילומטרים לאורכה ולרוחבה של ספרד, הוא בבחינת טריטוריה אתגרית ובלתי מוכרת.

זו תהיה הפעם הראשונה שאיינהורן הצעיר (23) נבחר להתמודד עם גראנד טור והפעם הראשונה שהקבוצה מהמרת על  מאיץ כחול לבן לטור גדול. ולמרות שניב (27) הוא כבר מקצוען מנוסה שזינק כבר לארבע טורים גדולים והיה לישראלי הראשון שסיים את הטור דה פראנס, הוא מעולם לא התמודד עם האתגר הפיסי והמנטלי של שני גראנד טורים בעונה אחת (סיים בהצלחה את הג׳ירו איטליה רק לפני פחות מחודשיים וחצי). 

איתמר איינהורן (ישראל סטארט ניישן)איתמר איינהורן (ישראל סטארט ניישן)

גם ראשי הקבוצה חששו שמדובר במשימה תובענית מדי גם לרוכבים גדולים ומנוסים מהישראלי תושב עצמון - אבל שורה של פציעות (ובהן של מועמד בטוח להרכב קריסטס ניילנדס) החזירה אותם לאופציית ניב. 

״לא אשקר״, הודה ניב, ״זה לא עניין פשוט לעשות את הסוויץ׳ ולעמוד מול גראנד טור בהתראה של ימים. זה היה בעיקר מבחן מנטלי קשה כי מבחינה פיזית אני מרגיש בסדר גמור. אבל החלטתי שאני הולך על זה עם כל הלב והנשמה כדי להפוך את זה לשלושה שבועות הכי מוצלחים שאפשר. אחכה להזדמנויות שלי להיכנס לבריחה שתלך עד הסוף ולהלחם על הניצחון. ומשימה חשובה נוספת, לעזור לאיתמר בהתמודדות הראשונה שלו עם גראנד טור. זה חשוב לי מאוד כחבר וכקולגה״. 

וזו גם משימה ראשונה במעלה לקבוצה. איינהורן הוא הספרינטר הראשון שצמח בישראל מזה שנים והוא מקבל מהקבוצה הזדמנות להוכיח שהוא יכול לנסות להתמודד על נצחון על במה עולמית ענקית. ארבעה מתוך תשעת השלבים הראשונים הם שטוחים יחסית וצפויים להסתיים בספרינט המוני (למרות שרוחות  קשות צפויות להקשות). ״אני מסוגל להיות שם, ואם לא לנצח אז לסיים בשלישיה הראשונה״, אמר.

איתמר איינהורן (מריו סטיל)איתמר איינהורן (מריו סטיל)

בעלי הקבוצה סילבן אדאמס הביע שביעות רצון רבה מהבחירה בשני הישראלים למרוץ: ״זו בחירה שמשקפת את ההתקדמות של הישראלים ומצדיקה את האמון שלנו בהם מתחילת הדרך״. אחרי התלבטויות, הוחלט לא לשגר את זוכה הטור דה פראנס כריס פרום לוולטה: ״כריס עדיין לא התאושש מהטור האחרון שלו והעדפנו לתת לו את הזמן הדרוש להגיע מוכן למירוצים בהמשך העונה״, הסביר מנהל הקבוצה צ׳ל קרלסטרום.

ההרכב המלא:

גיא ניב - ישראל 
איתמר איינהורן - ישראל 
דוד צ׳ימולאי - איטליה 
מאדס שמידט - דנמרק
סבסטיאן ברוויק - אוסטרליה 
אלכס קטאפורד - קנדה 
ג׳יימס פיקולי - קנדה 
ספ ואן מארק - בלגיה

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי