יום שני, 18.10.2021 שעה 01:51

סטארט אפ ניישן סיכמה את הוואלטה: "מסע אכזרי"

קבוצת האופניים הישראלית סיכמה את הגראנד טור בו מספר רוכבים נאלצו לפרוש בגלל התרסקויות, אך יצאה מעודדת מהביצועים של גיא ניב ואיתמר איינהורן

0 תגובות |
גיא ניב (נועה ארנון)
גיא ניב (נועה ארנון)

הוולטה אספניה, מרוץ האופניים השלישי והאחרון של 2021, הסתיים היום (ראשון). במסגרת המרוץ היו מספר קשיים עבור קבוצת האופניים הישראלית, ואף הגדירו את הוואלטה בקבוצה כ”מסע תלאות אכזרי בצורה חסרת תקדים”.

הקבוצה סבלה מסדרת התרסקויות כבדה, כאשר ארבעה רוכבים, כמחצית מההרכב, נאלצו לפרוש. הראשון בהם היה בשלב הראשון ומאז היו מספר מאבקים קשים עם האספלט, אך הגדירו בקבוצה את הישראלים כנקודת האור המרכזית.

איתמר איינהורן (נועה ארנון)איתמר איינהורן (נועה ארנון)

איתמר איינהורן, בגראנד טור הראשון, סיים פעמיים בטופ 10 וקבע הישג חסר תקדים עבור ישראלי בגראנד טור (על אף שנאלץ לפרוש 4 קטעים לסיומו). גיא ניב הפך לרוכב הישראלי הראשון שמסיים שני גראנד טורים בשנה אחת, לאחר שסיים את הג’ירו ד’איטליה מוקדם יותר ב-2021. 

רוכבי סטארט אפ ניישן (נועה ארנון)רוכבי סטארט אפ ניישן (נועה ארנון)

ניב סיכם את המרוץ: “זה היה מרוץ לא פשוט בכלל, הן אישית והן קבוצתית. סבלנו מחוסר מזל ואיבדנו חמישה רוכבים לאורך המרוץ. סיטואציה לא קלה בכלל מנטלית, וגם מבחינת הביצועים על הכביש. אספנו את עצמנו כל פעם מחדש וניסינו לעשות את הטוב ביותר שיכולנו. לא הספיק ולא היה מרוץ מוצלח, אבל זה מה שהיה לנו כאן”.

“באופן אישי לא השגתי את אחת התוצאה שאליה כיוונתי, טופ 10 באחד השלבים דרך בריחה, אבל אני לוקח דברים חיוביים: זה שאני מסיים גראנד טור שני העונה בלי שום בעיות ועם יכולות אמיתיות להתחרות בשלבים מסוימים דרך בריחות. אמנם לא הצליח להתחבר עד הסוף, ולא השגתי תוצאה סופית טובה, אבל אני יודע שזה נמצא שם ושבסיטואציה אחרת היה יותר טוב. היו ימים שהייתי בהם בקרב על הבריחה עד הסוף והיה חסר לי מזל, ואולי עוד חבר לקבוצה שיהיה שם איתי”.

גיא ניב (בטיני פוטו)גיא ניב (בטיני פוטו)

“אני לוקח את שלב 15 בו נכנסתי לבריחה והוכחתי שאני יכול להיות בעניינים בעליות ארוכות. היה יום קשוח והייתי עם רוכבי קבוצת הבריחה עד 7 הקילומטרים האחרונים. אני מרוצה מאיך שהרגשתי בשבוע השלישי ומהעבודה עם איתמר איינהורן, הספרינטר הישראלי שלנו. אני גאה בו מאוד והוא עשה מרוץ נהדר ממש, גראנד טור ראשון בשבילו. הידיעה שאני עובד בשביל ספרינטר ישראלי הוציאה ממני אפילו יותר. עכשיו קצת מנוחה וזמן לחזור לישראל”.

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי