יום שני, 18.10.2021 שעה 00:45

"מעולם לא ראינו או חווינו דבר כזה בחיים"

רוכבות האופניים של קבוצת הנשים היחידה של רואנדה סיכמו בהתרגשות, לאחר שעברו מחנה אימונים עם המאמנת הישראלית טל אלון מטעם סטארט אפ ניישן

0 תגובות |
בנות הקבוצה עם טל אלון ואווט גברמאדין (ישראל סטארט אפ ניישן)
בנות הקבוצה עם טל אלון ואווט גברמאדין (ישראל סטארט אפ ניישן)

זהו סיפור מעורר ההשראה של צוות מיוחד של ישראל סטארט אפ ניישן בראשות מאמנת ישראלית והרוכב האפריקני של הקבוצה - שיצאו לרואנדה להעביר לקבוצת הנשים  היחידה המדינה - מחנה אימונים מקצועני ראשון בחייהן.

שמונה נשים צעירות, רובן נערות, המרכיבות את קבוצת הנשים באופניים היחידה ברואנדה זכו בשבוע האחרון לחוויה “משנת חיים” כאשר עברו מחנה אימונים מקצועני ראשון בחייהם על ידי צוות מיוחד של קבוצת ישראל סטארט אפ ניישן בראשות מאמנת ישראלית.

טל אלון בודקת את מבחן הרכיבה (ישראל סטארט אפ ניישן)טל אלון בודקת את מבחן הרכיבה (ישראל סטארט אפ ניישן)

אחרי שמונה ימים שבמהלכן נחשפו בפעם הראשונה לאימונים מקצועיים, טסטים, שיעורים מיוחדים בתזונה וכל אספקט אפשרי מסביב למקצוענות, לא היה ברור מי יוצא נשכר יותר מהסיפור, הבנות או הצוות של הקבוצה המקצוענית הישראלית.

“אני חושבת שייקח לי הרבה זמן לעכל את החוויה המטורפת הזו״, אמרה טל אלון, רוכבת אופניים, מאמנת ומדריכה ישראלית שנבחרה על ידי סטארט אפ ניישן להוביל את המחנה יחד עם הרוכב האריתראי המקצועני לשעבר של הקבוצה אווט גברמאדין.  “נתנו להם את כל הכלים האפשריים. נתנו להם את כל הידע האפשר כדי שהן יוכלו להפוך לרוכבות טובות ואולי אפילו להביא אחת מהן יום אחד להתחרות ברמה בין לאומית”, סיכמה אלון. 

טל אלון עם רוכבות קבוצת הנשים (ישראל סטארט אפ ניישן)טל אלון עם רוכבות קבוצת הנשים (ישראל סטארט אפ ניישן)

אחת מרוכבות הקבוצה הממוקמת בכפר בוגאסרה לא הרחק מהבירה קיגאלי סיפרה: ”למדנו כל כך הרבה ובעיקר למדנו עד כמה נותר לנו עוד ללמוד”. מנהל הפרויקט המיוחד אינוסנטה אוומאהורו הודה: “מעולם לא עברנו דבר כזה בחיים”.

במהלך שבוע האימונים, הקבוצה הישראלית העבירה למעלה מחמש זוגות אופניים נוספים לכפר וייסדה תכניות מיוחדת שבמסגרתה ירכבו ילדי הכפר ביחד תחת מדריך שיעבור גם הוא הדרכה מיוחדת. לרובם של אלפי ילדי הכפר והכפרים במחוז אין אופניים בכלל, והקבוצה מתכוונת לספק עוד מאות זוגות בעזרת תרומות.

קבוצת הרוכבות (ישראל סטארט אפ ניישן)קבוצת הרוכבות (ישראל סטארט אפ ניישן)
אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי