יום שני, 24.01.2022 שעה 22:05

שלזינגר: מנסים לחסל לי את הקריירה, לא אוותר

הג'ודוקא שיגרה מכתב לאיגוד באמצעות עורכי דינה בו דרשה לאפשר לה להתאמן אצל מאמנה האישי, פאבל מוסין. גורם באיגוד: "היא לא תחליט לעצמה"

29 תגובות |
שלזינגר. לא מתכוונת לוותר (GettyImages)
שלזינגר. לא מתכוונת לוותר (GettyImages)

מחריף המאבק בין אליס שלזינגר לאיגוד הג'ודו. הג'ודוקא האולימפית שיגרה מכתב לאיגוד באמצעות עורכי דינה בו היא דורשת לאפשר לה להתאמן תחת מאמנה האישי וארוסה, פאבל מוסין, בניגוד להוראת האיגוד על-פיה עליה להתאמן אצל מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו.

הפרשה החלה לאחר האולימפיאדה, אז הוחלט על מעבר לאימונים בנבחרות, בניגוד
לשיטה שהופעלה בקמפיין לונדון 2012, בה חלק מהספורטאים ביניהם שלזינגר,
התאמנו תחת מאמניהם האישיים.

שלזינגר סירבה לעבור להתאמן תחת מאמן הנבחרת, שני הרשקו, שכן האחרון משמש כמאמנה האישי של ירדן ג'רבי, יריבתה על הכרטיס לריו 2016. באיגוד הוצעו לשלזינגר מספר פשרות על פיהן מוסין, מאמנה, יוכל להיות נוכח באימונים ולשבת על כיסא המאמן בקרבות שלה, אך שלזינגר סירבה להן.

יצויין כי ספורטאית נוספת של מוסין, רותם שור, אשר נחשבת כיום לשלישית בטיבה במשקל עד 63 ק"ג, בו מתחרות שלזינגר וג'רבי, מתאמנת בנבחרת הנשים אצל הרשקו.

במכתב שפירסמה היום שלזינגר בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה, היא טענה כי שינוי השיטה איננה החלטה כללית אלא החלטה פרסונלית הנוגעת רק אליה. במכתב נטען כי ההחלטה של האיגוד הינה בלתי חוקית בעליל וכי כל ניסיון לפגוע בג'ודוקא באמצעות ההנחיה הזו תגרור אחריה מאבק בלתי מתפשר בכל האמצעים החוקיים, בנוסף טוענים נציגיה של שלזינגר למניעים פוליטיים אשר בגינם הוצאה ההוראה.

שלזינגר ומוסין (תומר גבאי)
שלזינגר ומוסין. לא רוצה להתאמן עם מישהו אחר (תומר גבאי)
 

שלזינגר כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "איך יכול להיות שמכריחים אותי להתאמן אצל המאמן האישי של היריבה שלי? זה לא נתפס בעיני. זו הצהרה על חיסול הקריירה שלי, עליה אני לא מתכוונת לוותר. לצערי הגיעו הדברים למצב בו אני נאלצת להתגונן באמצעות סיוע משפטי".

גורם באיגוד הג'ודו אמר בתגובה לטענותיה של שלזינגר, "הסתיימו הימים בהם ספורטאי החליט לעצמו מה הוא יעשה ואיך הוא ינהג".

שלזינגר בקרב מול אמאנה בלונדון. זועמת על היחס (GettyImages)
שלזינגר בקרב מול אמאנה בלונדון. זועמת על היחס (GettyImages)
 

בתגובה הרשמית של איגוד הג'ודו נאמר: "בהמלצת היחידה לספורט הישגי הייתה מעבר לעבודה בנבחרות וכך החליטה גם הנהלת איגוד הג'ודו. למרות זאת, הוצע לאליס שלזינגר כי מאמנה האישי יוכל להיות באימוני הנבחרת, תוכנית האימונים שלה תיבנה בעצה אחת איתו. הוא יוכל להצטרף לתחרויות בחו"ל ואף להדריך אותה במהלכן, אך היא סירבה לכל הצעה. לא רק אנחנו, גם גילי לוסטיג, מנהל היחידה לספורט הישגי, הביע הסתייגות ואת צערו על התנהלותה. בנוסף, חלק גדול מהפרטים במכתבה מסולפים".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30